niedziela, 6 marca 2016

Dodatki do kultowego Dominiona na platformie Wspieram.to

W piątek o godz. 15.00 wydawnictwo Games Factory Publishing wystartowało z nową kampanią na wspieram.to. Celem zbiórki są trzy dodatki do gry Dominion – Intryga, Złoty Wiek i Przystań! Dominion jest pierwszą grą wydawnictwa, dlatego games Factory Publishing obiecywało, że dołoży wszelkich starań, żeby nowy projekt stał na najwyższym poziomie. 


No i tak się stało. Bowiem zaledwie w ciągu 8 godzin kampania osiągnęła 100% realizacji!!! Powinniśmy być przyzwyczajeni, że GFP bije rekordy szybkości ufundowań swoich projektów...

Ale my pasjonaci gier planszowych nie powinniśmy osiąść na laurach sukcesu wydawnictwa. Pozostało bowiem 54 dni do końca kampanii. A może by tak pobić rekord wysokości zebranych funduszy?

Szczegóły projektu znajdziecie na stronie akcji.


A my pokrótce chcemy Wam przybliżyć poszczególne dodatki:
Dominion: Intryga jest zarówno dodatkiem, jak i pełnoprawną grą podstawową od której możemy rozpocząć przygodę z serią. Każdy gracz zaczyna grę z małą talią kart, w skład której wchodzą nasze fundusze i pierwsze posiadłości. W trakcie trwania gry zdobywamy kolejne monety dzięki którym możemy usprawniać swoją talię. Każda nasza decyzja wpływa na kształt i charakter całej rozgrywki, a wymiana choćby jednej karty z puli dostępnych sprawia, że gra otwiera przed graczami kolejne strategie do zdobycia największej władzy przy stole! Intryga dodaje 25 nowych kart Królestwa i kompletny zestaw Kart Skarbów i Zwycięstwa.Dominion: Przystań jest drugim rozszerzeniem zarówno podstawowej wersji gry Dominion, jak i Dominion Intryga. Nie jest samodzielną wersją gry. Zawiera zupełnie nowe karty Królestwa, które wprowadzają nowe możliwości w trakcie tury. Dodatek zawiera 18 plansz graczy, 25 monet, 15 żetonów Embargo i 262 karty. Dodatek Przystań umożliwia kontrolę mórz i rzek, które można przyłączyć do królestwa. Gracz może zbudować okręty i zakontraktować odpowiednią załogę. Handel toczy się w portach, gdzie kupcy z całego świata oferują nam swoje towary. Pamiętać należy jednak o bezpiecznych wyspach z których będziemy wypływać na morza i oceany.Dominion: Złoty Wiek to kolejny dodatek do gry karcianej Dominion. Nie jest samodzielną wersją gry. Rozszerzenie dodaje 300 kart, w tym 25 nowych rodzajów kart królestwa oraz dwa nowe rodzaje kart podstawowych. Mamy Platynę, szlachetny kruszec, który jest najbardziej wartościową Kartą Skarbu oraz Kolonię, która na końcu gry liczona jest jako 10 Punktów Zwycięstwa. W pudełku  znajdziemy jeszcze monety, plansze graczy oraz planszę szlaku handlowego. Zresztą w Złotym Wieku wszystko obraca się wokół bogactwa (jest możliwość otworzenia nawet własnego banku)!


Wszystkie nowe produkty z serii Dominion będą kompatybilne z wersjami wydawanymi przez firmę Bard Centrum Gier.

Kto jeszcze nie wsparł projektu niech się nie waha i to uczyni. Naprawdę warto! Niezdecydowanych odsyłamy na stronę projektu (https://wspieram.to/dominiondodatki) gdzie znajdziecie masę szczegółów pomocnych w pojęciu decyzji. 


Informacje pochodzą z notatki prasowej wydawcy, zdjęcia wydawcy. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz