wtorek, 18 października 2016

Konwenty planszówkowe w listopadzie.

Od jakiegoś czasu coraz więcej dzieje się w świecie planszówek. Targi, spotkania, prezentacje gier, mniejsze i większe konwenty. Niemal każdy miesiąc obfituje w takie wydarzenia. Postanowiliśmy zatem zbierać informacje o interesujących wydarzeniach z naszego światka i podawać Wam taki kalendarz imprez.

Zacznijmy zatem od garści informacji co takiego czeka nas w listopadzie:

FALKON w Lublinie 4 - 6 listopada

źródło: https://www.facebook.com/festiwal.falkon
Będzie to już XVII edycja Festiwalu Fantastyki podczas którego znaczącą przestrzeń zajmą gry (RPG, planszowe, fabularne, karciane, bitewne, larpy, gry terenowe itp itd.) Program wydarzenia zapowiada około 500 eventów maści wszelakiej m.in: spotkania z wydawnictwami, autorami gier, prelekcje, panele dyskusyjne, konkursy i wiele, wiele więcej. Podczas Festiwalu przez 24 godziny na dobę dostępny będzie olbrzymi gamesroom. Nas tam oczywiście nie może zabraknąć :-) W końcu to jedno z największych wydarzeń w naszym rodzinnym mieście. 

Miejsce: teren Międzynarodowych Targów Lublin.
Wstęp: płatny
Bilety: w przedsprzedaży bilet na całośc konwentu nabędziemy za 45zł
ceny biletów potem: 
- całość konwentu 50zł normalny/ 30zł ulgowy
- piątek 30zł normalny / 20zł ulgowy
- sobota 40zł normalny / 20zł ulgowy
- niedziela 20 zł normalny / 10zł ulgowy
Bilety ulgowe przysługują dzieciom w wieku 7 -1 4 lat i krwiodawcom.
Dzieci poniżej 6 roku życia wchodzą BEZPŁATNIE 
Więcej szczegółów znajdziecie na stronie festiwalu.GRATISLAVIA we Wrocławiu 5 - 6 listopada

źródło: https://www.facebook.com/Gratislavia

Wrocław obfituje w konwenty gier planszowych. Jednym z nich jest Gratislavia. W tym roku będzie to już 15 edycja tego wydarzenia. Od lat studenci Politechniki Wrocławskiej organizują spotkanie z grami planszowymi dla maniaków jak i dla tych, którzy chcą się dopiero zarazić tym hobby. Festiwal oferuje szereg atrakcji takich jak np: spotkania z wystawcami, konkursy i turnieje, gamesroom z dostępnymi ponad 250 tytułami gier. 

Miejsce: Strefa Kultury Studenckiej Politechniki Worcławskiej
Wstęp: bezpłatny
Więcej szczegółów znajdziecie na stronie konwentu

NOWA GRALICJA w Krakowie 5-6 listopada

Największa w Krakowie impreza poświęcona grom planszowym! Na wszystkich miłośników planszówek czekać będzie mnóstwo atrakcji, obszerna wypożyczalnia gier, prezentacje nowych tytułów, pokój zabaw dla dzieci, turnieje i konkursy z nagrodami oraz bufet z obiadami.

Miejsce: Zespół Szkół Salezjańskich w Krakowie na osiedlu Piastów 34 
Wstęp: bezpłatny
Więcej szczegółów znajdziecie na stronie konwentuOPOLCON w Opolu 18 - 20 listopada

źródło: https://www.facebook.com/Opolcon

Tegoroczna edycja konwentu miłośników fantastyki będzie już 4 edycją tego wydarzenia. W tym roku organizatorzy zapowiadają, że okryty będzie mgłą tajemnicy i grozy, ponieważ motywem przewodnim będą teorie spiskowe i legendy miejskie. Na uczestników konwentu czekają m.in: prelekcje tematyczne, konkursy wiedzowe, konkurs Cosplay, turniej League of Legends, spotkania z Gośćmi specjalnymi, pokazy, panele dyskusyjne, LARPy, RPGi i planszówki.

Miejsce: Zespoł Szkół Elektrycznych i Zespoł Szkół Ekonomicznych
Wstęp: bezpłatny
Więcej szczegółów znajdziecie na stronie konwentu.


WROCŁAW GAME FEST we Wrocławiu 19 - 20 listopada

źródło: https://www.facebook.com/events/183549858696434
Kolejny konwent mający miejsce tradycyjnie w listopadzie we Wrocławiu. To największe na Dolnym Śląsku wydarzenie całkowicie poświęcone nowoczesnym grom planszowym. Wśród atrakcji wydarzenia możemy się spodziewać m.in: gamesroomu z ponad tysiącem tytułów gier i ekipą tłumaczącą zasady rozgrywek, stoisk wystawców, konkursów i turniejów, możliwość zagrania w najnowsze światowe premiery przywiezione prosto z największych targów gier czyli SPIEL w Essen.

Miejsce: Hala Sportowa Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu
Wstęp: bezpłatny
Więcej szczegółów znajdziecie na stronie konwentu na FB

TRÓJMIEJSKIE SPOTKANIA Z GRAMI PLANSZOWYMI GRAMY 
w Gdańsku 19 - 20 listopada

źródło: http://www.festiwalgramy.com

Festiwal co roku ma dwie edycje - wiosenną ( odbyła się w maju w Gdyni) oraz jesienną. Ta druga teraz przed nami - będzie miała miejsce w Gdańsku podczas Targów gra i zabawa. Będzie to (o zgrozo dla przesądnych) XIII edycja tej imprezy. W Festiwalowej wypożyczalni dostępnych będzie ponad 1600 otwartych pudełek z grami. W wyborze oraz tłumaczeniu zasad wspierać będą uczestników wolontariusze – Żółte Koszulki. Dla młodszych uczestników przygotowana będzie strefa dla dzieci, gdzie znajdzie się wiele atrakcji tj. dmuchany zamek czy specjalnie przygotowana mata sumo. Wśród pozostałych atrakcji znajdziemy m.in: stoiska największych polskich marek na rynku planszówkowym (przygotujcie się na okazje do poznania najnowszych tytułów, zakup gier w promocyjnych cenach i największą w Polsce wyprzedaż), prezentacje nowości rynkowych, warsztaty, spotkania autorskie, bitwy i warsztaty komiksowe, turnieje gier planszowych, ogólnopolski konkurs branżowy Gra Roku i finały mistrzostw Polski w grach planszowych, strefa zabaw i edukacji dla dzieci oraz wiele innych atrakcji. 

Miejsce: AmberExpo w Gdańsku
Wstęp: płatny
Bilety w cenie: 
- bilet jednodniowy 20 zł/os.; 
- bilet dwudniowy 30 zł/os.
- bilet rodzinny w cenie 15 zł/os./dzień (może nabyć maksymalnie 2 opiekunów dziecka w wieku szkolnym)
- dzieci do lat 6 (pod opieką osoby dorosłej) wchodzą BEZPŁATNIE
Więcej szczegółów znajdziecie na stronie konwentu na FB.

PLANSZÓWKI NA NARODOWYM w Warszawie 26 listopada

źródło: https://www.facebook.com/planszowkinanarodowym

Tegoroczna edycja będzie już 6 edycją tego wydarzenia. To spotkanie wszystkich, którzy już grają w nowoczesne planszówki i tych, którzy zatrzymali się na chińczyku i warcabach. W programie imprezy znajdziemy takie atrakcje jak m.in: spotkania z wydawcami na stoiskach, konkurs i turnieje gier, sale gier poszczególnych wydawców oraz olbrzymią wypożyczalnię z setkami tytułów. 

My w tamtym roku mieliśmy okazję odwiedzić ten konwent - zainteresowanych odsyłamy do naszego postu z relacją. Oj były to niezapomniane wrażenia. W tym roku (jeśli los będzie dla nas równie łaskawy co rok temu) wybieramy się w powiększonym składzie - towarzyszyć nam będzie nas Maryńczak. 

Miejsce: PGE Narodowy w Warszawie
Wstęp: bezpłatny
Więcej szczegółów znajdziecie na stronie konwentu na FB


ŁÓDZKI PORT GIER w Łodzi 26 - 27 listopada

źródło: https://www.facebook.com/events/179825325791158/

Cykliczna impreza dla ludzi w każdym wieku - idealna dla dzieci, młodzieży, studentów oraz dorosłych, którzy chcieliby w ciekawy sposób spędzić czas ze swoimi pociechami. Słowem dla wszystkich gotowych poznać i polubić gry (planszowe, karciane, bitewne czy RPG) oraz tych, którzy już dzielą czas z przyjaciółmi w towarzystwie kostki, pionków i plansz. Najbliższa edycja będzie już 33 edycją tego wydarzenia. Wśród atrakcji znajdziemy m.in: wypożyczalnię z przeszło 400 tytułami gier, turnieje i konkursy oraz akcję grywalizację. 

Miejsce: Łódzki Dom Kultury
Wstęp: bezpłatny
Więcej szczegółów znajdziecie na stronie konwentu na FB

Oj musicie przyznać, że listopad zapowiada się niezwykle interesująco i zarazem pracowicie dla planszókowych maniaków. Jeśli chcielibyście uczestniczyć w każdym z tych wydarzeń to pomijając fakt, że zajęte byłyby wszystkie weekendy trzeba by było się sklonować. Bowiem weekend od 18 do 20 listopada oferuje nam 3 konwenty w różnych częściach Polski. Ale dla chcącego nic trudnego - można 18 listopada wpaść do Opola, następnego dnia skoczyć szybciutko do Wrocławia a w niedzielę 20 listopada odwiedzić Gdańsk. Ktoś z Was podejmuje takie wyzwanie?

3 komentarze:

 1. Doceniam listę, chetnie będę śledził jeśli pojawią się kolejne :) Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Drobne sprostowanie - piętnasta edycja Gratislavii nie oznacza jej piętnastolecia, gdyż zwyczajowo w roku odbywają się dwie edycje. Owszem, powoli dobijamy do dziesięciolecia, ale to jeszcze kilkanaście miesięcy :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękujemy za sprostowanie. Jakoś tak 15 edycja przemieniła się nam w piętnastolecie. Ale już poprawiliśmy nasze rozpędzenie. Pozostaje nam życzyć takiego rozwoju wydarzeń abyśmy mogli napisać o rzeczywistym piętnastoleciu :-)

   Usuń