środa, 30 września 2015

BOSS MONSTER: co skrywa pudełeczko? (foto unboxing)

Kto z nas nie pamięta pierwszych gier komputerowych na Comodore, Atari czy Amigę? Te charakterystyczne pixele do dziś tkwią w zakamarkach mojej pamięci. Z zaciekawieniem wyczekiwałam więc ojczystej wersji Boss Monstera. Zastanawiałam się jak ten pixelowy klimat zostanie przeniesiony na karty, czy obrazki rodem z pierwszych gier komputerowych pomogą stworzyć szczególny nastrój? Chcecie się przekonać jak to wszystko udało się Krakowskiej Fabryce Kart Trefl? Zapraszamy więc na fotograficzną wycieczkę po zawartości gry Boss Monster. 

Zgrabne pudełeczko z grą w pixelowym klimacie. 

Ilekroć patrzę na to pudełeczko automatycznie w głowie wyświetlają mi się obrazki rodem z Super Mario Bross. Nie żebym w dzieciństwie godzinami tłukła w tę grę ale trzeba przyznać, że jakoś zapisała mi się w pamięci. Może właśnie przez ten pixelowy wygląd. Czy zawartość pudełeczka z grą utrwali to skojarzenie? Żeby się przekonać trzeba zajrzeć do środka.

No to do dzieła! Otwieramy pudełeczko ...

Wyruszamy na wycieczkę do krainy pixeli...


Podnosimy wieczko i naszym oczom ukazuje się karta pomocy dla graczy a pod nią książeczka z instrukcją. Na samym dole pudełka w specjalnej wyprasce z trzema szufladkami leżą sobie jeszcze zafoliowane talie kart. Na 3 stosach znajduje się 5 talii kart w różnej liczebności. 

3 stosy kart do gry- jeszcze w folii fabrycznej. 
Przyjrzyjmy się im bliżej:

Talia komnat

Talia komnat liczy 75 kart.
W talii komnat znajdziemy pomieszczenia dwóch typów: komnaty potworów i komnaty pułapek. Każda komnata zawiera skarb wabiący bohaterów oraz zadaje obrażenia, które mogą ich wyeliminować. Symbole rodzaju komnat, skarbu i obrażeń znajdziemy w rogach każdej karty. 

Talia czarów

Talia czarów złożona z 31 kart. 
Czary obrazują moc Bossa gracza w zakresie wpływania na rzeczywistość jego podziemi i świata poza nimi. Każdy czar (jego działanie) jest opisany na danej karcie. 

Talia bohaterów 

Mamy ich dwa rodzaje:

a) Bohaterowie zwyczajni

Talia typowych bohaterów składa się z 25 kart.
Bohaterowie jak to na nich przystało stanowią kluczowy element rozgrywki. Co rundę pojawiają się w mieście i oczekują na niezwykłe przygody. 

b) Legendarni bohaterowie

Gwiazdy wśród gwiazd czyli talia legendarnych bohaterów  złożona z 16 kart
Legendarni bohaterowie to gwiazdy specjalne- nie pojawią się w mieście dopóki wszyscy typowi bohaterowie nie zostaną zwabieni. 

Talia Bossów

Talia Bossów czyli najważniejsi z najważniejszych. A będzie ich 8. 
Karta Bossa to nic innego jak nasze alterego w grze. 

Wszystkie karty są bardzo dobrej jakości, śliskie, jakby na kredowym papierze. Grafiki na nich przyciągają wzrok i niewątpliwie utrwalają skojarzenie ze starymi grami komputerowymi. Ja bardzo szybko znalazłam swoją ulubioną kartę, ale nie zdradzę Wam jeszcze która to (podpowiem tylko, że z talii komnat). 

W pudełku znajdziemy jeszcze:

Książeczka z instrukcją do gry. 
Książeczka z instrukcją do gry ma 19 stron - szczegółowo tłumaczy poszczególne typy kart i zasady rozgrywek.

Ściągawka dla graczy
Ułatwieniem dla graczy jest oddzielna karta pomocy graczy czyli szybkie wprowadzenie do gry. W telegraficznym  skrócie przedstawia ona cel gry, przygotowanie, przebieg i zakończenie.

No to zanim się rozstaniemy rzućmy jeszcze okiem na całość gry:

Boss Monster w całej okazałości.

Prawda, że gra prezentuje się iście po bossowsku? Piękne pixelowe grafiki, przyjazna i ładnie wykonana instrukcja a to wszystko umieszczone w zgrabnym pudełeczku bez zbędnej przestrzeni w środku. Jeśli przyjemność z rozgrywek będzie równie wysoka jak wykonanie Boss Monster to gra zdobywać będzie niezłe noty. My już mamy ochotę zabrać się do walki. Wyglądajcie więc recenzji...

Serdecznie dziękujemy wydawnictwu Trefl (Joker Line) za udostępnienie gry.

Trefl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz