niedziela, 10 czerwca 2018

KAMERA AKCJA I POPKULTURA: karciana zgaduj zgadula - recenzja Kieszonkowców Kapitan Nauka oraz KONKURS.

Kapitan Nauka mocno trzyma wiatr w żaglach. Seria Kieszonkowcy rozwija się jak szalona. Zabawa zaczęła się od kilku pozycji do nauki języka angielskiego (pisaliśmy o ich tutaj ), matematyki (zajrzyjcie tutaj) oraz łamigłówek logicznych (Dzika logika i Na logikę). A teraz portfolio jest tak szerokie i rozległe jak wody oceanu.

Dziś chcemy Wam przybliżyć dwa Kieszonkowce z serii quizów karcianych: Kieszonkowiec filmowy "Kamera Akcja!" oraz Kieszonkowiec rozrywkowy "Popkultura". Tematyka filmowa i kultura popularna towarzyszą nam niemal przez całe życie. Kto z Was nie wyczekuje swojego ulubionego serialu w telewizji czy na kanałach VOD? Czy z naszych smartfonów  lub radiooodbiorników nie płyną nuty popkulturowych kawałków? Biorąc do ręki takie quizy od razu nasuwa nam się jedna myśl - ile my o tym wszystkim wiemy? Zatem czas się przekonać. My przyjęliśmy wyzwanie. Zapraszamy do lektury naszych wrażeń.
CO ZAWIERA PUDEŁKO

Klasyczne pudełeczko talii kart skrywa w sobie nic innego jak właśnie karty. "Kamera Akcja!" ma ich 55 sztuk mieszczących aż 165 pytań. Zaś "Popkultura" na 54 kartach zawiera 162 pytania z tej szeroko rozumianej kategorii. 

Kilka słów o wykonaniu: tradycyjnie już dostajemy małe pudełko niczym to z klasyczną talią kart do gry. Małe, zgrabne pudełeczko, które bez trudu zmieścimy w torebce a nawet w kieszeni bluzy. Same karty są wykonane z grubego, śliskiego papieru. Wiemy, że wytrzymają wiele, z pewnością dużo więcej niż samo pudełko (bo to staje się mocno sfatygowane przy częstym otwieraniu).

Oba tytuły mają bardzo przyjemne wykonanie graficzne dopasowane do swojej tematyki. Obrazki przy poszczególnych pytaniach są zabawne i przyciągające uwagę a kolorystyka miła dla oka. CEL ZABAWY

Jak na quiz przystało celem jest udzielenie prawidłowych odpowiedzi na zadawane pytania dotyczące naszej znajomości filmów lub tematyki z zakresu szeroko rozumianej popkultury.
PRZYGOTOWANIE, PRZEBIEG I ZAKOŃCZENIE

Quiz to quiz. Nie wymaga jakiegoś specjalnego przygotowania. Talia kart w dłoń i do dzieła. Pytanie i odpowiedź, pytanie i odpowiedź itd. 

Jeśli wybierzemy zabawę w pojedynkę, przekonamy się na ile pytań uda się nam udzielić poprawnej odpowiedzi.

Nikt jednak nie zabroni nam zabawy w większym gronie. Możemy np. pobawić się w teleturniej na wzór "Jeden z dziesięciu". Jedna osoba z grupy będzie prowadzącym, czyli osobą zadającą pytania. Pozostali gracze będą uczestnikami teleturnieju. Możemy sobie tutaj ustalić nasze własne zasady (np. pierwsza osoba,która poprawnie odpowie na 3 pytania będzie wyznaczać kolejnego odpowiadającego). 

Możecie także podejść do quizu wspólnie - jedna osoba będzie czytać pytanie i możliwe odpowiedzi, wszyscy biorący udział w zabawie będą na kartce zapisywać swoje propozycje prawidłowych odpowiedzi a na koniec uczestnicy sprawdzą poprawność swoich typów i podliczą zdobyte punkty. Zwycięzcą zostanie ta osoba, której uda się dobrze odpowiedzieć na największą liczbę pytań.

Modyfikacji zabawy grupowej może być tyle ile kreatywnych pomysłów przyjdzie nam do głowy. 

WRAŻENIA


Quizy to specyficzna rozrywka. Z jednej strony dają nam mnóstwo zabawy, zaś z drugiej są okazją do sprawdzenia i pogłębienia naszej wiedzy w jakimś obszarze. Taka nauka przez zabawę. I to bardzo przyjemna nauka. W zasadzie sami nawet nie wiemy, kiedy nowe wiadomości wchodzą nam do głowy. 

Rozwiązując quizy możemy sprawdzić swoją wiedzę z obszaru filmowego (filmy, seriale, aktorzy, reżyserzy) czy tematów tzw. pop kultury (celebryci, muzyka, sport, film, polityka). Wierzcie mi, że sporo z pytań będzie dla Was nie lada wyzwaniem. 

Kieszonkowce z serii Kapitana Nauki mają jedną niepodważalną zaletę: kompaktowość wydania. Są tak małe, że zabierzemy je dosłownie wszędzie. A z drugiej strony do zabawy nie potrzebujemy praktycznie w ogóle przestrzeni. Możemy się bawić w samochodzie/pociągu/samolocie umilając sobie podróż, na kocu na wakacjach, czy podczas imprezy ze znajomymi. 

Słowem świetna pozycja na zmagania w pojedynkę lub w gronie rodziny czy znajomych. My gorąco polecamy.


Na zakończenie niespodzianka, czyli KONKURS.
 filmowe Dzięki uprzejmości Wydawnictwa Edgard mamy dla Was niespodziankę. Zapraszamy Was do udziału w konkursie Kieszonkowce Kapitana Nauki - konkurs z przymrużeniem oka

Jako, że jednym z opisywanych przez nas Kieszonkowców jest quiz filmowy Michał przyznaje się, że ma małe zboczenie, tj. lubi filmy z superbohaterami (Bond, Avengersi, X-Meni, Batman itp). Stąd mamy konkurs z przymrużeniem oka.  

A oto i zadanie konkursowe: 

Gdyby na arenie spotkali się Bond, Batman i Iron Man to który z nich by wygrał starcie i dlaczego?

Oczywiście dopuszczalne są wszelkie inne kombinacje superbohaterów. Nas interesuje uzasadnienie wyboru zwycięzcy. Im bardziej "odjechane" tym lepiej :-).

Odpowiedzi przesyłajcie za pomocą poniższego formularza (otworzy się po kliknięciu na przycisk):


Na Wasze zgłoszenia czekamy do następnej środy, tj. 20 czerwca 2018r do godziny 23:59

Jury złożone z redaktorów naszego Bloga wyłoni autorów trzech najciekawszych odpowiedzi - każda osoba dostanie jeden wybrany przez siebie dowolny Kieszonkowiec z portfolio Wydawnictwa. 

Informacja o zwycięzcy konkursu zostanie opublikowana na naszym blogu i na blogowym fanpage'u na FB w ciągu maksymalnie 7 dni od zakończenia konkursu. Laureaci konkursu zostaną poproszeni o przesłanie na mail konkurs.bnwc@gmail.com adresów do wysyłki nagrody oraz nazwy wybranego Kieszonkowca. 

Oczywiście będzie nam niezmiernie miło jak przy okazji konkursu polubicie nasz fanpage na FB, ale nie jest to warunek udziału w konkursie.

Kreatywność na start! Kieszonkowce będą idealną rozrywką na zbliżający się okres urlopowy. Także nie zwlekajcie tylko przysyłajcie swoje odpowiedzi. 


Serdecznie dziękujemy Wydawnictwu Edgard za udostępnienie Kieszonkowców do recenzji i sponsorowanie konkursu.

Wydawnictwo Edgard

Regulamin konkursu:

1. Organizatorem konkursu „Kieszonkowce Kapitana Nauki” (dalej „Konkurs”) jest Blog na wolny czas (dalej „Organizator”).

2. Sponsorem konkursu jest Wydawnictwo Edgard (dalej „Sponsor”). 
3. Konkurs nie jest loterią promocyjną w rozumieniu Art. 2 ust. 1 pkt 9 Ustawy o grach i zakładach wzajemnych z dnia 29 lipca 1992 r. (Dz. U. 04.4.27 z późn. zm.) i nie podlega regułom zawartym w w/w Ustawie oraz rozporządzeniach wykonawczych do tej Ustawy. Konkurs jest przeznaczony dla wszystkich użytkowników Internetu spełniających warunki niniejszego Regulaminu (dalej: Regulamin). Niniejszy Regulamin stanowi podstawę Konkursu i określa prawa i obowiązki jego uczestników (dalej: Uczestnik). 
4. Konkurs nie jest sponsorowany, popierany, przeprowadzany przez serwis Facebook ani z nim związany.
5. Serwis Facebook jest w pełni zwolniony z odpowiedzialności za Konkurs przez każdego uczestnika.
6. Konkurs trwa od niedzieli 10 czerwca 2018 r. od momentu opublikowania wpisu ogłaszającego rozpoczęcie konkursu do środy 20 czerwca 2018r., do godziny 23:59.
7. Konkurs jest prowadzony na stronie bloga http://blognawolnyczas.blogspot.com oraz za pośrednictwem formularze elektronicznego i maila: konkurs.bnwc@gmail.com. 
8. Przystępując do Konkursu, potwierdza się znajomość regulaminu i akceptuje się jego warunki. 
9. Warunkiem odbycia się konkursu jest otrzymanie przynajmniej 10 zgłoszeń. 
10. Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w regulaminie.
11. Złamanie jakiegokolwiek punktu regulaminu może spowodować dyskwalifikację Uczestnika z udziału w Konkursie
12. Udział w Konkursie jest bezpłatny. 
13. Konkurs polega na odpowiedzi na następujące pytanie: Gdyby na arenie spotkali się Bond, Batman i Iron Man to który z nich by wygrał starcie i dlaczego? Odpowiedź należy przesłać za pomocą specjalnego formularza. Z przesłanych odpowiedzi redakcja Bloga wybierze trzech laureatów. 
14. Do Konkursu może przystąpić każda osoba, zamieszkująca na terenie Polski. Uczestnicy niepełnoletni powinni mieć pisemną zgodę rodziców na udział w Konkursie. Każdy uczestnik może przesłać tylko jedno zgłoszenie. W przypadku przesłania kilku zgłoszeń pod uwagę będzie brane jedyne to otrzymane jako pierwsze.
15. Nagrodami w konkursie są 3  dowolne Kieszonkowce z portfolio Wydawnictwa Edgard  (po 1 Kieszonkowcu dla każdego laureata) będącego Sponsorem konkursu. Nagrody w Konkursie nie można zamienić na inną nagrodę, ani na ekwiwalent pieniężny. Organizator nie ponosi odpowiedzialności z tytułu rękojmi za wady nagród ani nie udziela gwarancji.
16. Zwycięzcy konkursu zostaną ogłoszeni w ciągu maksymalnie 7 (siedmiu) dni po zakończeniu terminu przesyłania odpowiedzi.
17. Zwycięzcy zobowiązani są wysłać swój adres korespondencyjny oraz informację o wybranym Kieszonkowcu w ciągu 7 (siedmiu) dni roboczych od ogłoszenia wyniku Konkursu na adres: konkurs.bnwc@gmail.com . 
18. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za błędne wskazanie przez Laureata adresu do korespondencji. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za niemożność przekazania nagrody Laureatowi z przyczyn zależnych od uczestnika, a zwłaszcza podania błędnego adresu.
19. Nagrodę wysyła Sponsor do 14 (czternastu) dni roboczych od przesłania przez Laureata swoich danych korespondencyjnych. 
20. Dane osobowe uczestników konkursu pozyskane od nich (imię i nazwisko oraz adres korespondencyjny) są przetwarzane wyłącznie w celu realizacji konkursu na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 5 ustawy o ochronie danych osobowych. Po realizacji konkursu zostaną niezwłocznie usunięte. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz