wtorek, 30 maja 2017

Czerwcowe konwenty planszówkowe.

Za oknem coraz cieplej i cieplej. Pogoda sprzyja wypadom za miasto, rodzinnym spotkaniom na działce czy spacerom po parku. Ale to wcale nie oznacza ochłodzenia w planszówkowym światku imprez i konwentów. Wręcz przeciwnie. Maniacy gier w czerwcu będą mieć mocno napięty kalendarz.

Bowiem w czerwcu odbędzie się sporo konwentów i imprez planszówkowych. Zobaczcie co czeka fanów gier wszelakich. Miłej lektury. 

Good Game Warsaw  
Warszawa 
1 - 4 czerwca
Good Game Warsaw tworzony jest z myślą o wszystkich fanach popkultury. Wielbicielach komiksów, książek, seriali, filmów i gier. Tylko na Good Game Warsaw znajdziecie tak szeroki zakres tematyczny oraz wiele atrakcji.

Miejsce: Nadarzyn, Aleja Katowicka 62
(PTAK Warsaw Expo)
Wstęp: platny
Więcej szczegółów znajdziecie na
stronie www oraz stronie wydarzenia na FB


Warsaw Comic Con 
Warszawa 
3 - 4 czerwca


Aleja gier, aleja nauki, aleja gwiazd, strefa twórców, strefa komiksu, strefa youtuberów. To wszystko czeka na Was na Warsaw Cosmic Conie. A na miłośników gier planszowych czeka szczególna gratka - bowiem podczas tego konwentu odbędzie się Rzuć kostką, czyli niesamowicie świetna impreza planszówkowa organizowana przez znanych i lubianych growych wariatów z Game Troll TV.

Przez wszystkie dni odwiedzający imprezę będą mogli za darmo zagrać zarówno w najnowsze, jak i w klasyczne gry, a wszystko to – naturalnie – w sympatycznej atmosferze i komfortowych warunkach. Nad całą Aleją Gier czuwać będą specjaliści, którzy chętnie posłużą radą, pomogą wybrać odpowiednią grę oraz objaśnią jej zasady. Osobnym elementem Alei Gier będą prezentacje, pokazy i testy, które przybliżą Wam najnowsze projekty związane z grami. Podczas Warsaw Comic Con będziecie mieli też jedyną w swoim rodzaju okazję, by zagrać przedpremierowo w tytuły, które jeszcze nie ukazały się na rynku! Odbędą się też liczne turnieje oraz konkursy z nagrodami, w których udział będzie mógł wziąć każdy, kto tylko się odważy!

Miejsce: Nadarzyn, ul. Wolica 114D
(PTAK Warsaw Expo)
Wstęp: 

25 zł (jednorazowy wstęp) - Wejście na: GOOD GAME EXPO, COMIC CON EXPO + panele z gwiazdami
35 zł (jednorazowy wstęp) - Wejście dodatkowo na: E-SPORT FINAŁY & SHOW MATCHE
50 zł (karnet) -  Wejście dodatkowo na: FESTIWAL YOUTUBERÓW
150 zł (karnet) - Wejście dodatkowo na: STREFA AUTOGRAFÓW COMIC CON
Więcej szczegółów znajdziecie na
stronie www oraz stronie wydarzenia na FB

Pionek
Zabrze
3- 4 czerwcaBędzie to 27 edycja rodzinnych spotkań planszowych. To najstarsza tego typu impreza w Polsce, jej pierwsza edycja miała miejsce jesienią 2007 roku. Pionek jest zarazem największym na południu Polski zlotem fanów gier, każdorazowo imprezę odwiedza ponad 1000 uczestników.

Jak zawsze organizatorzy przygotowali dla uczestników masę atrakcji. Wśród najważniejszych są oczywiście spotkania z autorami gier, wydawcami i zaproszonymi gośćmi (m.in. twórca gry planszowej This War of Mine - Michał Oracz, czy przedstawiciel Czech Games Edition Michal Smidt, który zaprezentuje prototypy najnowszych gier czeskiego giganta).

Na miłośników nowości na rynku wydawniczym czekają zarówno premiery (dodatek Zgliszcza), pokazy przedpremierowe (Guns&Steel), czy gorące wiosenne nowości (m.in najnowsze przeboje wydawnictw Egmont, Nasza Księgarnia czy Rebel).

Na szukających planszówkowych okazji czeka Giełda Gier Używanych oraz Szalona Aukcja Gier, a ponadto masa promocji i ofert na stoiskach wydawców gier!

Dodajmy do tego eliminacje Mistrzostw Polski Neuroshima Hex, Szalony Konkurs Wiedzy o grach, dodajmy specjalną sekcje Zagraj, aby wygrać, w której uczestnicy mogą grać w specjalnie przygotowane 10 nowości i wziąć udział w losowaniu nagród!

10 lat historii, 1000 uczestników, najwspanialsza impreza dla fanów gier planszowych!

Miejsce:Zabrze, ul. Matejki 6
(Hala MOSiR)
Wstęp: 5 zł
Więcej szczegółów znajdziecie na
stronie www oraz stronie wydarzenia na FB


Arkhamer 2017 
Kalisz
16 -18 czerwca 


Baśnie i legendy, popkultura i fantastyka, blok konkursowy, popkultura azjatycka
czytelnia i sesje RPG i LARP. To wszystko czeka na Was na Arkhamerze. A dla miłośników planszówek organizatorzy przygotowali Arkhamer Game Zone, gdzie znajdziecie planszówkowy Games Room, turnieje w gry bitewne, RetroGralnia ze starymi komputerami i liczne niespodzianki. 
Miejsce: Kalisz, ul. Podmiejska 9a
(Zespół Szkół nr 10)
Wstęp: 

Trzydniowy - 35zł
Piątek - 10zł
Sobota - 20zł
Niedziela - darmowy
Więcej szczegółów znajdziecie na
stronie www oraz stronie wydarzenia na FB


Fantasmazuria 2017 
Ostróda
16 -18 czerwca


Fantasmazuria to nowa impreza na konwentowej mapie Polski. Organizatorzy przewidują zróżnicowane atrakcje, które umilą Wam trzy dni zabawy. Fani fantasy, science-fiction, horroru oraz kultury japońskiej z pewnością znajdą coś dla siebie. Blok literacki, blok filmowo - serialowy, blok naukowy, blok gier planszowych i bitewnych, blok gier elektronicznych, blok cosplay, blok rpg i larp, blok kultury japońskiej i wiele innych atrakcji. 
Miejsce: Ostróda, ul. Grunwaldzka 55
(Expo Mazury)
Wstęp:

Bilet na piątek - 15zł
Bilet na sobotę - 35zł
Bilet na niedzielę - 20zł
Bilet trzydniowy - 50zł
Więcej szczegółów znajdziecie na
stronie www oraz stronie wydarzenia na FB

Gostkon 2017
Gostyń
24 - 25 czerwca


To już IV edycja festiwalu fantastyki między Poznaniem, a Wrocławiem. Jedną z głównych atrakcji będzie COSPLAYADA zaplanowana na niedzielę, a jednym z jej elementów Ogólnopolski Konkurs Cosplay, z powiększoną pulą nagród! Odbędzie się jeszcze większy GAMES ROOM wsparty przez największe branżowe wydawnictwa. Blok literacki z gośćmi z najwyższej pisarskiej i krytycznej półki. Organizatorzy planują budowę DUŻEJ ARENY, blok RPG, LARP-a, stanie wioska postapo i odbędą się walki jaggera, a na koniec Teatr Ognia i moc muzycznych niespodzianek. Miłośnicy komiksu mogą liczyć na mobilną czytelnię Biblioteki Uniwersyteckiej UAM.

Miejsce: Gostyń ul. Bojanowskiego 7/ Hutnika 4
(Kino "Pod kopułą" / Ośrodek Kultury "Hutnik")
Wstęp: bezpłatny
Więcej szczegółów znajdziecie na
stronie www oraz stronie wydarzenia na FB


Musicie przyznać, że jest w czym wybierać. Gdyby nie nasza finalna przeprowadzka (tak, tak, to już za chwilkę....wreszcie...) to my byśmy pośmigali na Pionka. A Wy? Gdzie się wybierzecie? 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz