poniedziałek, 10 sierpnia 2015

SPEED CUPS: szalone kubeczki w ruch - recenzja gry.

Pięć kolorowych kubeczków, zgrabny dzwoneczek i szalone wzory na kartach. Ot tyle potrzebujemy, żeby wpaść w wir emocjonującej zabawy. Bo SPEED CUPS to nic innego jak tylko czysta dawka szalonych emocji. Zobaczcie zresztą sami - zapraszamy do lektury recenzji gry.

Szybkie kubeczki czyli ni mniej ni więcej
tylko Speed Cups.

CO ZAWIERA GRA

W pokaźnym pudełeczku znajdziemy:

Zawartość gry Speed Cups.
  • 24 karty z obrazkami;
  • 20 kubeczków (4 zestawy kubeczków w 5 kolorach);
  • dzwonek;
  • instrukcję.

Wszystkie elementy gry mają wysoką jakość (co nie dziwi w grach wydawanych przez G3). Karty z układami do odwzorowania są dość grube i mają chropowatą fakturę. Kolorowe kubeczki wykonane są z szorstkiego plastiku - to duży plus, gdyż dzięki temu nie będą się tak łatwo wyślizgiwać z rąk podczas szalonej zabawy. A na dokładkę wszystko pięknie się mieści w specjalnej wyprasce. Zobaczcie zresztą sami:


Praktyczna wypraska ułatwia
przechowywanie elementów. 


CEL GRY

Gracze otrzymują komplet kubeczków w pięciu kolorach. Musza je jak najszybciej ułożyć w kolejności pokazanej na karcie z rysunkami. 

PRZYGOTOWANIE GRY

Na środku stołu umieszczamy dzwoneczek. Tasujemy karty i kładziemy je w zakrytym stosie. Każdy gracz otrzymuje po jednym zestawie kubeczków. Wszyscy gracze umieszczają swoje kubeczki przed sobą, jeden obok drugiego.

Rozgrywka przygotowana. No to kubeczki w dłoń!

PRZEBIEG GRY

Odkrywamy pierwszą kartę ze stosu kart. Wszyscy gracze przyglądają się obrazkowi na karcie i starają się jednocześnie ułożyć swoje kubeczki w takiej samej kolejności, w jakiej pojawiają się one na karcie. 

Kubeczki mogą być układane w dwojaki sposób:
Pionowo - ustawiamy kubeczki  w kolejności wskazanej przez kartę. Np. na załączonym obrazku pierwszy będzie zielony kubeczek, potem czarny, żółty, czerwony a na samej górze niebieski.


Poziomo - kubeczki umieszczamy w linii, jeden obok drugiego w kolejności wskazanej przez kartę. Np. najpierw niebieski, potem czarny, zielony, żółty i czerwony. Każdy gracz, który skończy układać swoje kubeczki musi jak najszybciej uderzyć w dzwoneczek. Osoba, która zrobi to jako pierwsza wygrywa kartę. Jeśli się pomyli kartę dostaje gracz, który jako drugi uderzył w dzwoneczek. 

Następnie gracze przechodzą do kolejnej rundy - i tutaj mamy dwa warianty dalszej rozgrywki:

  • podstawowy - przed rozpoczęciem kolejnej rundy wszyscy gracze ustawiają swoje kubeczki w pozycji startowej;
  • zaawansowany - żądni większych wrażeń mogą sobie utrudnić rozgrywkę pozostawiając kubeczki w ułożeniu z poprzedniej rundy.  
ZAKOŃCZENIE GRY

Gra kończy się, gdy wszystkie karty zostaną użyte. Najbardziej spostrzegawczy gracz zostaje zwycięzcą - tylko takiemu bowiem uda się zdobyć najwięcej kart.

WRAŻENIA

SPEED CUPS to szybka i szalona gra rodzinno - imprezowa. Zawrotne tempo, konieczność błyskawicznego wychwytywania kolejności kubeczków no i oczywiście bycie cały czas skupionym. A na drugim biegunie niesamowita dawka emocji. To się musi podobać!
My mieliśmy okazję zagrać w tę grę nie jeden raz - w zasadzie w każdej konfiguracji, bo i w parze i w trójkę i w maksymalnej grupie osób. Nie da się ukryć, że im więcej graczy zasiada do gry tym więcej emocji się pojawia. Zobaczcie zresztą sami:
PLUSY:

+ bardzo proste zasady, do wytłumaczenia dosłownie w chwilę;
+  szybki czas rozgrywki;
+ niesamowita doza emocji;
+ bardzo dobra skalowalność, choć największe emocje ujawniają się przy grze w pełnym składzie;
+ gra rozwija koncentrację, spostrzegawczość i szybkość myślenia.

MINUSY:

Brak, po prostu brak i nie będziemy się do niczego przyczepiać na siłę.

Nasza ocena: 10/10 ( nie będziemy nawet próbować ukrywać, że kochamy tę grę).

A na deser pokażemy Wam, jak nasze najmłodsze szczęście gra w swoją wersję Speed Cupd - kubeczki i dzwoneczek to ulubiona zabawka naszego Jasia.

Speed Cups w rączkach naszego najmniejszego szczęścia. 

Jeśli szukacie szybkiej, emocjonującej gry na rodzinne popołudnia czy imprezowe wieczory to nie możecie przejść obojętnie obok SPEED CUPS! Jeśli to zrobicie gwarantujemy, że będziecie żałować. Każdy kto choć przez chwilę zasiądzie do gry nie potrafi już o niej zapomnieć. I o to chodzi! SPEED CUPS to niezapomniane wrażenia!


Liczba graczy:  od 2 do 4 osób
Wiek: od 6 lat 
Czas gry: ok. 15 minut
Rodzaj gry:  gry imprezowe, gry familijne
Zawartość pudełka:
*  24  karty,
* 20 kubeczków (4 zestawy po 5 kolorów),
* dzwonek;
* instrukcja do gry.
Wydawnictwo: G3
Cena: od 57 do 75 zł


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz