niedziela, 17 czerwca 2018

Solar City na zagramw.to - informacja prasowa.

Kampania Solar City na portalu crowdfoundingowym zagramw.to już trwa!!! We wtorek 19 czerwca 2018r o godzinie 10:00 Wydawnictwo GFP rozpoczęło zbiórkę środków na wydanie tej gry. 


Gra oczywiście ufundowała się w szalonym tempie ale to nie oznacza, że nie należy nadal wspierać tego tytułu. 

Informacje na temat kampanii:

Start kampanii: 12.06.2018 o 10:00 na zagramw.to
Cel kampanii: 50 000 zł => aktualny wynik kampanii to: 67 508zł
Cena gry (Early Bird): 119 zł przez pierwsze 24h, przez kolejne 7 dni - 129 zł. Po 7 dniach cena wzrośnie do 139 zł. 

Szczegóły kampanii zdradził sam autor gry, czyli Marcin Senior Ropka w wywiadzie. Będzie sporo spoilerów, więc słuchacie i oglądacie na własną odpowiedzialność!!! :-)


Zaś dla tych wszystkich co kupują tylko oczami podrzucamy garść dotąd niepublikowanych grafik i krótki opis prezentowanych obiektów:

Wieżowce/ Podniebne Ogrody


Geoseed

Dawny budynek był olbrzymim osiedlem mieszkaniowym – jednym z dawnych pomysłów na przeludnienie. Podniebny Ogród kształtem przypomina ananasa – żartobliwie nawiązując do jego właściwości leczniczych i prozdrowotnych, który możliwy jest do wyhodowania z ziarna w doniczce. Warto zauważyć membranę powietrzną – błonę, której zadaniem jest dostarczanie krystalicznie czystego powietrza do całego budynku, służącego za budynek mieszkalny, sanatorium, szpital oraz spa. Liście widoczne w górze są ruchome i dostosowują swoje nachylenie do kąta padania promieni słonecznych. 


Spectrum

Spectrum służyło dwóm celom – podstawa służyła jako centrum handlowe i wystawiennicze, jego wachlarze stanowiły zaś pojedyncze apartamenty do wynajęcia dla najmożniejszych ludzi. Mimo swojej podwójnej natury nie udało się skalkulować jego budżetu w taki sposób, aby przynosił zyski. Podniebny Ogród składa się z wielu wertykalnych farm – filtrujących powietrze ścian mchu oraz farm żywności. Spectrum działa tym lepiej, im więcej wiatru – dzięki specjalnej siatce osmotycznej powodującej, że eko-wachlarz rozszerza się i łapie energię słoneczną oraz wiatrową, którą następnie przesyła do specjalnie zmodyfikowanych roślin, wydzielających dodatkowe pokłady energii w wyniku pobudzonej w ten sposób fotosyntezy. To tutaj także odbywają się słynne Roczne Wystawy Ekologiczne. 


Cube

Bryła dawnego wieżowca została zaprojektowana przez młodego, niespełna 20-letniego architekta, będącego pod wpływem świetności Empire State Building. W czasie swojego długiego istnienia była biurowcem dla firm z sektora kopalnego i paliwowego. Jako podniebny ogród przekształca się  w wielopiętorwe osiedle. Charakterystyczne „leśne platformy” od kwietnia do października zasiewane są wysokotlenującymi roślinami i krzewami, a złota kopuła nawiązująca do bizantyjskich świątyń i cerkwi skupia światło słoneczne, które aktywuje turbinę świetlną dostarczającą do 1 megawata energii (w słoneczny dzień).Zona

Zona to budynek mieszczący w sobie setki stacji telewizyjnych, radiowych, dzienników i blogów internetowych. To tutaj powstaje cały warty uwagi content. Jego architekt – zafascynowany okresem pierestrojki, postanowił stworzyć budynek funkcjonalny, ale zarazem najtańszy na świecie. Tylko cena i symbolika pozwoliła temu projektowi przyjąć się szerzej, jego walory estetyczne budziły bowiem pewne kontrowersje. Niemiecki zespół architektów postanowił odratować budynek i przekształcić go w Podniebny Ogród,  dodając do niego m.in. panele słoneczne w formie żagli – w ten sposób budynek sam zasila potężną informacyjną machinę w swoim wnętrzu. Dwa lata temu zaowocowało to główną nagrodą na Światowym Rocznym Przeglądzie Eko-architektury.

Obiekty Publiczne


Skyradio Tower

Skyradio Tower to małe lotnisko dla dronów, których ciągła praca zapewnia pocztową komunikację między miastami. Małe roboty przewożą codziennie masę mniejszych lub większych paczek – kartki urodzinowe, prezenty, przesyłki – czego tylko dusza zapragnie. Centralną część zajmuje automatyczna sortownia oraz niezliczona ilość stacji dokujących, podłączonych do centralnego komputera sterującego. Łatwy do zauważenia olbrzymi radar służy do utrzymywania ciągłego połączenia z każdym z małych robotów – analizując nieustannie takie dane jak stan techniczny, poziom baterii oraz ważne dane lokalizacyjne. Dzięki temu stacja działa wyjątkowo wydajnie i zupełnie bezobsługowo.


Museum of The Trees

Museum of The Trees to bardzo specyficzne muzeum – Arka Noego dla drzew. Pod jego szklaną kopułą znajdują się wszystkie (lub jak największa liczba) drzew z całego świata, które przetrwały zagładę lub ich klony, utrzymywane przy życiu dzięki ekostazie – kontrolowanym przez skomplikowaną maszynerię oraz czuwające dwadzieścia cztery godziny na dobę zespoły naukowe procesowi sterowania funkcjami życiowymi, rozmnażaniem oraz wzrostem. Wszystko ma służyć jednemu celowi – utrzymaniu drzew w taki sposób, aby możliwe było pozyskanie oryginalnego DNA ziemskiej flory do dalszych badań i odbudowy ekosystemu. Dodatkowo Muzeum Drzew to ulubione miejsce wycieczek szkolnych.


William’s Block Theater

William’s Block Theater to zielone serce kultury każdego miasta lub dzielnicy. Nowoczesny budynek mieści w sobie mnóstwo obiektów – teatry, galerie sztuki, przestrzenie performatywne, sale koncertowe, kina, biblioteki oraz wiele więcej. Aby wejść do każdego z takich obiektów trzeba przejść przez specjalny „Wachlarz umysłu” – otwarty korytarz rozciągnięty między dwoma ścianami pamięci o świecie, który uległ zagładzie, wydzielający w swoim wnętrzu niskie napięcie elektryczne, pobudzające synapsy w mózgu. Dzięki temu poprawia się zdolność koncentracja, redukuje napięcie oraz stres i każdy odwiedzający gotowy jest na czyste doświadczenie sztuki. Nazwa nawiązuje w żartobliwy sposób do osoby Williama Shakespeara i została wyłoniona w ogólnoświatowym plebiscycie. I jak Wam się podoba ta propozycja? Wsparliście czy jeszcze się wahacie? Kampania z pewnością będzie się rozpędzać. Early Bird już uciekło ale jeszcze można się załapać na obniżoną cenę. Choć założony cel jest już osiągnięty to my oczywiście gorąco kibicujemy GFP oraz autorom (Marcin Senior Ropka & Viola Kijowska). Może trafi się rekord?

Informacja prasowa Wydawnictwa i Serwisu zagramw.to
Treść i zdjęcia są własnością Wydawnictwa i Serwisu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz