wtorek, 17 lipca 2018

Zu&Berry: edukacyjne gry i zabawy dla najmłodszych - informacja prasowa Trefl Joker Line

W ofercie Fabryki Kart Trefl-Kraków pojawiła się nowa seria - Zu&Berry. To gry i zabawy przygotowane z myślą o najmłodszych, tytuły dla dzieci od 0 do 6 lat. 


My dorośli, czasami zapominamy, że uczenie się jest jedną z największych przyjemności w życiu. Za to dzieci już od pierwszych dni chłoną świat i każdego dnia bawiąc się, uczą się czegoś nowego. Nauka to dla nich zabawa, a zabawa to nauka. Jakie to proste! Nawet najmniejszy maluch potrafi zaskoczyć swoją kreatywnością i zdolnościami w różnych dziedzinach. Na przykład okazuje się, że już trzylatki są bardzo zainteresowane liczbami. Ba! Nawet niemowlęta z ciekawością oglądają karty kontrastowe ćwicząc wzrok. 

Tytuły z serii Zu&Berr zostały opracowane przy współpracy z psychologiem dziecięcym. Są świetną pomocą dla rodziców, którzy chcą zadbać o wyobraźnię malucha, wzmocnić jego koncentrację uwagi, motywację, pamięć i kreatywne myślenie. To bardzo dobry pomysł na mądrą i wesołą rodzinną zabawę. 

Na serię składają się tytuły: 


 • Kształty. Karty kontrastowe (od pierwszych tygodni życia) 
 • Widzę kolory (dla dzieci od 3 miesiąca życia) 

Są to specjalne karty wspomagające rozwój wzroku poprzez zastosowanie dużego kontrastu oraz wprowadzające w świat kolorów. 


 • Poznaję zwierzaki (od 6 do 12 miesięcy) 
 • Układam stwory (od 1 roku życia) 
 Idealne zabawy dla małych odkrywców chcących poznawać świat.  • Poznaję literki. Piszę i zamazuję (od 3 roku życia) 
 • Poznaję cyferki. Piszę i zamazuję (od 4 roku życia) 
Gratka dla przedszkolaków. Kolorowe karty do ćwiczenia pisania, pomagające kształtować motorykę małą, rozwijające zdolności manualne, a przy tym uczące alfabetu i cyfr. 


 • Rycerze i rabusie (od 3 roku życia) 
 • Zakręcone labirynty (od 3 roku życia) 
 • Kraina zagadek (od 3 roku życia) 
Dla dzieci, ciekawych wszystkiego, zagadki i gry w wesoły, niebanalny sposób uczące spostrzegawczości i rozszerzające wiedzę o świecie.


Rodzice odkrywając świat wraz ze swoją pociechą, nie tylko pobudzają ciekawość malucha, ale też przyczyniają się do jego wszechstronnego rozwoju. Tytuły z serii Zu&Berry to mądra rozrywka. Idealnie nadają się jako pomoc edukacyjna dla dzieci. 

"Świetna propozycja dla rodziców dbających o rozwój swoich pociech, szukających tytułów, które jednocześnie bawią i uczą" (Agnieszka Lasota, psycholog dziecięcy, psychoterapeuta, socjoterapeuta; www.lasotaagnieszka.pl)


Informacja prasowa Wydawnictwa Trefl Joker Line.
Treść i zdjęcia są własnością Wydawnictwa. 

1 komentarz:

 1. Grałem z sześcioletnią dziewczynką w Rummikub. To jest wersja wymyślona przez nią samą. Po rozsypaniu wszystkich kostek na stół, każdy gracz bierze ze stołu po jednej kostce do swojej tabliczki, aż ich będzie dwanaście. Potem każdy gracz szuka pary o tym samym kolorze i cyfrze. Na przykład: 1 i 1, 5 i 5, 7 i 7, 9 i 9, ale muszą być tego samego koloru. Po zebraniu wszystkich kostek ze stołu, dopiero zaczyna się fajna zabawa. Gracze wykładają kolejno po jednej kosteczce ze swojej tabliczki na stół. Kto ma parę, ten się pozbywa kostki. Wygrywa ten, kto pierwszy wyłoży wszystkie kostki z tabliczki. Gra jest wciągająca, emocjonująca i dopasowana dla młodszych dzieci.

  OdpowiedzUsuń