niedziela, 4 czerwca 2017

Hunger: The Show - informacja prasowa Wydawnictwa Phalanx.

Witamy w Reality Show HUNGER! Do wygrania jest milion dolarów, a zwycięzca może być tylko jeden!

“You are stranded on a desolate isle, unfortunately not with your best friends.” Tymi słowami rozpoczął się intrygujący opis propozycji wydania gry, która dotarła do nas w czerwcu 2016 r. Otrzymujemy wiele ofert wydawniczych, ale czasami trafia się taka, która nie czeka w kolejce, tylko od razu wskakuje na szczyt listy do przygotowania prototypu i zagrania. Tak właśnie było z grą HUNGER Pima Thunborga. Wykonana przez autora prezentacja gry kazała nam rzucić inne tematy, wydrukować prototyp, zagrać i… Wow, świetne, bierzemy!


To nasz typ gry: konflikt od pierwszej sekundy rozgrywki, wzbogacony o blef, przewidywanie działań, napuszczanie na siebie pozostałych graczy. HUNGER to bardzo intensywne 15-20 minut akcji, nawet w gronie 6 graczy. Ruchy planujemy i wykonujemy jednocześnie, zatem wszyscy są w pełni zaangażowani, wartka rozgrywka, brak przestojów.

Przez pół roku rozwijaliśmy prototyp, by dopracować szczegóły mechaniki. Równolegle pracowaliśmy nad tematem i ilustracjami. W grze nie stosujemy bezpośredniej przemocy, zatem wszelkie fabuły około pirackie, czy związane z rozbitkami musieliśmy odpuścić. Ale pojawił się świeży pomysł, nawiązujący do popularnych survivalowych programów telewizyjnych... Tak jest, zatem będzie to HUNGER: The Show!

A ilustracje? Lekki temat, mruganie okiem do popkultury i formatów programów TV “na żywo”... Któż zrobi to lepiej niż Robert Adler, autor prześmiewczych boli.blog i serii 48 stron? Charakterystyczna kreska Roberta zdobi każdy element gry, w tym trójwymiarową planszę, która pokazuje zarówno miejsce akcji, jak i kulisy studia nagrywającego Show.


Hunger to pełna interakcji gra planszowa, zilustrowana wspaniałymi grafikami Roberta Adlera. To idealna pozycja dla rodziny lub grupy znajomych. Wraz z innymi uczestnikami Show, niestety nie będącymi twoimi najlepszymi przyjaciółmi, znalazłeś się na bezludnej wyspie. Wygrasz, jeśli zbudujesz tratwę i odpłyniesz z tego przeklętego miejsca - zanim skończy się jedzenie! Musisz zatem zadbać nie tylko o części na tratwę, ale również o pożywienie, bo szybko będziesz głodny! Znajdziesz je na wyspie oraz... w zasobach innych graczy. Czy ośmielisz się ich okraść pod okiem kamer telewizyjnych? 


W czasie gry wszyscy jednocześnie  planujecie rodzaj i miejsce waszej aktywności,  zagrywając w ukryciu karty. Potem je odsłaniacie i sprawdzacie efekty działań, a wasze zamiary są konfrontowane z planami pozostałych graczy! Aby odnieść sukces, musisz przewidywać działania innych i dobrze blefować. Znalezienie sposobu na zbudowania tratwy i zdobycie potrzebnego jedzenia, najlepiej kosztem innych graczy, jest kluczem do wygranej. Gra jest bardzo dynamiczna, ponieważ tury rozgrywa się jednocześnie - dzięki temu od razu trafiasz w sam środek akcji. Hunger to świetna zabawa dla każdego - spróbujesz swoich sił w Reality Show?


Liczba graczy: 2-6
Wiek: od 7 lat
Czas gry: 20 minut
Autor: Pim Thunborg
Premiera: czerwiec 2017

Gra miała swoją premierę na Warsaw Comic Con w podwarszawskim Nadarzynie (edycja polska) oraz na UK Games Expo w Birmingham (edycja angielska) w dniach 2 - 4 czerwca 2017 r. W naszym firmowym sklepie uruchomiliśmy już przedsprzedaż: www.sklep.phalanxgames.pl

Informacja prasowa Wydawnictwa Phalanx
Treść i zdjęcia są własnością Wydawnictwa. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz