czwartek, 3 września 2015

Boss Monster rusza w Polskę - premiera gry na Pog(R)adajmy


Wielkie sztuki, wielkie filmy, wielkie książki... Wszystkie wielkie wytwory ludzkiego intelektu w dzisiejszych czasach nie mogą się obyć bez wielkich premier. Nic więc dziwnego, że lada moment odbędzie się wielka polska premiera szczególnej gry. Tamtararam, tamtararam... już słychać fanfary bo...


9 września w Polsce pojawi się Boss Monster. Wyczekiwana przez fanów gra będzie miała swoją premierę na popularnej imprezie Pog(R)adajmy, odbywającej się równocześnie w czternastu miastach. Poznań, Kraków, Wrocław, Katowice, Lublin, Łódź, Toruń... to między innymi właśnie tam gracze będą mieli okazję jako pierwsi poznać Boss Monstera (i zgładzić w podziemiach kilku legendarnych bohaterów). 


Pog(R)adajmy to cykliczna impreza dla wszystkich miłośników gier.
Wśród atrakcji mini turniej Boss Monstera, na którym będzie można wygrać egzemplarz gry.

Kiedy: 9 września, godz. 19.00
Gdzie: Kraków, Warszawa, Katowice, Bydgoszcz, Łódź, Poznań, Radom, Lublin, Wrocław, Olsztyn, Białystok, Toruń, Bielsko-Biała, Gdynia.
Wstęp: bezpłatny
Oficjalna strona wydarzenia: www.pogradajmy.pl
Grupa na dla wszystkich uczestników Pog(R)adajmy na Facebooku: https://www.facebook.com/groups/pogradajmy


Program imprezy:

19:00 prezentacja gry Boss Monster, zebranie zapisów na turniej
19.20 - rozpoczęcie luźnej rozmowy o grach "przy napojach", powitanie i ogłoszenia pa(G)rafialne
20:45 przygotowanie do inteGRANIA
21:00 inteGRANIE wraz z losowaniem nagród ufundowanych przez sponsorów
22:00 oficjalne zakończenie spotkaniaBoss Monster to gra karciana inspirowana klasycznymi grami wideo z klimatyczną grafiką pixel art. Gracz staje przed prawdziwym wyzwaniem – musi wcielić się w rolę czarnego charakteru, potężnego bossa, zbudować podziemia, zwabić do nich poszukiwaczy przygód…
a potem wybić ich co do jednego!

Twórcy gry – bracia Chris i Johnny O’Neal – zbierali fundusze na publikację gry za pomocą crowdfundingowej platformy Kickstarter. Mieli nadzieję uzbierać 12 tysięcy dolarów, obawiali się jednak, że kwota może okazać się zbyt wysoka. Nieoczekiwanie w ciągu 30 dni udało im się zebrać zawrotną sumę 215 tysięcy dolarów. Był to pierwszy sygnał, że Boss Monster może spotkać się z dużym zainteresowaniem fanów retro gier. 

Od czasu amerykańskiej premiery w lipcu 2013 roku, gra cieszy się rekordowym powodzeniem. Sprzedano już niemal 30 tys. egzemplarzy Boss Monstera. Bracia O’Neal, zachęceni sukcesem, rozpoczęli prace nad kolejną częścią. Powstała też aplikacja Boss Monstera na urządzenia mobilne. 

Boss Monster posiada zniewalającą pikselową grafikę. Każda karta to absolutne arcydzieło, a do tego wiele z kart raczy nas smakowitym humorem. W czasie rozgrywki nieustannie myślałem „kurczę, ta gra jest genialna!”.


Arek Lewandowski, Kostkarnia u Kostka

Za polską edycję gry "Boss Monster" odpowiada Fabryka Kart Trefl-Kraków, która już na październik szykuje kolejną niespodziankę dla sympatyków pikseli - karty PIXELART.


Premiera takiej gry w Lublinie? Hm... oczywiste, że nie może nas tam zabraknąć? A Wy? Wybieracie się na Pog(R)adajmy w Waszych miastach?

Post opracowany w oparciu o oficjalne informacje prasowe wydawcy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz