sobota, 27 stycznia 2018

Gorące nowości prosto z Portalu!!! - informacja prasowa wydawnictwa.

Naszą branże o biegła dzisiaj jedna gorąca i emocjonująca informacja. Wydawnictwo Portal ogłosiło dzisiaj swoje plany wydawnicze na 2018r. Jest tego sporo, oj sporo.

Dzięki uprzejmości Wydawnictwa możemy się z Wami podzielić większymi szczegółami. Przed Wami informacja prasowa Portalu. Miłej lektury. RISING SUN


Kolejna gra strategiczna autorstwa Erica Langa, twórcy hitu Blood Rage. Rising Sun przenosi akcję do starożytnej Japonii. Gracze wcielają się w role przywódców klanów walczących o kontrolę nad wyspami, a także o przychylność duchów i bóstw. Wspaniałe figurki, przepiękne ilustracje Adriana Smitha i rewelacyjne reguły stworzone przez weterana branży sprawiają, że Rising Sun to pozycja absolutnie obowiązkowa dla każdego fana gier strategicznych.

Następca Blood Rage
Wspaniałe figurki
Japońskie klimaty
Premiera: 30 marca 2018DECRYPTO


Przez recenzentów okrzyknięta następcą Tajniaków – Decrypto to gra imprezowa, w której gracze dzielą się na dwa zespoły koderów i muszą przekazać na głos hasło w taki sposób, by przeciwna drużyna nie odkryła sekretnego kodu ukrytego w haśle. Polska edycja ma premierę równolegle z premierą światową – pierwsze recenzje płynące do nas od krytyków z USA potwierdzają, że Decrypto jest murowanym kandydatem do tytułu gry imprezowej 2018 roku!

Doskonała gra imprezowa
Rewelacyjne komponenty
Zmagania drużynowe
Premiera: 1 kwartał 2018

MONOLITH ARENA


Monolith Arena to taktyczna gra fantasy, oparta na mechanice Neuroshimy HEX, autorstwa Michała Oracza. Gra zawierać będzie pięć różnorodnych frakcji, z których każda dysponować będzie unikatowym zestawem zdolności i jednostek. Każdy gracz będzie ponadto dysponował tytułowym Monolitem, pełniącym funkcję sztabu armii – Monolit skrywa potężne moce, które gracz będzie mógł w trakcie gry wykorzystać, by zaskoczyć nimi przeciwnika! Monolith Arena oferuje wszystko to, co fani pokochali w Neuroshimie HEX w połączaniu z własnym, oryginalnym podejściem do rozgrywki, czyniąc z gry tytuł, którego nie może zabraknąć w żadnej kolekcji!

HEX Fantasy stworzony przez Michała Oracza
Oryginalna, unikatowa mechanika monolitów
5 frakcji w podstawowej wersji gry zapewnia ogromną regrywalność
Premiera: Essen Spiel 2018


DETEKTYW: KRYMINALNA GRA PLANSZOWA


Detektyw to kooperacyjna gra planszowa opowiadająca historię w klimatach współczesnego kryminału. Pozwala Ci wcielić się w rolę prawdziwego detektywa, prowadzącego coraz trudniejsze śledztwa. Twoim wrogiem będzie czas i przebiegłość przestępców, a sprzymierzeńcem nowoczesna technologia, dedukcja i skrupulatność. Jako śledczy będziesz zmuszony podejmować trudne wybory, decydować, które tropy są najbardziej obiecujące i sprawnie zarządzać swoimi zasobami. Jako członek agencji Antares otrzymasz dostęp do internetowej bazy danych. Korzystaj z zasobów Internetu i wszelkich innych źródeł by rozwiązać sprawę – gra przebija czwartą ścianę, wychodząc poza ramy planszy.

Wciel się w rolę prawdziwego detektywa
Korzystaj ze specjalnej, internetowej bazy danych Antares
Przeżyj niesamowitą przygodę rodem ze współczesnego kryminału
Premiera: GenCon 2018


ETHNOS


Wspaniała gra strategiczna oparta na mechanice kontroli terenu. Gracze walczą o kontrolę nad prowincjami mistycznej wyspy wykorzystując do walki antyczne rasy Trolli, Gigantów, Orków i innych bestii ze światów fantasy. Gra jest zilustrowana przez Johna Howe, twórcy ilustracji do powieści Władca Pierścieni.

Wymagająca strategia
Ilustracje John Howe!
12 unikatowych ras
Premiera: 2 kwartał 2018

AEON’S END


Przebój Kickstartera, blisko 3000 wspierających i nominacje do Golden Geek w kategorii najlepsza gra kooperacyjna oraz najlepsza gra solo 2016 wreszcie w polskiej wersji językowej!”. Polska wersja gry przygotowana jest w oparciu o drugie, poprawione wydanie oryginału. Aeon’s End to gra kooperacyjna oparta na mechanice deckbuilding, w której gracze walczą z potworami – idealna dla fanów gier komputerowych takich jak Diablo, Warcraft czy Bloodborne.

Klimat Diablo
Kooperacyjna naparzanka
Liczne nominacje do nagród
Premiera: 2 kwartał 2018

FOTOSYNTEZA


Fotosynteza to najgorętsza gra Gen Con 2017 oraz zwycięzca BGG Buzz na Essen 2017 – teraz w polskiej edycji! Fotosynteza to przepiękna gra rodzinna, w której promienie słoneczne pozwalają drzewom rosnąć i rozwijać się w bujne zagajniki. Posadź swoje drzewa mądrze, spraw by cień twojego lasu spowalniał plantacje innych graczy i nie zapomnij, że w ciągu dnia słońce krąży wokół planszy!

Kartonowe drzewa 3D
Proste reguły, śliczne ilustracje
Liczne nagrody
Premiera: 2 kwartał 2018

WYSTAWA ŚWIATOWA 1893


Kolejna po Istanbul rewelacyjna gra euro dla rodzin – proste reguły, wciągająca rozgrywka i masa wyborów w każdej turze. World’s Fair opiera się na mechanice territory control. W roku 2016 gra zdobyła nagrodę Mensa Select, oraz nominacje do nagrody Golden Geek w kategorii Najlepsza gra dla rodzin oraz Najlepsza Grafika.

Liczne nagrody
Klasyczna gra euro
Niska cena
Premiera: 1 kwartał 2018


SENTIENT


Kolejna technologiczna rewolucja właśnie nadeszła. Ludzkość wykorzystuje roboty do wszelkich zadań i choć ich zbudowanie jest proste, właściwe zaprogramowanie stanowi już wyzwanie. W grze gracze wybierają roboty do zaprogramowania i za pomocą przemyślanego ustawiania kości i ich modyfikacji programują kolejne zadania.

Kościana eurogra logiczna
Autor J. Alex Kevern (Wystawa Światowa 1893, Gold West)
Unikatowy cyberpunkowy klimat
Premiera: 3 kwartał 2018

ZAMKI CALADALE


Wspaniała gra kafelkowa, w której gracze muszą zbudować najwspanialszy zamek z dostępnych kafli murów, wież, okiennic i blank. Idealna gra dla całej rodziny, która pozwala realizować nawet najbardziej szalone pomysły na własną twierdzę!

Familijna rozgrywka
Kafelkowa mechanika
Wspaniałe ilustracje
Premiera: 2 kwartał 2018

MAGE KNIGHT


Mage Knight – legendarna, ogromna gra planszowa stworzona przez weterana branży – Vlaada Chvátil. Buduj swoją armię, stwórz własną talię akcji i czarów, zdobywaj miasta, eksploruj podziemia… Graj w wielu różnych trybach rozgrywki! Wydanie gry zawierać będzie podstawową wersję gry oraz dwa rozszerzenia. Zagraj w najlepszego planszowego RPGa wszechczasów w powiększonej edycji Mage Knight!

Premiera: 4 kwartał 2018

STEAMROLLERS MASZYNY PAROWE


Gra pociągowa w wersji light! Podobnie jak w klasycznych tytułach z serii Steam Martina Wallace, gracze będą budowali trasy od jednego miasta do drugiego, a następnie transportowali nimi towary, tam, gdzie pojawi się zapotrzebowanie. Jednak dzięki mechanice kościanej gra przebiega szybko i ma znacznie niższy próg wejścia niż klasyczne gry Steam. Absolutny przebój kościany dla wszystkich fanów gier o pociągach!

Kościana gra o pociągach
Inspirowana przebojami z serii Steam
Polska edycja wydana równolegle ze światową
Premiera: 2 kwartał 2018

EX LIBRIS


Przebój 2017 roku w polskiej wersji językowej! W tej grze gracze wcielają się w bibliotekarzy, którzy próbują skompletować dla swojej biblioteki najlepszy, najbogatszy, najwspanialszy księgozbiór. Przepięknie wydana gra oparta na mechanice set collection i budowaniu zestawów ksiąg zgodnie z postawionymi celami.

Hit 2017 roku
Unikatowy klimat książkowy
Śliczne ilustracje
Premiera: 3 kwartał 2018

INIS


Słynna strategia wydawnictwa Matagot (twórców takich przebojów jak Cyklady czy Kemet) wreszcie w Polskiej wersji językowej. Inis było nominowane do Golden Geek w kategoriach Gra roku 2016, Gra Strategiczna Roku 2016 oraz Najlepsze grafiki w grze 2016. Gracze poprowadzą do boju irlandzkie klany, by wywalczyć sobie władzę i panowanie nad okolicznymi ziemiami. To kolejna w naszym katalogu wspaniała gra strategiczna z gatunku dudes-on-the-map.

Liczne nagrody
Przepiękne ilustracje
Celtycki klimat
Premiera: 2 kwartał 2018

ZOMBICIDE: CZARNA PLAGA


Jedna z najsłynniejszych linii gier na świecie – Zombicide – wraca do Polski. Zombicide: Czarna Plaga to gigantyczny przebój, który na Kickstarterze zebrał ponad 4 miliony dolarów! Gra kooperacyjna osadzona w świecie fantasy, w której gracze wcielają się w role dzielnych awanturników walczących z podłymi Nekromantami przyzywającymi hordy zombi! Ponad 70 plastikowych figurek, plastikowe plansze graczy, ponad 100 kart i dziesiątki znaczników! Absolutny światowy hit wreszcie po Polsku!

Masa wysokiej jakości figurek
Światowy przebój
Proste reguły
Premiera: 11 kwietnia 2018 
Wysyłka egzemplarzy przedsprzedażowych: marzec 2018


A to jeszcze nie koniec bo w planach wydawniczych Portalu jest jeszcze szereg dodatków. Ale więcej o tym następnym razem. 

Informacja prasowa Wydawnictwa Portal.
Treść i zdjęcia są własnością Wydawnictwa. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz