niedziela, 27 września 2015

HOLLYWOOD: co skrywa pudełeczko? (foto unboxing)

W Hollywood powstają setki filmów rocznie, ale tylko nieliczne stają się hitami i wpisują się w kanon kinowej klasyki. Pragniesz zostać producentem filmowym i nakręcić najlepszy film roku? Nic prostszego. Zainwestuj miliony dolarów, zbierz odpowiednią ekipę: reżysera, aktorów, operatora i innych specjalistów. 

Brzmi nierealnie? Otóż nie! Wszystko to możemy przeżyć zasiadając do gry Hollywood. Ale zanim zdradzimy Wam nasz scenariusz zapraszamy najpierw na zakulisową wycieczkę po najsłynniejszej fabryce marzeń. Fotograficzną podróż po zawartości gry Hollywood czas zacząć! 

Hollywood - marzenie każdej gwiazdy.
Chyba każdy z nas gdzieś w głębi serca marzy o filmowej karierze. Błysk fleszy, czerwony dywan, złoto statuetek Oskarów. No to łapcie swój bilet i wyruszamy na wycieczkę do Hollywood. Ekipa filmowców czeka!

No to do dzieła! Otwieramy pudełeczko ...

Wyruszamy na wycieczkę w głąb pudełeczka z grą Hollywood ...


Uchylamy wieczko pokaźnego pudełka z grą i naszym oczom ukazuje się tekturowa planszetka z kolorowymi żetonami a pod nią natrafiamy na coś, czego nie może zabraknąć w żadnej grze czyli instrukcję. Ale kontynuujmy podróż do wnętrza Hollywood. W pudełku znajdziemy jeszcze 2 talie kart, planszę do gry, trzy plastikowe podstawki i 6 kolorowych znaczników graczy. A na samym spodzie czeka na nas iście gwiezdna wypraska... no ale nic dziwnego: Hollywood = gwiazdy.

Zawartość pudełka zdradzona w telegraficznym skrócie. Ale nie ocenia się filmu po trailerze. Rzućmy zatem okiem na poszczególne elementy gry:

Plansza główna
Plansza główna to nic innego jak wspaniała sala kinowa. Bo gdzie jak nie w kinie mamy podziwiać te wszystkie produkcje, które powstają w hangarach fabryki gwiazd?

Karty podstawowe (niebieski tył).
Talia kart podstawowych liczy 126 sztuk. Wśród nich znajdziemy 5 typów rozróżnianych kolorem tła na przedzie karty: scenariusze, reżyserzy, aktorzy aktorki i ekipa filmowa.

Karty gwiazdorskie (gwiazda w tle przodu karty, szary tył).
Karty gwiazdorskie mają takie same typy oraz funkcje jak karty podstawowe, ale przynoszą więcej korzyści. 

Nawet w Hollywood mogą się zdarzyć bezwartościowe scenariusze...

Karty bezwartościowych scenariuszy (16 sztuk, czerwony tył) pozwalają graczom dowolnie określić gatunek wyprodukowanego filmu.

Karty licytacji. 
Pula kart licytacji składa się z 30 sztuk - po 5 w każdym kolorze. 

Żetony licytacji.

W puli żetonów licytacji znajdziemy 47 sztuk - po 7 w każdym kolorze.

Karty i żetony licytacji pozwolą graczom na zdobycie danych kart i wskażą ile są oni gotowi za nie zapłacić. 

Money, money, money...

6 żetonów po 100 milionów dollarów hollywood. 

Plansze graczy. 
Plansze graczy (a jest ich 6 sztuk) to nic innego jak ściągawka zasad gry i sposobu obliczania zysków.

Kolorowe znaczniki graczy ( po 1 w każdym kolorze). 
A na koniec to o czym marzy każdy reżyser nie tylko hollywoodzkiej produkcji czyli statuetka Oskara. A nawet 3 Oskary...

Oskary...

Wszystkie elementy gry są wykonane z najwyższą jakością. Plansze, żetony i oskarowe statuetki są zrobione z grubej tektury o chropowatej strukturze. Karty do gry są solidne i sprawiają wrażenie odpornych na zniszczenia nawet przy intensywnych rozgrywkach. 

Wydawca, czyli Egmont Polska, zadbał o zwiększenie przyjemności gry umieszczając w pudełku od razu 3 dodatki do gry czyli:
 • Festiwale - dodatek wprowadza 6 unikatowych kart festiwali. Co roku losowany jest 1 festiwal (wśród nich znajdzie się rodzimy festiwal w Gdyni), który zmienia zasady rozgrywki. Karty z tego dodatku są mniejsze niż karty podstawowe i mają różowe tło. 
Festiwale filmowe - to tam każda produkcja czeka
na docenienie przez krytyków. 
 • Łowcy Nagród - karty należące do tego dodatku mają literkę N w prawym dolnym rogu. Dzięki nim gracze mogą angażować dodatkowych specjalistów- wszystko po to, aby ich produkcja osiągnęła oskarowy sukces. 

Dodatkowi specjaliści na plan!

 • Za kulisami - oj ten dodatek może nieźle namieszać w grze bo niesie z sobą sporo negatywnej interakcji. Jego karty mają literkę K w prawym dolnym rogu oraz 10-cio ramienną gwiazdę w tle. 
O wejściu za kulisy hollywoodzkiej produkcji marzy chyba każdy...

Jak na hollywoodzki rozmach przystało na grę składa się spora ilość elementów. No i niestety (szczególnie dla planszoholików) pudełko do gry także dotknął ten rozmach. Jego rozmiar jest spory - zdecydowanie za duży biorąc nawet pod uwagę sporą ilość detali. No ale to niestety częsty grzech wydawców - my planszomaniacy musimy sobie jakoś radzić i upychać te spore pudełeczka w naszych domowych pieleszach. 

Zanim padnie ostatni klaps rzućmy jeszcze okiem na całą zawartość gry:

Blichtr, przepych, sława... czyli Hollywood w całej okazałości.
Nabraliście ochoty na tworzenie arcydzieł kinematografii światowej? Chcecie zarabiać miliony? Marzycie o wielkich nagrodach na osławionych festiwalach? Jeśli Wasza odpowiedź na powyższe pytania brzmi TAK to macie dwa wyjścia: wsiąść do pociągu do Hollywood albo zasiąść do gry Hollywood. My wybieramy tę drugą opcję. A jaki będzie nasz scenariusz? zdradzimy Wam tą tajemnicę niedługo.


Serdecznie dziękujemy wydawnictwu Egmont Polska za udostępnienie gry.


2 komentarze:

 1. Świetnie opisane elementy gry! Za mną już nie jedna partia w Hollywood i czeka w (niestety długiej) kolejce do recenzji (choć wstęp już nakreślony). Od siebie dodam, że elementy są naprawdę porządnie wykonane i posiadają przyjemną dla oka kolorystykę oraz zabawne ilustracje :)

  Pozdrawiam i czekam na Waszą opinie o grze, ciekawe czy się pokryje z moją ;)
  Zapraszam również do siebie :)
  Sterta Gier

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękujemy za miłe słowa. To dodanie kilku zdań na temat komponentów gry to nasz nowy pomysł na fotograficzny unboxing. Tym bardziej się cieszymy, że się to podoba. Jak programy to podzielimy się i wymienimy wrażeniami. A do Ciebie regularnie zaglądamy z przyjemnością :-)

   Usuń