sobota, 7 stycznia 2017

Styczniowe konwenty planszówkowe.

Nowy Rok na starcie niesie nam - planszókowym miłośnikom i maniakom gier - szereg imprez i konwentów. 

W zakończonym 2016 obiecaliśmy Wam zbierać je w cyklicznym comiesięcznym poście. Trzymając się tej obietnicy przed Wami zestawienie tego co się będzie działo w naszym planszówkowym światku w styczniu. A będzie kilka fajnych imprez. Zobaczcie sami. 

G-CON 2017 w Lubartowie 14 stycznia

źródło: http://www.gcon.kfzs.pl/
To już jedenasta edycja mini-konwentu. Organizatorzy zapraszają na kameralne spotkanie przy planszówkach! Zacznijmy ferie na wesoło!
Czekać na Was będą:
 • Games Room z ponad 115 grami,
 • konkursy z nagrodami,
 • turnieje gier planszowych,
 • atrakcje dla dzieci!
Jedną z atrakcji konwentu będzie „TNG” czyli „Turniej Najlepszego Gracza”. Rozgrywany jest od kilku lat. Uczestnicy konwentu stają w nim do walki przy grach planszowych. Osoba, która otrzyma najwięcej punktów wygrywa. W tym roku również tak będzie! Nagrodami głównymi w konkursie są:
- I miejsce – gra planszowa TAKENOKO
- II miejsce – gra planszowa FESTIWAL LAMPIONÓW

Oprócz tego, nagrodami pocieszenia będą książki!

Zapowiada się świetna impreza i super początek ferii w naszym regionie.

Miejsce: Lubartowski Ośrodek Kultury, Rynek II 1
Wstęp: 5 zł
Więcej szczegółów znajdziecie na stronie konwentu


BOARD MANIA w Lublinie 14 -29 stycznia

źródło: https://www.facebook.com/events/557869397735490/ 
To już czwarta edycja festiwalu mająca miejsce w zabytkowym budynku Centrum Kultury w Lublinie. W programie znajdziecie tyle atrakcji, że ich wymienianie byłoby tutaj długie jak mur chiński (zainteresowanych szczegółowym programem odsyłamy na stronę konwentu). Dlatego my tutaj zasygnalizujemy Wam wszystko w punktach:

 • Sobota 14.01.2017 - Niedziela 15.01.2017 Inauguracja festiwalu: Spotkania z projektantami i wydawcami gier planszowych. Prezentacja najnowszych tytułów i prototypów, a także znanych i lubianych gier najlepszych polskich wydawnictw. Wspólna nauka, gra, mini-turnieje i konkursy z nagrodami. Miejsce: Oratorium CK / poziom „0” i Piwnice CK / Poziom „-1” w godz. 12:00- 20:00
 • GAMES ROOM – wypożyczalnia gier/ BOARD MANIA KIDS: Cieszący się ogromną popularnością Games Room będzie działał w ciągu tygodnia, przez cały czas trwania festiwalu. W Piwnicach CK będzie można pograć w gry wszelakie dla mniej lub bardziej zaawansowanych dorosłych graczy zaś w Oratorium działać będzie games room z grami dla dzieci i fachowym wsparciem doświadczonych animatorów z Fundacji Trach. 
 • Analogowe Granie – 48 godzin z planszówkami (Piątek 20.01.2017 – Niedziela 22.01.2017): To już XXV edycja Analogowego Grania. Z okazji jubileuszu zapraszamy w imieniu organizatorów do Centrum Kultury w Lublinie na Poziom „-1” na maraton planszówkowy, który będzie trwał nieprzerwanie przez cały weekend (od godz. 20:00 w piątek do 20:00 w niedzielę)
 • Sobota 28.01.2017 i Niedziela 29.01.2017 Weekend Turniejowy: Szczegóły na temat poszczególnych gier turniejowych, zasad uczestnictwa i inne informacje znajdziecie na  facebookowym fanpage’u konwentu. Turnieje odbywać się będą w godz : 12:00-20:00 w Oratorium CK / poziom "0" i Piwnicach CK / poziom "-1"

 • Z racji tego, że konwent odbywa się w naszym rodzinnym Lublinie nie może nas na nim zabraknąć. Pamiętam pierwszą wakacyjną edycję - gromadziła chyba najbardziej wiernych pasjonatów. Ale w pierwszej zimowej edycji w zeszłym roku ilość uczestników zaskoczyła chyba nawet samych organizatorów. Dlatego już tegoroczna letnia edycja odbywała się na kilku poziomach CK. Tak też i będzie na najbliższej Boardmanii - opanuje niemal cały budynek CK. Serce rośnie patrząc jak rozwija się ten wspaniały konwent. 


  Miejsce: Centrum Kultury w Lublinie
  ul Peowiaków 12
  Wstęp: bezpłatny
  Więcej szczegółów znajdziecie na stronie konwentu


  III Wielki Bój w Kielcach 21 - 22 stycznia


  źródło: https://www.facebook.com/WielkiBojPlanszowkowy/
  W imieniu organizatorów zapraszamy na III edycje Wielkiego Boju! 

  W programie imprezy znajdziecie:

  • Strefę z grami rodzinnymi i party games: W tym roku organizatorzy zapraszają do wypożyczalni dedykowanej grom lekkim i zabawnym. Będziecie w niej mogli zagrać w jedną z wielu gier, którą sami wybierzecie! Nie zabraknie także prezentacji gier - tym razem pod szyldem wydawnictwa Lucrum Games znanego m.in. z rewelacyjnych "Przebiegłych Wielbłądów". Sklep gier planszowych Gryfik zorganizuje również turnieje z nagrodami. 
  • Strefę dla graczy zaawansowanych: sala dla osób zainteresowanych bardziej złożonymi grami. Czekać tu będą na Was planszowe adaptacje książek ("Gra o Tron", Robinson Crusoe" czy "Wiedźmin"), nowości ze szczytów rankingów gier ("Scythe"), gry unikatowe (np. "Cthulhu Wars") oraz mnóstwo innych, wspaniałych tytułów wartych zagrania. Rezydentem tej sali będzie wydawnictwo CUBE, znane z takich gier jak "Summoner Wars", "Magia i Myszy" czy "Martwa Zima". Jest to idealna okazja do sprawdzenia najnowszych tytułów tego wydawnictwa. 
  • Wielki turniej drużynowy: Główna atrakcja konwentu. Turniejowi patronuje Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Kielcach. Skierowany on będzie do 4-osobowych, zorganizowanych grup graczy. Turniej składający się z 4 etapów, będzie rozgrywany niemal przez całą sobotę - 21 stycznia. Nagrody także będą drużynowe! Do wygrania m.in. znakomite gry z serii Legacy: "Pandemic Legacy" (wyd. Lacerta) oraz "Seafall" (wyd. Cube). Uwaga! Wymagana jest wcześniejsza rejestracja drużyn. 
  • Warsztaty dla twórców gier: okazja do wyjęcia z szuflady swoich projektów. Jeśli marzyliście o stworzeniu swojej własnej gry to ten warsztat nie może umknąć Waszej uwadze. 
  • Blok Magic The Gathering: Wielki Bój Planszówkowy w 2017r. wypada tydzień po Prerelease dodatku Aether Revolt. Jest to idealna okazja, by rozegrać drafta, ciesząc się nowymi mechanikami. Szczegóły dotyczące wpisowego oraz zasad gry  organizatorzy zdradzą już wkrótce. Głównym organizatorem bloku jest sklep Wargamer Kielce.

  Zapowiada się ciekawy konwent więc kto może zachęcamy do udziału.

  Miejsce: Wojewódzka Bibliotek Publiczna
  ul. Księdza Piotra Ściegiennego 13 
  Wstęp: bezpłatny
  Więcej szczegółów znajdziecie na stronie konwentu i na fanpage'u na FB


  Druga Ruda Mithrilu "W kopalniach Morii" w Rudzie Śląskiej 
  28 - 29 stycznia

  źródło: https://www.facebook.com/events/504177853040625/
  Konwent Fantastyki Druga Ruda Mithrilu: W kopalniach Morii to dwudniowa impreza łącząca fanów, sympatyków i miłośników fantastyki, odbywająca się w Rudzie Śląskiej. Zorganizowane przy współpracy Stowarzyszenia Klub Fantastyki „Ruda Mithrilu” z Rudy Śląskiej oraz Miejskiego Centrum Kultury im. Henryka Bisty w Rudzie Śląskiej, wydarzenie jest kierowane nie tylko do tych, którzy z fantastyką są za pan brat, ale też do tych, którzy dopiero stawiają swoje pierwsze kroki, a nawet tych, którzy dotychczas tylko o fantastyce słyszeli. 

  Program konwentu w skrócie to:

  • panele tematyczne, poświęcone różnym gałęziom fantastyki
  • prelekcje i wykłady zaproszonych i zgłoszonych gości
  • sesje RPG
  • games-room
  • stoiska wystawców
  • konkurs cosplay
  • koncerty zespołów - Percival Schuttenbach, Żywiołak oraz Cronica
  • i wiele, wiele innych

  Uczestnicy tego konwentu będą mieli możliwość zagrać w gry planszowe w profesjonalnie zorganizowanym games-room'ie, wziąć udział w Konkursie Cosplay oraz Projekt własny, przeżyć niesamowite przygody podczas sesji RPG czy wziąć udział w panelach dyskusyjnych dotyczących fantastyki, RPG, LARP, mangi, anime czy filmów oraz seriali. Konwent Druga Ruda Mithrilu: W kopalniach Morii to niezapomniana impreza w Rudzie Śląskiej, podczas której każdy znajdzie coś dla siebie.


  Miejsce: Miejskie Centrum Kultury im. Henryka Bisty
  ul. Piotra Niedurnego 69, Ruda Śląska
  Wstęp: 5 wariantów biletów
  Smocza Łuska (bilet kolekcjonerski) - 50 zł (unikalny wygląd, możliwość korzystania ze wszystkich atrakcji Konwentu przez dwa dni, miejsce noclegowe, cztery rudy mithrilu, specjalny identyfikator na konwencie, dodatkowe gratisy i bonusy)
  Królewski - 35 zł (możliwość korzystania ze wszystkich atrakcji Konwentu przez dwa dni, miejsce noclegowe, dwie rudy mithrilu)
  Książęcy - 30 zł (możliwość korzystania ze wszystkich atrakcji Konwentu przez dwa dni, dwie rudy mithrilu)
  Sztygar - 20 zł (możliwość korzystania ze wszystkich atrakcji Konwentu w sobotę, jedna ruda mithrilu)
  Górnik - 15 zł (możliwość korzystania ze wszystkich atrakcji Konwentu w niedzielę, jedna ruda mithrilu)
  Więcej szczegółów znajdziecie na stronie klubu i na fanpage'u na FB


  Portalkon 9 w Gliwicach 28 stycznia

  źródło: https://www.facebook.com/events/1842071512675056/
  Portalkon 9 to kolejna już dziewiąta odsłona spotkania fanów gier Portal Games.

  Główną atrakcją imprezy będzie zapowiedź planów wydawniczych na rok 2017.
  Prelekcja zaplanowana jest na godzinę 11:00. Będzie można jej wysłuchać na miejscu, ale można także z domu - będzie prowadzony live stream na kanale YT Portal Games.

  Oprócz tego w programie spotkania znajdziecie: 

  • finał Mistrzostw Polski w Neuroshima Hex (turniej dla 40 finalistów!)
  • warsztaty dla sklepów z grami,
  • konkurs wiedzy o grach Portal Games,
  • gorąca linia live, czyli spotkanie z fanami na zasadzie otwartego Q&A,
  • godzinna prezentacja gry First Martians,
  • bibliotekę wszystkich gier wydanych przez Portal Games, 
  • bibliotekę tytułów zapowiedzianych przez Portal Games na 2017 (prototypy, wersje angielskie, lub wersje przedprodukcyjne),
  • możliwość spotkania z wszystkimi pracownikami Portal Games

  Niech najlepszym zaproszeniem będzie informacja na fanpage'u Portalu na FB: "Czeka Was rewelacyjna sobota pełna zapowiedzi, rozgrywek w nasze najnowsze produkcje oraz oczywiście... ciastek!"

  Miejsce: Miejski Dom Kultury w Gliwicach
  ul. Barlickiego 3
  Wstęp: bezpłatny
  Więcej szczegółów znajdziecie na stronie Portalu i na fanpage'u konwentu na FB  Widzicie sami, że pierwszy miesiąc nowego roku obfituje już w kilka interesujących imprez w różnych rejonach kraju. Kto żyw niech więc planuje swój udział. Szykuje się gorący styczeń - oby planszówkowy zapał pokonał mrozy panujące za oknem. Udanej zabawy!

  W treści niniejszego postu zostały wykorzystane grafiki 
  i informacje pochodzące ze stron i fanpage'ów poszczególnych konwentów.

  Brak komentarzy:

  Prześlij komentarz