wtorek, 29 sierpnia 2017

Seria "Zagrajmy, mamo"”!- informacja prasowa Wydawnictwa Nasza Księgarnia.

Wydawanej od 1951 rok serii książek „Poczytaj mi, mamo” nie trzeba nikomu przedstawiać. Zapewne wszyscy rodzice doskonale znają jej charakterystyczne logo. Już niedługo rodzice i dzieci będą mieli okazję poznać gry nawiązujące do tej kultowej serii! We wrześniu pojawią się dwie gry z serii „Zagrajmy, mamo”.


W ramach serii „Zagrajmy, mamo” wydawane będą wartościowe gry wspierające rozwój dzieci. Dwie gry otwierające serię opracowane zostały przez zagranicznych autorów i zdobyły popularność w wielu krajach.

„Krówka w kuchni” to gra niemieckiej autorki Anji Wrede, specjalizującej się w dziecięcych grach edukacyjnych. Natomiast autorem gry „Myszki w ogrodzie” jest Jacques Zeimet, znany na całym świecie twórca gier pochodzący z Luksemburga. Gra była nagradzana w Japonii, Norwegii oraz dwukrotnie w Niemczech.

„KRÓWKA W KUCHNI” 


Pierwsze zaskoczenie czeka dzieci i rodziców zaraz po otwarciu pudełka. Znajdą w nim bowiem drewnianą łyżkę kucharską! Fabularnie gra przenosi nas do kuchni, gdzie mali gracze pomagają przyrządzać potrawy. 

Rodzice zaskoczeni będą również samą rozgrywką, ponieważ wielu z nich nie spodziewa się, że gra na spostrzegawczość może równocześnie uczyć dzieci sylab. A właśnie na to położony jest tu główny nacisk. 

Gracz losuje kartę ze składnikami potrzebnymi w kuchni. Bierze łyżkę i wystukuje sylaby poszczególnych składników. Pozostali gracze muszę jak najszybciej odnaleźć wystukiwane składniki. Autorka: Anja Wrede
Ilustracje: Krystyna Michałowska,
 Anja Wrede 
Wiek graczy: 5+
Liczba graczy: 3-6
Czas gry: 20 min

„MYSZKI W OGRODZIE” 

Gra składa się z wyjątkowych elementów: planszy przedstawiającej ogród z „prawdziwymi” mysimi norkami oraz dużych drewnianych figurek myszek.


Zabawa polega na chowaniu myszek w odpowiednich norkach: schowanie jednej powoduje automatyczne pojawienie się w ogrodzie innej. Myszka, która wychodzi z norki zjada przysmaki w swoim kolorze. Wygra osoba, która pomoże myszkom zjeść najwięcej przysmaków.


Gra jest niezwykle dynamiczna, a przy okazji uczy małych graczy kolorów.  Autor: Jacques Zeimet
Ilustracje: Krystyna Michałowska, 
Marcin Piwowarski, 
Anja Wrede
Wiek graczy: 4+
Liczba graczy: 2-6
Czas gry: 20 min


Nie da się ukryć, że zapowiada się kolejna świetna seria gier dla najmłodszych pasjonatów. Mocno trzymamy kciuki za rozwój i przyjęcie na rynku.

Informacja prasowa Wydawnictwa.
Treść i zdjęcia są własnością Wydawnictwa. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz