piątek, 27 października 2017

Falkon 2017- informacja prasowa.

Już za tydzień, czyli 3 listopada, rozpocznie się jeden z największych konwentów w naszym kraju, czyli Festiwal Fantastyki Falkon. 
Falkon to trzydniowa impreza, w trakcie której odbędzie się ponad 600 wydarzeń związanych z szeroko pojętą fantastyką i kulturą alternatywną, a wśród nich:

 • spotkania z polskimi i zagranicznymi autorami;
 • prelekcje, wykłady i panele dyskusyjne, podzielone na bloki tematyczne;
 • konkursy, warsztaty, pokazy oraz wystawy;
 • wszelkiego rodzaju gry: komputerowe, konsolowe, planszowe, karciane, bitewne, rpg i larp;
 • blok e-sportu;
 • kilkadziesiąt stoisk handlowych, informacyjnych i programowych;
 • trzy branżowe turnieje: Drużynowe Mistrzostwa Gier Planszowych, NERD, Kosplay;


Podczas konwentu miłośnicy gier będą mieli okazję odwiedzić stoiska wydawnictw, zagrać w dowolne z setek tytułów w Games Roomie, wziąć udział w turniejach i konkursach. 

GOŚCIE SPECJALNI Z NASZEGO PLANSZÓWKOWEGO ŚWIATA

Oleksandr NevskiyUkraiński autor gier planszowych. Założyciel jednego z pierwszych wydawnictw na Ukrainie - IGames. Autor takich gier jak Mysterium (Tajemnicze domostwo), Moja farma, W cieniu tronu czy Piraci 7 mórz. Podczas Falkonu Oleksandr zaprezentuje swoje najnowsze tytuły - Iron Will, X Code, Dodatek do gry Tajemnicze domostwo oraz Divination academy!
Wojciech RzadekRocznik 80’. Krakus. Mistrz Gry, Game Designer, Product Manager, Trener. Od 24 lat zajmuje się wszelkiego typu rozrywką interaktywną: grami RPG, grami planszowymi, LARP’ami, grami terenowymi i symulacyjnymi. Od 20 lat aktywny i czynny MG. Jest autorem czterech gier planszowych: „Rice Wars”, „Abetto”, „Astro Jam” oraz „W pustyni i w puszczy”. Poprowadził na konwentach ponad 300 punktów programu: prelekcji, warsztatów i konkursów (głównie o RPG). Jest członkiem grupy kreatywnej Lans Macabre. Od 2011 roku organizator konkursu Puchar Mistrza Mistrzów. Jest laureatem większości nagród i konkursów związanych z grami fabularnymi. Prowadzi własną działalność ADMONDO, która zajmuje się projektowaniem gier oraz szkoleniami w połączeniu z szeroko pojętą rozrywką interaktywną dla biznesu. Od 2015 współpracuje też z wydawnictwem FoxGames jako wydawca gier planszowych.GAMES ROOM

Tradycyjnie na Falkonie znajdziecie olbrzymi Games Room (oddzielna sala) wypełniony dziesiątkami stolików i 300 grami.  Zasady rozgrywki chętnie wytłumaczą wolontariusze. 

Tegoroczni partnerzy Games Room to:
 • Egmont: Podczas Falkonu zagracie w Ryzyk Fizyk, Torres czy Ewolucję. 
 • Granna: Dzięki uprzejmości wydawnictwa, będziecie mogli zagrać w ich najnowsze tytuły: Pocket CV oraz Niezłe Ziółka.
 • Portal Games: Jak zwykle Portal Games przygotowują moc atrakcji. Możecie spodziewać się pokazów ich najnowszych gier oraz turnieju w grę Na sprzedaż.Chętni mogą spróbować swoich sił w Eliminacjach Mistrzostw Polski w Neuroshime Hex.
 • HOBBITY.pl: Podczas Falkonu będziecie mieli okazje zagrać w nowości: Jorvik, Kontrast, Quadrio.
 • Galakta: W wypożyczalni oferowane będą największe hity krakowskiego wydawnictwa. Catan, Talizman czy Star Wars Rebelia to tylko część gier, w które będziecie mogli zagrać.Wśród atrakcji znajdziecie również pokaz gry Legenda Pięciu Klanów oraz turniej w Star Wars Przeznaczenie.
Z pewnością nie zabraknie także stoisk innych wydawnictw i ich gier w Games Roomie. 


Patronem medialnym konwentu jest Portal Games

INFORMACJE LOGISTYCZNE

Czas

3-5 listopada od godz 12:00 w piątek do godz 16:00 w niedzielę

Miejsce: 
 • Targi Lublin S.A. ul. Dworcowa 11. Trzon festiwalu. Odbędą się tu liczne spotkania autorskie, prelekcje, panele dyskusyjne, konkursy i turnieje. Miłośnicy gier będą mogli wziąć udział w nieustającym maratonie w gigantycznym Games Roomie, obejmującym zarówno gry bez prądu, jak i elektroniczne. W tym miejscu także zwiedzicie stoiska wystawców. Część głównej hali zajmie zaś scena, na której odbędą się pokazy walk, tańców, a wieczorem koncerty i inne niesamowite pokazy.
 • Szkoła podstawowa nr 20, al. Józefa Piłsudskiego 26. Budynek znajduje się naprzeciwko budynku Targów po drugiej stronie al. Piłsudskiego. Tutaj znajdą dla siebie miejsce przede wszystkim miłośnicy gier fabularnych i larpów. Odbywać się tam będą liczne sesje i wyjątkowe larpy.  Część szkoły zostanie przeznaczona na bezpłatne noclegi w salach zbiorowych.

Parking:

Przy Targach Lublin znajduje się parking, który będzie płatny (5 zł za dzień parkowania).
Możliwość bezpłatnego parkowania będzie przy Arenie Lublin (ul. Stadionowa 1, 500m od Targów).

Dojazd:

Dojazd na przystanek Dworzec Główny PKP: 1, 13, 30, 34, 45, 161.
Dojazd na przystanek Targi Lublin: 1, 6 (w kierunku Niepodległości), 13, 20, 30, 34, 45 (w kierunku Gęsia), 151, 152, 154, 155, 161.

Noclegi: 

Bezpłatne noclegi w Szkole Podstawowej nr 31(ul. Lotnicza 1) oraz część osób znajdzie schronienie w murach wspomnianej Szkoły Podstawowej nr 20.Zatem kto jeszcze nie wpisał sobie tego terminu w kalendarz niech czym prędzej naprawia to niedopatrzenie. My tam będziemy i zdamy Wam relację. Ale przeżyć coś i doświadczyć na własnej skórze a tylko o tym poczytać to nie to samo. Więc kto może niech dołączy. Świetna zabawa murowana. 

Informacja prasowa.
Treść w oparciu o stronę www Organizatora 
i profil Festiwalu na FB.
Zdjęcia są własnością Organizatora i pochodzą z jego źródeł. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz