wtorek, 17 stycznia 2017

Planszówkowe nowości Naszej Księgarni - informacja prasowa Wydawnictwa (cz.2)

Jakiś czas temu zdradzaliśmy Wam jakimi tytułami zadebiutuje na planszówkowym rynku nowy gracz, czyli Wydawnictwo Nasza Księgarnia (pierwszą zapowiedź znajdziecie tutaj). Jeśli myśleliście, że będzie to wielkie wejście a potem chwila przerwy to nic bardziej mylnego. 

Już za chwileczkę, czyli 1 lutego pojawią się cztery pierwsze gry. Ale w marcu Nasza Księgarnia puści na rynek kolejne trzy pozycje. Co to będzie takiego? Zobaczcie sami. Zapraszamy do lektury informacji prasowej.

WIELKA UCIECZKA

„Wielka ucieczka” to polska edycja gry „Cartagena”, wielkiego klasyka wśród gier rodzinnych. Będzie to światowa premiera nowej wersji gry, wzbogaconej o 4 warianty rozgrywki. Każdy z nich wprowadza nowe elementy do gry, dzięki czemu rozgrywka jest jeszcze bardziej emocjonująca.

Międzynarodowa wersja gry obejmuje Kanadę, USA, Hiszpanię, Japonię, Austrię, Niemcy, Holandię i Włochy. Polskie wydanie – jako jedyne – posiadać będzie inną szatę graficzną, zdecydowanie atrakcyjniejszą od wydania międzynarodowego.

Planszówkowe zaproszenie do Wielkiej ucieczki

Każdy gracz posiada sześciu piratów, którym pomaga w ucieczce z lochów. Piraci muszą dotrzeć do czekającej na nich łodzi. Jest ona jednak za mała i nie dla wszystkich wystarczy w niej miejsca! Gracze muszą w przemyślany sposób przemieszczać swoich piratów, ponieważ nie zawsze wygrywa ten, który biegnie najszybciej! Czasami trzeba się cofnąć, aby zdobyć przedmioty przydatne w dalszej ucieczce. Gra kończy się, gdy któryś z graczy umieści w łodzi wszystkich swoich piratów. Zostaje on zwycięzcą i szczęśliwie odpływa, pozostawiając kompanów na pastwę losu.


Zdobyte nagrody:

2014 r. – NAGRODA DZIECIĘCYCH EKSPERTÓW (Niemcy)
2002 r. – NAJLEPSZA GRA ROKU (Holandia)
2001 r. – NAJLEPSZA GRA ROKU (nominacja, Niemcy)
2001 r. – NAJLEPSZA GRA RODZINNA (rekomendacja, Niemcy)


Autor: Leo Colovini
Ilustracje: Tomek Larek
Wiek: 8-108 lat
Liczba graczy: 2-5
Czas gry: 30 min
BGG

TWARDY ORZECH DO ZGRYZIENIA

Autor gry Nestor Romeral Andres jest znany wielu graczom na całym świecie, a jego gry logiczne wydawane pod marką „nestorgames” od lat wzbudzają ogromne zainteresowanie. Jedną z najlepszych jest „Twardy orzech do zgryzienia”, czyli polska edycja gry „Sugar Gliders”. Pomimo prostych zasad gra wymaga od graczy planowania kilku ruchów do przodu. Świetna gra zarówno dla doświadczonych, jak i początkujących graczy.

Ta gra z pewnością będzie smakowitym Twardym orzechem do zgryzienia

Gracze mają twardy orzech do zgryzienia: jak przechytrzyć wiewiórki rywali i zdobyć najwięcej orzechów. Należy w przemyślany sposób przemieszczać swoją wiewiórkę po drzewie i gromadzić kolejne orzechy. Planując swoje ruchy, nie można być jednak zbyt zachłannym – czasami opłaca się zdobyć jednego orzecha, by za moment sięgnąć po ich większą liczbę!

Autor: Nestor Romeral Andres
Ilustracje: Tomek Larek
Wiek: 8-108 lat
Liczba graczy: 2-4

Czas gry: 20 min


PIRANIE!


Idealna planszówka wprowadzająca mniej doświadczonych graczy w świat gier z mechaniką opartą na jednoczesnym wyborze działań (simultaneous action selection). Wymaga przewidywania ruchów pozostałych graczy.

Kto pierwszy padnie ofiarą "sympatycznych" rybek?

W tej grze tylko jedna osoba przegrywa, pozostali wygrywają!  
Na amazońskiej wyspie gracze spotykają poszukiwacza przygód. Twoje zadanie jest proste: przemieszczać go po planszy w taki sposób, aby nie wpadł do rzeki pełnej piranii. Nie będzie to łatwe, ponieważ pozostali gracze mogą mieć inne plany! Jeśli w twojej kolejce poszukiwacz przygód wpadnie do wody, otrzymujesz punkt ujemny. Gra kończy się, gdy któryś z graczy otrzyma trzeci punkt ujemny – osoba ta przegrywa, a pozostali gracze wspólnie zwyciężają.  

Zdobyte nagrody:
2005 r. – NAJLEPSZA GRA ROKU (rekomendacja, Niemcy)
2005 r. – NAJLEPSZA GRA RODZINNA (rekomendacja, Niemcy)
2005 r. – NAJLEPSZA GRA DLA POCZĄTKUJĄCYCH GRACZY (Japonia)
2005 r. – NAGRODA DZIECIĘCYCH EKSPERTÓW (Niemcy)
2005 r. – NAJLEPSZE REGUŁY GRY (Essener Feder, Niemcy)

Autor: Jens-Peter Schliemann
Ilustracje: Tomek Larek
Wiek: 7-107 lat
Liczba graczy: 2-6
Czas gry: 30 min
BGG


Nie ukrywamy, że nam podobają się wszystkie propozycje Naszej Księgarni. Zdradzimy Wam, że z powyższych naszą szczególną uwagę skupiły dwa tytuły. Zgadniecie jakie?


Informacja prasowa Wydawnictwa Nasza Księgarnia.
Zdjęcia i treść są własnością Wydawnictwa.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz