czwartek, 7 marca 2019

Planszowe Gram Prix 2019 - kolejne nasze typy.

Planszowe Gram Prix ciągle trwa. Ale na głosowanie zostało Wam 10 dni także jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, to zachęcamy choćby do zastanowienia się, żeby podjąć decyzję zanim skończy się czas na głosowanie. 


Wybór gier w wielu kategoriach nie jest łatwy, sami się jeszcze zastanawiamy nad naszymi finalnymi "typami" w kilku kategoriach. Dlatego kolejny raz chcemy Wam zdradzić tytuły jakie bierzemy pod uwagę w naszym głosowaniu w kategoriach związanych z grami. Zatem przejdźmy do szczegółów:

Najlepiej zilustrowana gra planszowa


Trzeba przyznać, że ostatnio na rynku jest duża ilość gier przepięknie zilustrowanych. Nic więc dziwnego, że wybór tej jednej, jedynej nie jest taki prosty. Nasze oczy ujęła szata graficzna i ilustracje trzech gier, a mianowicie: Valhalla, Górą i dołem oraz Aura. Oj ciężko będzie się zdecydować na jeden tytuł...




Najlepsza gra dla dzieci

Planszówkowe serce rośnie kiedy patrzymy jak na sklepowe półki trafiają kolejne świetne gry dla dzieci. I to bardzo różnorodne gry: zręcznościowe,  logiczne, kooperacyjne. W większość z tych, które startują w plebiscycie mieliśmy okazję zagrać i chyba dlatego także i w tej kategorii ciężko nam podjąć decyzję. Na ten moment nasz wybór ograniczyliśmy do 3 tytułów: O kocie w kłopocie, Rurka wodna i Pingwiny na lodzie. 


Najlepsza gra polskiego autora

Reiner Knizia, Stefan Feld, Uwe Rosenberg... te nazwiska znają wszyscy miłośnicy planszówek. Ale my w naszym kraju ojczystym mamy także sporą grupkę autorów gier, którzy są cenieni nie tylko u nas. Jakie tytuły w tej kategorii bierzemy pod uwagę? Znowu mamy trzy swoje typy: Detektyw Ignacego Trzewiczka i Jakuba Łapota; Ubongo 3 D autorstwa Grzegorza Rejchtmana oraz Łowcy kryształów Filipa Miłuńskiego i Jana Zalewskiego. I weź się tu człowieku zdecyduj na wybór jednego zwycięzcy... 


Najlepsza gra imprezowa

Gry imprezowe to jedne z naszych ulubionych. Proste zasady, krótki czas, niesamowite emocje. To tylko niektóre cechy tego gatunku. Tutaj chyba mamy już naszego lidera, ale na razie zdradzimy Wam trzy tytuły, które bierzemy pod uwagę w głosowaniu. Są to: Amazonki, De Crypto oraz Robin Hood. 

Najlepsza gra jednoosobowa

Przed Wami ostatnia kategoria związana z grami walczącymi o zwycięstwo w plebiscycie, czyli najlepsza gra jednoosobowa. W życiu każdego gracza przychodzą takie chwile, gdy nie ma obok kompanów do zabawy. Z pomocą wtedy przychodzą gry jednoosobowe z zasady lub te, które w swojej mechanice mają taki tryb. Nasz wybór, spośród gier zakwalifikowanych w tej kategorii do plebiscytu, ograniczyliśmy znowu do 3 tytułów. Nie możemy się jeszcze zdecydować, czy laur zwycięstwa przyznamy Kronikom zbrodni, czy Escape Tales a może jednak wygra u nas Projekt Gaja. 


Widzicie sami, że wybór gier w niektórych kategoriach nie jest taki prosty. Dodatkowo czasu jest coraz mniej. Ale trzeba zagłosować i zmierzyć się z wyborem tego jednego, jedynego tytułu w każdej kategorii. Mamy nadzieję, że nasze "typy" pomogą Wam w podjęciu Waszych decyzji.

Z naszej strony to jeszcze nie koniec tematu plebiscytu Planszowy Gram Prix 2019. W kolejnym poście zdradzimy Wam nasze wybory w pozostałych 8 kategoriach związanych z wydawnictwami, kampaniami crowdfundingowymi, lokalami i mediami planszówkowymi. Zajrzyjcie więc do nas po weekendzie.

Oczywiście jeśli tego jeszcze nie zrobiliście, to obowiązkowo zajrzyjcie na stronę plebiscytu: https://planszowegramprix.pl/ i oddajcie swój głos. Zostało niewiele czasu, więc do dzieła!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz