poniedziałek, 12 października 2015

TOP 5 gier z dreszczykiem emocji.

Ostatni TOP 5 (TOP 5 mniej znanych gier wyłącznie dla dwóch osób) spotkał się z dużym zainteresowaniem zatem idąc za ciosem przygotowaliśmy dla Was kolejny ranking. Ponieważ poza grami planszowymi oboje uwielbiamy sensacje, kryminały, filmy i książki z dreszczykiem emocji tym razem zapraszamy Was na subiektywną listę TOP 5 GIER Z DRESZCZYKIEM EMOCJI.

źródło: pixabay
No to zaczynajmy:Miejsce 5 - Król i zabójcy

Znienawidzony przez wszystkich król powrócił do miasta. Głuchy na ostrzeżenia zauszników otoczony przez swoją przyboczną straż wybrał się na przejażdżkę ulicami miasta. Gdzieś w krętych uliczkach pośród bogu ducha winnych poddanych ukryło się kilku śmiałków gotowych poświęcić życie aby zgładzić tyrana. Czyżby ostatnie tchnienie króla dokonało się dziś?

Król i zabójcy to świetna gra blefu i dedukcji - gratka dla ludzi o mocnych nerwach i kamiennej twarzy. 
Jeden gracz kieruje ruchami króla i jego wojska- jego celem jest bezpieczne doprowadzenie władcy do pałacu. Drugi gracz porusza po planszy grupę mieszkańców a wśród nich trzech zabójców. Ich celem jest zgładzenie monarchy, a tym samym uwolnienie królestwa od tyrana. 
Przyznam się Wam, że to jedna z nielicznych gier w których regularnie dostaję od Mikeyoskiego totalnego łupnia. Marny byłby ze mnie killer.
Miejsce 4 - Upiór w operze

Paryż w 1881r- Opera Garnier. La Carlotta, światowej sławy śpiewaczka operowa, jest w trakcie prób do swojego najnowszego recitalu. Jednak od pewnego czasu, codziennie jest świadkiem niepokojących wydarzeń: żyrandol spada tuż obok niej, zewsząd odzywają się dziwne głosy, drzwi trzaskają... Wszystko jest jasne: duchy nawiedziły to miejsce! W takich warunkach jej dalsza praca w Paryżu jest niemożliwa. Dlatego zagadka musi być rozwiązana tak szybko, jak to możliwe, ponieważ diwa grozi opuszczeniem Paryża i przeniesieniem swojego recitalu do mediolańskiej La Scali! Sprawa jest pilna i w całej Francji wrze... Na wstępnym etapie śledztwa zidentyfikowano 8 podejrzanych. Każdy z nich ma dobry powód, aby zmusić La Carlottę do ucieczki...Czy zdążysz zdemaskować winowajcę?

Upiór w operze to gra w stylu Mr Jacka- oparta na tej samej mechanice. Celem detektywa jest jak najszybsze zidentyfikowanie upiora. Natomiast duch mrożący krew w żyłach wziął sobie za punkt honoru wystraszenie sławnej śpiewaczki i wykurzenie jej z opery. Komu się uda osiągnąć swój cel? Emocjonująca walka dobra ze złem gwarantowana. 

Miejsce 3 - Survive: Escape from Altlantis!

Początek XX wieku - czas eksploracji i przygody. Na środku oceanu odkryto tajemniczą wyspę Atlantę. Pojawiają się plotki o jej bogactwie. Po dotarciu na Atlantę odkrywcy są gotowi powrócić do domu ze skarbami. Ale Atlanta zaczyna tonąć? Komu uda się dotrzeć cało na ląd?

Każdy z graczy kontroluje ekspedycję 10 ludzi tak, aby wyprowadzić ich z tonącej wyspy a jednocześnie utrudnić ucieczkę pozostałym ekipom. Ważne, żeby pamiętać gdzie są umieszczeni ludzie o najwyższej wartości (bo symbolizujące ich pionki mają pod spodem cyferki określające wartość). Ponieważ wyspa tonie wszyscy desperacko uciekają nie zważając na czyhające na nich niebezpieczeństwa czyli rekiny, węże morskie i inne utrudnienia. No to do dzieła - przetrwają najsilniejsi!


Miejsce 2 - Listy z Whitechapel

Londyn, 1888 rok, labirynt cuchnących i zatłoczonych uliczek. Niektórzy mówią, że ta dzielnica to piekło. Inni, do których nie uśmiechnęło się szczęście, nazywają ją domem. Na każdym rogu znajdziesz prostytutki. Ludzie nazywają je "nieszczęśnicami" i nie ma chyba dla nich trafniejszej nazwy. Witaj w dzielnicy Whitechapel. Witaj na ulicach Kuby Rozpruwacza.

W grze jedna osoba wciela się w rolę bezwzględnego Kuby Rozpruwacza mordującego nieszczęśnice. Pozostali gracze zostają detektywami, którzy próbują wytropić mordercę na uliczkach wiktoriańskiego Londynu. Detektywi mają jeden niewątpliwy atut - przewagę liczebną. Dzięki niej i sprytnej dedukcji mogą dopaść Kubę zanim dotrze do swojej kryjówki. Czy im to się uda? A może Kuba będzie sprytniejszy i przechytrzy londyński Scotland Yard? Polowanie się rozpoczyna!

Miejsce 1 - Vampire Empire

Zamczysko gdzieś w centrum Europy. Pewnego poranka znaleziono ciało młodej dziewczyny- białe jak pergamin, całkowicie pozbawione krwi. Wampiry zaatakowały! Kto jest potworem mordującym pod osłoną nocy niewinne istoty? Zanim prawda wyjdzie na jaw nie jedna osoba stanie twarzą w twarz z oskarżeniami o konszachty z panami nocy. Czy wampiry zostaną schwytane zanim zagrożą całemu społeczeństwu? A może zamek i miasto zanurzą się w wieczną ciemność?

Zadaniem "ludzkich graczy" jest rozszyfrowanie, które 3 z 9 postaci to potwory ukryte pod przykrywką ludzi. Gracz będący wampirem musi wykazać się przebiegłością i skutecznie blefować i podpuszczać ludzi na siebie tak, aby ich wyeliminować a sam przetrwać.

Klimatyczne karty utrzymane w iście wampirzej kolorystyce tworzą klimat. Trzeba uważać, żeby nie za bardzo się wczuć w rolę bo może się polać krew...
I jak Wam się podoba kolejny subiektywny Top 5 gier - tym razem ranking gier z dreszczykiem? Która gra wzbudziła w Was największe emocje? Zdradzicie to nam w komentarzach? 

4 komentarze:

  1. Król i zabójcy chodzi za mną od roku, ale jak załapało się do TOP 5, to już chyba postanowione. :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Król i zabójcy to gra interakcji i blefu. Kamienna twarz konieczna. Można sobie nieźle pokombinować jak tu wyeliminować tyrana. Zdecydowanie najlepsza gra Wookiego.

      Usuń