poniedziałek, 8 lutego 2016

NOWA SERIA KART TREFLA: "Dzikie Ptaki Polski", "Grzyby Polski", "Dzikie Zwierzęta Polski" czyli przyjemność z dużą dozą edukacji.

Fabryka Kart Trefl nie próżnuje. Dopiero całkiem niedawno nakładem tego wydawnictwa pojawiła się seria kart Excellent a już za chwilę nasze oczy ujrzą kolejną serię.

"Dzikie Ptaki Polski", "Grzyby Polski", "Dzikie Zwierzęta Polski" to najnowsze propozycje dla fanów karcianych rozgrywek. Znajdziecie na nich mnóstwo ciekawych zwierzaków i roślin (w tym także te wymienione powyżej). Część jest świetnie znana, jeśli nawet nie z nazwy, to z wyglądu. Inne, choć mieszkają w naszym kraju, nie są powszechnie kojarzone.


Łysostopek pospolity nie jest zbyt piękny, daleko mu urodą do fioletowej Lakówki ametystowej i z pewnością nie powinien znaleźć się na naszym talerzu, ale z tak wdzięczną nazwą niesamowicie pobudza wyobraźnię. A że w naszych polskich lasach jest go mnóstwo, warto poznać jegomościa z imienia. Czubajeczka cuchnąca mało ma w sobie z bajki, za to muchomor cytrynowy wypisz wymaluj wygląda jak dom dla skrzatów. A skoro już mowa o lesie, czy kojarzycie jak wygląda koszatka i karlik malutki? Znacie może ptasiego włóczykija podróżniczka lubiącego górskie otoczenie? A dropia zwyczajnego, który dziś jest w Polsce nadzwyczajny (pod ścisłą ochroną)?


Każda talia to:
  • Nauka przez zabawę - można poznać i nauczyć się rozpoznawać aż 55 rodzajów zwierząt, grzybów i ptaków. Do każdej talii dołączona jest broszura edukacyjna, z charakterystyką danego zwierzęcia lub rośliny.
  • Urozmaicenie - inny rysunek na każdej karcie! Co bardzo istotne, rysunki są dokładne, wiernie odwzorowują wygląd zwierząt, grzybów czy upierzenie ptaków.
  • Przyjemność - dbałość o szczegóły przekłada się na jakość. Granie tymi kartami to sama przyjemność. I dla młodszych, i dla starszych.

Zawartość każdego tytułu:
  • talia 55 kart
  • broszura edukacyjna
  • książeczka z zasadami 5 popularnych gier karcianych (wist, makao, kierki, remik i 66) 
Klasyczne karty do gry z dużą dozą edukacji, nauka przez zabawę a do tego piękne realistyczne zdjęcia dzikich zwierząt, ptaków i grzybów polskich. Słowem połączenie przyjemnego z pożytecznym. 

Materiał pochodzi z informacji prasowej Fabryki Kart Trefl. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz