niedziela, 1 stycznia 2017

Podsumowanie grudnia i plany na styczeń.

Kolejny rok za nami. Czas goni jak szalony. Dopiero był Mikołaj, przygotowywaliśmy się do Świąt Bożego Narodzenia, a już skończył się rok i mamy pierwszy dzień Nowego Roku. Taki to już bieg rzeczy... W codziennym pędzie człowiek cieszy się, gdy znajdzie chwilę, żeby planszówka trafiła na stół. I za każdą taką chwilę my dziękujemy.

Klasycznie jak co miesiąc cofamy się pamięcią do tego co się u nas wydarzyło na blogu oraz zdradzimy Wam co takiego znajdziecie u nas w pierwszym miesiącu Nowego Roku. Miłej lektury.


Co takiego zadziało się w grudniu na blogu?

W grudniu, pomimo świątecznego czasu, nie próżnowaliśmy. Opublikowaliśmy 17 postów (z podsumowaniem listopada włącznie), a wśród nich 8 postów okołoplanszówkowych, 7 recenzji gier i oczywiście życzenia świąteczne dla naszych czytelników. 

Recenzje gier

Podobnie jak w listopadzie także i w grudniu mogliście się zapoznać z recenzjami 7 gier:7 Cudów Świata: Panteon (dodatek do gry 7 Cudów Świata Pojedynek) - 7 Cudów Świata Pojedynek to z pewnością jedna z najważniejszych premier ubiegłego roku. Gra od Rebela, która przebojem wdarła się do pierwszej dziesiątki na liście BGG (aktualnie to 7 pozycja). Nie ukrywamy, że to jedna z naszych ukochanych gier dwuosobowych. Dodatki czasem psują grę ale Panteon to dodatek zdecydowanie warty wypróbowania. Sama podstawka jest grą genialną a Panteon nieco ją zmienia, dodając nowe możliwości prowadzenia rozgrywki. Panteon nie jest może takim dodatkiem, który musi się pojawić w parze z podstawową wersją, ale błędem byłoby postawić na nim krzyżyk bez wypróbowania go.Red 7 (mobilna wersja karcianki) - nie jest tajemnicą, że męska część naszej redakcji (czyli Mikeyoski) lubi gry "z prądem". Z ochotą więc podjął się zadaniu zrecenzowania mobilnej wersji Red 7 (karcianki wydanej u nas przez Lucrum Games). Patrząc na poziom, jaki prezentuje Red7 w wersji „z prądem” na tle znanych implementacji gier planszowych, trzeba przyznać, że Silver Bullet Games nie ma się absolutnie czego wstydzić. Gra oferuje dokładnie wszystko to, co wersja „bez prądu”, a nawet więcej, bo możemy pograć sobie bez towarzystwa osób trzecich. Oczywiście nie wszystko jest idealne i kilka rzeczy jest do poprawy, ale są to detale, które w niewielkim stopniu wpływają na odbiór gry jako całości.Tornado Ellie - Tornado Ellie zapewnia naprawdę dużo zabawy. Mam świadomość, że gry wymagające zręczności nie każdemu mogą się podobać. Nie każdy wszakże lubi się trudzić układaniem niestabilnych konstrukcji a w dodatku poruszaniem ich. My uwielbiamy coś takiego, więc gra bardzo przypadła nam do gustu.Tornado Ellie jest grą typu „nieważne czy wygram czy przegram, i tak się będę dobrze bawił”. Ta gra ma wszystko to, co sprawia, że czas spędzony nad nią nie jest czasem straconym. Proste zasady, ładna oprawa graficzna, oryginalne rozwiązania, a przede wszystkim dobra zabawa. Zdecydowanie polecamy. Kolejny dobry tytuł w ofercie Fox Games.
Mob TownWitajcie w Mob Townb, mieście, w którym rządzą zwierzęta. W grze każdy z graczy wciela się w rolę biznesmena, który korzystając z pomocy niekoniecznie prawych obywateli ma przejąć najbardziej wartościowe budynki w mieście. To cel powiedzmy sobie jawny. Istnieją jeszcze cele ukryte (tzw. chytre plany), które przynoszą nam zdobycze dzięki wykonaniu określonych zadań, np. za zdobycie największej liczby budynków danego rodzaju, tudzież najbardziej różnorodnych budynków. Suma summarum, zwycięzcą zostaje ten z graczy, który zdobył najwięcej punktów. Mob Town (od Trefl Joker Line) to naprawdę kawał dobrej gry, prostej a jednocześnie dającej możliwości użycia swoich szarych komórek, która powinna sprawdzić się w przede wszystkim w gronie rodzinnym, bo zaprawieni w boju gracze mogą mieć nieco inne zdanie, chociaż nie wyrokujmy.Ekspedycja - Mamy słabość do Indiany Jonesa i mamy też słabość do gier, w których pojawia się choćby motyw związany z poszukiwaniem zaginionych skarbów. Lubimy Ucieczkę: Świątynię Zagłady, lubimy Teby, więc gdy zobaczyliśmy Ekspedycję, to zapałaliśmy wielką chęcią zapoznania się z nią. Ekspedycja to dość ciekawa gra familijna, która powinna przypaść do gustu głównie rodzinom z dziećmi, ewentualnie mniej doświadczonym graczom. Jest prosta, pięknie wygląda, naprawdę można spędzić przy niej mile czas. Warto dać jej szansę, pamiętając jednakże o takich mankamentach jak losowość, skalowalność i brak interakcji. Zgadnij kto to? Świnka Peppa - To gra, która naprawdę uczy dzieciaki dedukcji. Poprzez zadawanie kolejnych pytań czują, że zbliżają się do właściwej odpowiedzi. Uczą się odrzucać niewłaściwe rozwiązania, żeby móc się skupić na tych prawidłowych. Nie da się ukryć, że to z pewnością dobry tytuł, który łączy pokolenia. Przeznaczony jest zdecydowanie  dla młodszych graczy, którzy poprzez taką rozgrywkę sięgną z czasem po bardziej wymagające tytuły. To lekka i przyjemna gra, która dostarcza dobrej rozrywki. Warto spróbować, zwłaszcza jeśli nasze pociechy przepadają za Świnką Peppą.Zwierzaki na pokład - ten tytuł zdał egzamin na dobrą grę dla dzieci. Gra jest prosta, jest szybka, uczy myślenia, jest pięknie wykonana i po prostu chce się w nią grać. Z pewnością nie jest to tytuł, w który byśmy grali godzinami, nie jest to tytuł, przy którym spędzimy cały planszówkowy wieczór. Zresztą nie takie jest jej zadanie. Dostarcza szybkiej i godziwej rozrywki, można przy niej spędzić mile czas. A gry okazji dajemy naszym dzieciakom (i nie tylko) szansę na rozruszanie swoich komórek. Ta pozycja od G3 to kawał dobrej gry skierowanej głównie do rodzin z dziećmi. Bardzo się cieszymy, że coraz więcej mamy takich tytułów, gdzie nasze pociechy mogą zwyczajnie pomyśleć i miło spędzić czas. 

Nie da się ukryć - tym razem recenzowaliśmy przede wszystkim gry rodzinne. Bo to kategoria gier, którą lubimy - mamy bowiem okazję do wspólnego grania z naszym Marysiulem. 


Posty okołoplanszówkowe

Tym razem liczba tych postów tylko nieznacznie przewyższyła ilość recenzji gier. Bowiem pojawiło się 8 takich tekstów a wśród nich: nowe tytuły w portfolio FoxGames, nowości Galakty, informacja o Najeźdźcach z dalekich krain Phalanxu, zapowiedzi nowego gracza na rynku czyli Naszej Księgarni (Windziarz w zespole oraz pierwsze informacje o grach NK), nowe wydania znanych gier Piatnikainfo o konkursie dla autorów gier zorganizowanym przez Galaktę oraz zapowiedź szczególnej edycji Munchkina (połączenie sił dwóch wydawnictw)

Klasycznie więc pojawiła się spora dawka ciekawych informacji. Nie ukrywam, że moją uwagę szczególnie przykuły newsy od Naszej Księgarni - oj te grafiki Tomka Larka, ten domek na drzewie....sprawiają, że czuję się jak mała dziewczynka.  

Plany na styczeń


Jeśli śledzicie uważnie nasz fanpage na FB to zapewne widzieliście jakiś czas temu zdjęcie kluczyków. Bowiem w połowie grudnia nadszedł moment odbioru naszego nowego mieszkanka. Przed nami więc pracowity czas, aby urządzić piękne miejsca dla naszej biblioteczki gier. Nie ukrywamy, że trochę nas to ograniczy czasowo, ale postaramy się publikować w miarę regularnie recenzje i posty okołoplanszówkowe. Kilka postów mamy już przygotowanych. Gdybyśmy trochę ucichli, liczymy na Wasze zrozumienie, cierpliwość i wierność :-)

Z ręką na sercu możemy Wam zadeklarować, że w styczniu na blogu zobaczycie recenzje takich gier jak: Fliper i Wyspa Dinozaurów (FoxGames), Pędzącej Trylogii od Egmontu, Duuszków (porównawcza recenzja 3 edycji z serii Egmontu), logicznych gier z projektu Gipf od Rebela czyli Yinsh i Tzaar, gier edukacyjnych wspomagających naukę angielskiego i matematyki (od wydawnictwa Edgard) oraz gry z dalekiego Tajwanu czyli Hanamikoji. A i coś jeszcze być może uda się nam pokazać. 

Nie zabraknie także postów okołoplanszówkowych. Tradycyjnie już Sylwester upłynął nam pod znakiem gier - podzielimy się szczegółami w krótkiej relacji. Zdradzimy Wam także kolejne tytuły gier Naszej Księgarni jakie niedługo pojawią się na naszym rodzimym rynku. A jeśli jeszcze jakieś planszówkowe przecieki do nas trafią to nie omieszkamy się nimi z Wami podzielić.

Na koniec zdradzimy Wam, że warto nas odwiedzać w styczniu - pojawi się bowiem konkurs z interesującą nagrodą (oczywiście w postaci gry). 

Styczeń zapowiada się nam więc pracowicie :-) A z racji tego, że dziś jest pierwszy dzień Nowego 2017 Roku chcemy Wam życzyć, aby był to dobry, spokojny i zdrowy rok, w którym znajdziecie dużo czasu na planszówki. Szczęśliwego Nowego Roku!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz