wtorek, 17 października 2017

NA LOGIKĘ: gimnastyka umysłu 2.0 - recenzja Kieszonkowca logicznego Wydawnictwa Edgard.

Ginie od strzały,
a szablą wojuje.
Świec ciągle używa,
lecz ognia się boi.
Fajki nie pali, chociaż stosuje.
Rzadko się który w mieście ostoi.
Nadzieję ma w lochach,
a kres w zabawie.
Ze złotym owocem
na szerokiej ławie.

Nie, nie... to nie jest wierszyk z książeczki z wierszykami dla dzieci. To jedno z zadań logicznych jakie znajdziecie w nowym Kieszonkowcu logicznym od Wydawnictwa Edgard, czyli Na Logikę! 

Pewnie niektórzy z Was pamiętają naszą recenzję pierwszej części tych zagadek, czyli Dzika logika. Czy kolejne wydanie wnosi coś nowego? Czy zostaniemy czymś zaskoczeni? Przekonajcie się sami. Przed Wami opis naszych wrażeń po zabawie z Kieszonkowcem logicznym Na logikę! Miłej lektury.
CO ZAWIERA GRAW klasycznym tekturowym pudełeczku rodem z talii kart Piotrusia znajdziemy 54 dwustronne karty. Na jednej stronie będzie umieszczone zadanie (lub 2 krótsze zagadki). Zaś na drugiej stronie karty na szarym tle znajdziemy ni mniej ni więcej tylko prawidłową odpowiedź (lub odpowiedzi). Z CZYM TO SIĘ JE?

Zagadki to zagadki. Nie wymagają jakiejś szczególnej instrukcji. Bowiem każde zadanie jest tak napisane, że zawiera w sobie polecenie tłumaczące o co chodzi. 

Choć z tyłu pudełka możemy przeczytać, że w Kieszonkowcu znajdziemy 54 zagadki logiczne, to dociekliwi doliczą się ich więcej bo aż 67. Dlaczego? Bowiem mamy 54 karty a skoro na części z nich znajdziemy nie jedną, ale dwie zagadki to i suma musi być większa. Logiczne :-)

Podobnie jak wcześniej zadania podzielone są na 3 stopniu trudności oznaczone gwiazdkami ( *, **, ***) - czyli coś dla tych mniej zaawansowanych i dla tych maniaków logicznych zagadek. WRAŻENIA

Znając wcześniejszego Kieszonkowca Dzika logika wiedzieliśmy jedno: chcemy się jeszcze raz zmierzyć z logicznymi zagadkami. Z własnej i nieprzymuszonej woli. A w zasadzie na własną prośbę. Nic nie poradzimy na to, że lubimy takie łamanie sobie głowy. Kieszonkowce oferują szereg różnorodnych zadań więc i zabawa nie jest nudna. 

Kompaktowy rozmiar pozwala na bezproblemowe zabranie zagadek gdzie tylko będziemy chcieli. Czyli znowu Na Logikę może nam umilić w autobusie drogę do pracy, towarzyszyć w poczekalni do lekarza czy zapewniać gimnastykę umysłu podczas spotkań ze znajomymi. Słowem: gorąco polecamy bo warto. Za te mniej niż 15 złotych dostaniecie świetną rozrywkę na jesienne wieczory. 
Liczba graczy:  1 osoba
Wiek: od 12 lat 
Czas gry: nieograniczony
Rodzaj gry:  gra karciana, gra logiczna
Zawartość pudełka:
54 kart
Wydawnictwo: Edgard
Cena: ok. 15 zł

Serdecznie dziękujemy Wydawnictwu Edgard za udostępnienie gry do recenzji. 


Wydawnictwo Edgard

Galeria zdjęć:

Kliknij, aby zobaczyć duże zdjęcia
Na logikę! Na logikę! Na logikę! Na logikę! Na logikę! Na logikę! 

TuFotki.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz