O nas


Witajcie na naszym blogu


Już jako dziecko grywaliśmy w gry. Niejeden wieczór przy tym upłynął w oka mgnieniu. 

Potem nastąpiła dłuższa przerwa ... aż do niedawna.

Otóż pewnej pięknej soboty w dodatkowej szkole matematyki, do której uczęszcza nasza córka został zorganizowany dzień z grami planszowymi. I jakież było nasze zdziwienie co tam zobaczyliśmy... Nowoczesne planszówki i nie tylko planszówki to już nie to co pamiętam z dzieciństwa. To setki a nawet tysiące gier logicznych, strategicznych, ekonomicznych, planszowych, karcianych, łączących oba te aspekty. Różnorodna mechanika... różnorodne zasady... Słowem- świat gier stanął przede mną otworem.


A potem było tylko bardziej wciągająco. Pasjonaci, którzy zorganizowali dzień z planszówkami w szkole zaprosili nas całą rodzinką na cyklicznie organizowane w Lublinie spotkania Rodzina przy planszy. Tak oto poznaliśmy świat gier planszowych i zaraziliśmy się nimi na dobre. I jest to uzależnienie, które nas nie opuszcza.  Biblioteczka gier sukcesywnie się powiększa (co oznacza, że portfel się kurczy) a my postanowiliśmy, że tą pasją musimy się dzielić z innymi. 

I jeszcze kilka słów o nas ... 

Jeśli to czytacie to znaczy, że prawdopodobnie chcecie wiedzieć coś więcej o nas...

Zatem poznajcie bliżej redakcję bloga:

Kasia (Katka)- z wykształcenia i pasji psycholog i HRowiec, spełniona kobieta (tak... wiem...wyświechtany frazes...ale taka prawda :-) ), żona i matka dwójki urwisów (panienki rocznik 2007 i słodziaka z 2013r), którzy nieustannie organizują każdą wolną (i niekoniecznie) chwilę. Od dwóch lat krzewi pasję planszówkową w internacie, w którym pracuje. 

Michał (Mikeyoski) - umysł ekonomiczny i analityczny. Ekspert od rozpracowywania instrukcji do gier, wyszukiwania nowych tytułów, fotograf amator (autor blogowych zdjęć). 

Marysia pasjonatka gier i łamigłówek wszelakich, iskra zapalna naszej pasji. Niezawodny partner do rozgrywek i świetny pomocnik przy powstawaniu zdjęć. 

Jaś - z czasem bierze coraz większy udział w naszej pasji jeszcze bardzo dużego udziału w tym całym szaleństwie. To swoisty ekspert od niestandardowego wykorzystania elementów gier. Jest też puzzlowym wymiataczem. 

Troszkę już o nas wiecie a jeśli chcecie bliżej poznać naszą rodzinną pasję czyli szeroko rozumiane gry planszowe zapraszamy do lektury naszego bloga.

2 komentarze:

 1. Gratuluję bloga :) Czytam już od dłuższego czasu. Fajne źródło informacji dla rodzin z dziećmi. Trzymam kciuki za dalszy rozwój.
  Jeszcze pytanie : macie może konta na bbg , żeby można było podpatrzeć wasze oceny?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za miłe słowa :-) Konto na BGG to po prostu Blog na wolny czas :-) Pozdrawiam serdecznie

   Usuń