czwartek, 11 października 2018

Niektóre atrakcje tegorocznego Falkonu - informacja prasowa.

Już za chwileczkę, już za momencik Falkon w Lublinie zacznie się kręcić. A co takiego będzie się działo? 

Wiele ciekawych wydarzeń - prezentacje, konkursy, pokazy, wywiady itp.
Maniaków plaszówek wszelakich na długie godziny pochłonie zapewne Games Room. Na stoiskach wystawców będzie można nabyć nowości jak i dotychczas wydane gry, zapewne w konwentowych cenach. Niektóre Wydawnictwa przygotowały też szczególne atrakcje. Kilka z nich chcemy Wam zdradzić w poniższej informacji prasowej.Portal Games

Wybierasz się na Falkon 2018? Weź udział w największym wspólnym graniu w Detektywa w Polsce! Games Room, sobota, godzina 20:00 zbierze się 20 grup (100 osób!) i każda zmierzy się ze Sprawą 6 Detektywa!


Wydarzenie to jest darmowe i biletowane. Swój bilet odbierz wcześniej osobiście na stoisku Portal Games!

Black Monk

Wydawnictwo Black Monk zaprasza na swoje stoisko. Przez cały Falkon będzie można przy nim pograć bez przerwy, w Games Roomie odbywać się będą pokazy nowości. Wydawnictwo przygotowało też kilka turniejów. Plany Black Monk na tegoroczny Falkon najlepiej obrazuje poniższa grafika:
5 urodziny GradanieCo to właściwie jest to “Gradanie” i dlaczego zajmuje miejsce w tabelce programowej? Jest to prowadzony przez trzech planszówkowych Geeków (i okazjonalnie czwartego) podcast, rozbierający rynkowe nowości i żelazne klasyki na czynniki pierwsze. I tak gadają już sobie od pięciu lat. Ładna, okrągła liczba. Z tej okazji postarają się zaprezentować na żywo i pogadać w formie topki przebojów o Najlepszych ... Grach Planszowych. Co to za “...” w środku? Małe oszustwo i eksperyment. Jeśli tyle informacji Ci wystarczy, zapraszamy i niech temat będzie dla Ciebie niespodzianką. 

Transmisja na żywo w piątek 21:00 - 22:00

Będąc młodym autorem gier planszowych. O czym należy pamiętać, projektując planszówkę? Marcin Ropka, Viola Kijowska

Rynek gier planszowych przeżywa prawdziwy boom. Co rusz powstają nowe wydawnictwa, na platformach  finansowania społecznościowego co rusz nowy projekt... a ty masz przecież w głowie grę, która podbije świat planszówkowy...
No właśnie... masz go w głowie... Czyli de facto go nie masz...
Marcin i Viola zaprezentują:
– jak wyjąć pomysł z głowy i wrzucić go na papier
– jak papier przekształcić na prototyp

Prezentacja w niedzielę w godzinach 13:00 -14:00

Te wydarzenia i wiele, wiele innych czekają na Was już w najbliższy weekend. Falkon startuje w piątek. Nie może Was tam zabraknąć. My, jak na partonów medialnych przystało, będziemy na tym wydarzeniu i będziemy się dzielić z Wami zdjęciami i wrażeniami w miarę możliwości na bieżąco. Także do zobaczenia :-)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz