wtorek, 24 stycznia 2017

Lutowe konwenty planszówkowe.

Styczeń, wbrew opiniom jakie znalazłam w necie o martwym okresie w planszówkowych eventach, rozpoczął rok kilkoma interesującymi imprezami planszówkowymi. Niewątpliwie najdłuższą, bo trwającą aż 2 tygodnie, była i ciągle jeszcze jest nasza lokalna lubelska BoardMania. Kto nie był ma jeszcze szansę nadrobić to zaniedbanie.

Ale wielkimi krokami zbliża się do nas luty a wraz z nim kolejne imprezy planszówkowe albo takie, w których sporą część programu stanowią gry planszowe. Jakie to będą imprezy? Przed Wami nasze zestawienie konwentów i imprez planszówkowych w lutym w naszym kraju:


DUOkon w Rzeszowie 3 lutego


źródło: https://www.facebook.com/konwent2lo/

DUOkon - to nie tylko konwent fanów seriali, ale także filmów i gier! Będzie to już 3 edycja tej imprezy. Za atrakcje dla graczy planszówkowych odpowiada sklep z grami i wypożyczalnia GameKeeper.

Miejsce: Rzeszów, ul. Ks. J. Jałowego 22 
(II Liceum Ogólnokształcące)
Wstęp: 2 zł
Więcej szczegółów znajdziecie na fanpage'u

RozGRYFki 2017 w Tczewie 4 - 5 lutego


źródło: https://www.facebook.com/events/216484082146183/
Organizatorzy, czyli Tczewski Klub Fantastyki zapraszają na pierwsze w Nowym Roku spotkanie z planszówkami. W tym miesiącu zagracie jak zwykle w gry planszowe oraz Rock Banda.

Miejsce: Tczew, Ul. Szkoły Morskiej 1 
(I Liceum Ogólnokształcące)
Wstęp: 2 zł
Więcej szczegółów znajdziecie na fanpage'u organizatora i 


Kregulcowe Dni 2017 w Jastrzębiu Zdrój 11 lutego

źródło: https://www.facebook.com/events/1170252506348041

Kregulcowe Dni to konwent, której głównymi tematami są: fantastyka oraz kultura dalekowschodnia, z szczególnym naciskiem na Japonię. Zatem, na imprezie znajdziecie, między innymi: gry planszowe oraz elektroniczne, RGP, larpy, panele i warsztaty tematyczne, konkursy, gry i zabawy nawiązujące do konwencji imprezy. Pojawią się goście którzy przeprowadzą ciekawe warsztaty. Odbędzie się konkurs cosplay z nagrodami. Kolejnym smaczkiem będą nawiązania do gwary i kultury śląskiej. Bardziej wytrwali będą mogli doszukiwać się tajemnic związanych z historią samego Hrabiego Kregulca. Być może odkryjecie salę tematyczną, w której stanie się coś co zmieni waszą przyszłość…

Organizatorzy gwarantują, że każdy przybyły zostanie ugoszczony z najwyższą starannością. W czasie uroczystości istnieje możliwość spotkania wykwintnych gości z najdalszych zakątków świata oraz uczonych, którzy z chęcią podzielą się swą wiedzą. Specjalnie na tę okazję przybędą mistrzowie fechtunku by uczcić wydarzenie swoimi umiejętnościami. Nie zabraknie również atrakcji, dobranych tak by każdy z waszmości mógł spędzić przyjemnie czas.

Miejsce :Jastrzębie-Zdrój, ul. Śląska 6 
(Szkoła Podstawowa nr 6 im. Janusza Korczaka)
Wstęp: 15 zł
Więcej szczegółów znajdziecie na fanpage'u konwentu
oraz na stronie www 

zjAva 8 w Warszawie 17 – 19 lutego


źródło: https://www.facebook.com/events/867830193346877/

Bez wątpienia największy konwent planszówkowy jaki będzie miał miejsce w lutym. 

ZjAva to konwent Stowarzyszenia Miłośników Fantastyki Avangarda – w tym roku będzie to trzydniowa impreza poświęcona wszelkiego rodzaju grom (m.in. planszówkom, larpom, grom RPG, karciankom). Coś dla siebie znajdą zarówno weterani, jak i początkujący gracze.

ZjAva zapewnia:
 • wspaniałą zabawę z nowymi i starszymi grami;
 • wyszkolonych wolontariuszy, którzy pomogą Wam poznać gry od podszewki bez ślęczenia nad podręcznikami i instrukcjami;
 • ciekawe prelekcje i pokazy związane z grami;
 • konkursy i turnieje z nagrodami!

Miejsce :Warszawa, ul. Deotymy 25/33 
(Gimnazjum nr 48 im. Jana Pawła II)
Wstęp: 30zł. 
Za wejście płaci każdy (z wyjątkiem dzieci do lat 12) 
począwszy od głównych organizatorów, 
poprzez koordynatorów, wystawców i uczestników.
Więcej szczegółów znajdziecie na fanpage'u organizatorów ,


Fantasmagoria VIII w Gnieźnie 17 – 19 lutego.


źródło: https://www.facebook.com/events/312333279141369/

Dzięki gnieźnieńskiemu sklepowi Gamers podczas VIII Konwentu Fantastyki Fantasmagoria będziecie mogli pograć w gry figurkowe.

Stoisko Gamers Cave będzie można znaleźć w Sali gier mieszczącej się w auli MOK przez cały czas trwania imprezy. Oprócz sprzedaży, obsługa stoiska organizować będzie atrakcyjne konkursy. Przewidziany jest między innymi „Mini konkurs malowania figurek Warhammer” oraz turniej „Jeden na jednego, czyli Warhammer Arena”. Do udziału zapraszamy nie tylko fanów tego typu rozrywek, ale także laików, którzy chcieliby spróbować w nich swoich sił.

Oprócz tego, na scenie działać będą stanowiska dla amatorów gier figurkowych, z których będzie można korzystać przez cały czas funkcjonowania Sali gier. Ci zaś konwentowicze, którzy nie znają tego rodzaju gier, będą mogli się nauczyć ich zasad i rozegrać swoją pierwszą partię, dzięki pomocy obsługi stoiska Gamers Cave.

Miejsce: Gniezno, ul. Łubieńskiego 11 
(Miejski Ośrodek Kultury)
Wstęp: brak informacji
Więcej szczegółów znajdziecie na fanpage'u wydarzenia


Zapowiada się kolejny imprezowy miesiąc. Który konwent wzbudził Wasze największe zainteresowanie? Zdradzicie to nam? Zachęcamy do komentowania. I jak zwykle: jeśli coś pominęliśmy, jest jakiś konwent czy impreza planszówkowa, o której nie napisaliśmy dajcie nam znać. 


W treści niniejszego postu zostały wykorzystane grafiki 


i informacje pochodzące ze stron i fanpage'ów poszczególnych konwentów.


Aktualizacja 25-01-2017

Dzięki uprzejmości Dawida Bebak i  Moniki Milewicz weszliśmy w posiadanie informacji o jeszcze dwóch imprezach planszówkowych:

VII Bydgoski Maraton Gier Planszowych w Bydgoszczy 5 lutego.

źródło: https://www.facebook.com/events/1878826248995514/
Będzie to siódma edycja tej imprezy. Do Waszej dyspozycji organizatorzy będą mieli ponad 120 gier. Wśród atrakcji znajdziecie między innymi:

 • Kiermasz używanych gier planszowych - świetna inicjatywa. Bowiem czasem zdarza się tak, że jakieś pudełeczko kurzy się w kącie a na tę grę czeka ktoś inny. Więc to idealna okazja do zrobienia świetnego interesu. 
Ze względu na ograniczoną ilość miejsca na kuli ziemskiej organizatorzy proszą o wcześniejsze zgłoszenia chęci wystawienia swojego ministoiska na adres fabrykawolnegoczasu@o2.pl - zgłoszenie powinno zawierać: imię i nazwisko sprzedawcy, szacunkową ilość gier na sprzedaż i kilka tytułów, które pójdą na sprzedaż. Dla wystawców, którzy zgłoszą się wcześniej przewidziany jest bezpłatny wstęp na imprezę! Osobom, które nie zgłoszą wcześniej swojego udziału organizatorzy nie gwarantują stolika. Kiermasz ma swoje osobne wydarzenie: https://www.facebook.com/events/1357537867610355/

 • Starcie charakterów i pojedynek umysłów czyli Turniej gry Munchkin i Turniej gry Abalone. 
A to jeszcze nie koniec atrakcji...


Miejsce: Bydgoszcz, ul. Leszczyńskiego 42, 
(Młodzieżowy Dom Kultury)
Wstęp: 5 zł, dzieci do lat 3 bezpłatnie
Więcej szczegółów znajdziecie na fanpage'u wydarzenia 

Oświęcimski Festiwal Gier w Oświęcimiu 8 lutego.

źródło: https://www.facebook.com/events/103848236776245/
Kolejna odsłona największego święta gier w regionie. A co takiego na Was czeka? Ano między innymi:
 • rozgrywki w Pszczółki, Owce na wypasie i Takenoko.
 • Walka o najlepsze TEMPO - wybierz kartę z kategorią i podawaj słowa na konkretną literę. Ach, najważniejsze - masz na to tylko 30 sekund, które... upływają bez Twojej wiedzy. Musisz więc w odpowiednim momencie wypowiedzieć słowo STOP zanim czas przestanie płynąć. Tzn. przesypywać się.
 • Ponad 300 gier różnych wydawnictw do wypożyczenia i zagrania na miejscu. W pakiecie wolontariusze chętni do wprowadzenia w zasady gry.
 • Obiegówka z nagrodami - zagraj w 4 gry, zapisz tytuły i weź udział w losowaniu nagród ufundowanych przez naszych wspaniałych sponsorów.
 • Sklepik z grami - jakaś gra szczególnie przypadła Ci do gustu? Kup ją od razu - i to w promocyjnej cenie! :) 

A dla niecierpliwych niespodzianka: 1 lutego 2017 r. organizatorzy zapraszają natomiast na przedfestiwalowe rozrywki. Od godziny 16:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej będzie można zapoznać się z grami, w które podczas zimowej edycji festiwalu zostaną zorganizowane rozgrywki. 

Miejsce: Oświęcim,ul. Nojego 2B, 
(Miejska Biblioteka Publiczna)
Wstęp: bezpłatnie
Więcej szczegółów znajdziecie na fanpage'u wydarzenia 

2 komentarze:

 1. Jeszcze VII Bydgoski Maraton Gier Plnaszowych :) Nie jest to konwent, ale przyjemna impreza z grami planszowymi. https://www.facebook.com/events/1878826248995514/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Super, dziękujemy za uzupełnienie. Niestety nie zawsze wszystko udaje się nam odkryć ale własnie o to chodzi, żeby podrzucić info jeśli coś jeszcze się dzieje. My jeszcze dziś dopiszemy do posta uzupełnienie :-)

   Usuń