czwartek, 26 października 2017

Wydawnictwo Helvetiq na Essen 2017 - informacja prasowa.

Dobrych gier nigdy za wiele. A w małych pudełeczkach od Wydawnictwa Helvetiq kryją się wielkie gry. Niecodzienna mechanika, świetna jakość wykonania, kompaktowe rozmiary - to tylko nieliczne atuty tytułów tego Wydawnictwa. 

A portfolio ciągle się powiększa. Na rozpoczynające się dzisiaj Targi Siel 2017 w Messe Essen 2017 szwajcarskie wydawnictwo przyszykowało nowe gry. Co to takiego będzie? Jeśli nie jest Wam dane być na miejscu i samodzielnie zobaczyć to rzućcie okiem na nasz post. Przed Wami krótka informacja prasowa Wydawnictwa zdradzająca z czym się wystawia.  

STICKMAN

Stickman to gra imprezowa polegająca na rysowaniu „wisielca” na plecach gracza. Żeby wygrać trzeba dobrze wyczuć rysunek i znaleźć ten właściwy wśród wielu rysunków na kartach. To gra z nutką blefu. Inna wersja zasad to coś na wzór zabawnego głuchego telefonu granego zespołowo. To kolejna gra z fantastycznej serii Matchbox.
Wydawnictwo Helvetiq na Essen 2017 przywiezie mały zapas pozostałych członków rodziny Matchbox czyli ZenMaster, Colorfox, StickUp, MatchMaster, WonderWord i SixStix. Nasze opinie na temat części z nich mogliście przeczytać na blogu odwiedzając recenzje Colorfox, ZenMaster czy MatchMaster


Autor: Anja Wrede and Christoph Cantzler
Czas gry: ok 15 minut
Wiek: od 6 lat
Liczba graczy: 2-6
Język instrukcji:DE, EN, ES, FR, IT, NL 
Wielkość pudełka :10 x 14 x 5 cm 
EAN :7640139531476 MATTERNHORN

Jest trzecia rano. Zwinięty w ciepłym śpiworze ledwo możesz otworzyć oczy. Ale dźwięk budzika wkrótce ściąga Cię na ziemię i przypomina o czekającym zadaniu. Czas wstać, coś zjeść i włączyć reflektor. Matterhorn na nikogo nie czeka. Wyturlaj swoją drogę na szczyt góry! Rzuć kości, a następnie rzuć je ponownie ... ale upewnij się, że zatrzymasz się przed utratą kolejki!
Pierwszy gracz z dwoma alpinistami na szczycie zostanie zwycięzcą. Niemożliwa do przerwania gra z pięcioma kostkami i żetonami akcji. Podwójne wyniki na kostkach nie liczą się a Ty możesz wyeliminować kostkę. Raz zagrane żetony akcji stają się przeszkodą dla pozostałych graczy. My od jakiegoś czasu zawzięcie ćwiczymy zdobywanie góry. Niedługo podzielimy się z Wami naszymi wrażeniami.Wyglądajcie recenzji. 
Autor: Leo Colovini
Ilustrator: Florian Bellon, Sarah Bourquin
Czas gry: ok 30 minut
Wiek: od 8 lat
Liczba graczy: 2-4
Język instrukcji:DE, EN, ES, FR, IT, NL 
EAN :7640139531360TOP SPIN

Szalona i wciągająca gra zręcznościowa. Graj w pudełku z wysokim jakościowo bączkiem i piłkami. 
Dwa tryby gry: Wyzwanie i Bitwa. W Wyzwaniu, ten kto pierwszy wrzuci piłkę co najmniej raz w każdy z dwunastu otworów wygrywa grę. W Bitwie gracze mają 3 życia i skupiają się na pokonaniu poprzedniego wyniku. Ostatnia pozycja wygrywa.

Autor: Martin Nedergaard AndersenROADKILL

Gra przebiegłych ruchów i zwrotów. Od sojuszników po zdrajców. Gry takie  jak Roadkill  sprawią, że będziesz gotowy na noc śmiechu i zemsty. 

Każdy gracz posiada drogę. Aby wygrać trzeba na końcu każdej rundy zachować najmniejszą liczbę kart potrąconych zwierząt lub kart samochodów.  


Autor: Martin Nedergaard AndersenFOREST

Bajkowa gra karciana obserwacji, liczenia i taktyki. Formuj nieskończone krajobrazy przy użyciu żartobliwych kart. Zbierz możliwie najwięcej kart. Możesz zbierać karty, jeśli jako pierwszy zauważysz siedem małych istoty ukrytych w kartach na stole. Są cztery rodzaje baśniowych istot, które musisz pilnować: sowy, mikołaje, żaby i wróżki. Na każdej karcie możesz znaleźć do czterech z nich. Pozostałe wielkie postacie na kartach są tylko dekoracją. 

O tym czy to przyjemna zabawa w tworzenie baśniowego lasu czy też bolesne przedzieranie się przez gąszcz drzew możecie przeczytać w naszej recenzji
Autor :Leo Colovini i Fabio Visintin
Ilustrator :Sarah Bourquin
Czas gry :15'
Wiek :6-99
Liczba graczy :1-4
Język instrukcji :DE, EN, ES, FR, IT, NL
Wymiary pudełka :6.5 x 11 x 3cm
EAN :7640139531377

HIPPO

Twoim celem jest pozbycie się wszystkich swoich kół ratunkowych, umieszczając je strategicznie w basenie Pana Hippo. Pasy do pływania są numerowane od 1 do 12. Numer 7 to mały basen Pana Hippo.

Masz dwa rozwiązania: oddać swoje koła ratunkowe hipopotamowi lub innym graczom. Gra trzyma w napięciu aż do ostatnich sekund gry. 

Kilka słów o basenowych zabawach matematyką ze słodkim Panem Hippo będziecie mogli niedługo przeczytać u nas w recenzji. 
Autor :Martin Nedergaard Andersen
Ilustrator :Sarah Bourquin
Czas gry :15
Wiek : od 6 lat
Liczba graczy :2-4
Język instrukcji :DE, EN, ES, FR, IT, NL
Wielkość pudełka :6.5 x 11 x 3cm
EAN :7640139531483
BANDIDO

Bandido próbuje uciec, znowu! Bądźcie dobrymi gośćmi w tej kooperacyjnej grze i spróbujcie go powstrzymać. Prosta i sprytna gra. 

I wrednie wkurzająca - bo wciągająca i podnosząca ciśnienie. A jakie jeszcze wrażenia towarzyszą walce z uciekającym Bandido? Tego możecie się dowiedzieć z naszej recenzji


Autor :Martin Nedergaard Andersen
Ilustrator :Lucas Guidetti Perez
Czas gry: ok. 15 min.
Wiek: od 6 lat
Liczba graczy :1-4
Język instrukcji :DE, EN, ES, FR, IT, NL
Wielkość pudełka:6.5 x 11 x 3cm
EAN :7640139531209

GOTOWN

Gra karciana o rynku nieruchomości. Trochę (nie) przyjaznej konkurencji Przygotuj esię na noc z tą przebiegłą grą. 
Każdy gracz stara się jako pierwszy zbudować pięciopiętrowy wieżowiec. Podłogi są wykonane z 2 kart podłogowych umieszczonych obok siebie. W tej egoistycznej grze twoim celem jest całkowicie zniszczyć wieże innych graczy wykorzystując wiele specjalnych działań. 

Autor: Morten & Alexander Bonavent
Wydawnictwo Helvetiq znajdziecie na targach Essen 2017 Halle 3 - Booth 3-G110. Nie możecie przejść obojętnie obok ich stanowiska. Takie gry nie mogą Wam umknąć. My już z niecierpliwością wyglądamy kolejnych informacji o nowościach wydawnictwa.  Od dawna żałujemy, że tegoroczne Essen jest jeszcze dla nas niedostępne. Ten żal jest tym większy, że byłaby to świetna okazja do sprawdzenia Gotown, Roadkill czy Top Spin. Więc kto będzie miał okazję niech odnajdzie stoisko Helvetiq.  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz