Od kilku dobrych lat promujemy gry planszowe jako sposób na spędzanie wolnego czasu czy to w gronie rodzinnym, czy ze znajomymi. Jednak gdy na horyzoncie pojawia się ciekawa zabawka konstrukcyjna czy edukacyjna nie możemy przejść obojętnie więc informujemy Was o czymś takim.
Jutro na półki sklepowe trafia właśnie taka edukacyjna zabawka konstrukcyjna, czyli Cardblocks. Nie dalej jak w czwartek publikowaliśmy informację prasową Wydawcy czyli Wydawnictwa Egmont przybliżającą te klocki konstrukcyjne. Jeśli Wam umknęła to zajrzyjcie, bo dowiecie się z niej skąd się wziął pomysł na te klocki.
Dzięki uprzejmości Wydawnictwa Egmont do naszego domu zawitał zestaw podstawowy tych klocków. Jak nie trudno się było domyśleć został on entuzjastycznie przywitany przez naszego małego (no dobra, już coraz większego bo 7-letniego) konstruktora Jasia. na czym polega cała zabawa? Co można zrobić z tym kartonowym wynalazkiem? Przekonajcie się sami. Zapraszamy do lektury naszej recenzji.
CO ZAWIERA PUDEŁKO
W sporym pudełku znajdziecie ... a z resztą oddajmy głoś małemu konstruktorowi Jaśkowi i jego asystentce Marysi. Dzieciaki najlepiej Wam to pokażą:
Podsumowując: w zestawie podstawowym znajdziecie 50 klocków podstawowych i 600 szt łączników. Do tego dołączona jest instrukcja montażu oraz katalog pokazujący wachlarz dostępnych zestawów.
CEL ZABAWY
Jak na zabawkę konstrukcyjną przystało celem naszej zabawy jest tworzenie różnorodnych konstrukcji przestrzennych. Jedyne ograniczenie to nasza wyobraźnia.
PRZYGOTOWANIE ZABAWY
Aby cieszyć się możliwością tworzenia różnorodnych konstrukcji najpierw musimy złożyć nasze klocki. I tutaj kolejny raz oddajemy głos naszemu małemu konstruktorowi, który pokaże Wam jak to zrobić:
Wydawca nie poleca rozkładania raz złożonych klocków. Trzeba się więc liczyć z koniecznością znalezienia sporego pudełka do ich przechowywania.
PRZEBIEG ZABAWY
Co tu dużo pisać. To Wy i Wasza wyobraźnia będzie kierowała całą zabawą.
Zestaw podstawowy pozwala na zbudowanie różnorodnych konstrukcji przestrzennych. Oczywiście ilość elementów będzie jakimś ograniczeniem. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, żeby łączyć ten zestaw w innymi zestawami dodatkowymi, takimi jak Kopuła czy Rotunda.
Z tyłu obwoluty pudełka i w instrukcji znajdziecie także przykładowe pomysły na konstrukcje. Ale uwierzcie mi, najlepsze pomysły będą mieli sami budowniczowie. Zobaczcie co stworzyli nasi konstruktorzy.
Na filmie Jaś pokazał Wam jak należy łączyć poszczególne klocki za pomocą łączników. Oczywiście jest to czynność odwracalna - przy użyciu pęsety wyjmiemy wcześniej umieszczone łączniki. Nie martwcie się jeśli jakiś ucierpi podczas tej operacji. Jest ich tak dużo, że spokojnie będziecie mieć rezerwę.
WRAŻENIA
Jak nie trudno się domyślić pierwsza reakcja naszego Jaśka na przesyłkę zawierającą zestaw klocków była entuzjastyczna. Dalej było tylko lepiej. Dzieciaki od razu zabrały się za składanie poszczególnych klocków. Nam z trudem udało się dorwać choć po jednym klocku do złożenia. Fajna zabawa, oj fajna...
Przede wszystkim (jako psycholog i pedagog muszę to zaznaczyć) Cardblocks są świetną okazją do ćwiczenia umiejętności manualnych i rozwijania sprawności wzrokowo - ruchowej. Dziecko samodzielnie zaginając płaskie tekturki bezwiednie ćwiczy swoje palce i ruchy dłoni.
Skoro mamy do czynienia z zabawką konstrukcyjną to logicznym będzie, że pobudza ona naszą wyobraźnię i rozwija kreatywność. Taka zabawa będzie świetną okazją do eksperymentowania i zmieniania naszych konstrukcji. Możemy łączyć różne twory w całość, przekształcać je i dostosowywać do naszych potrzeb.
Klocki mają niewątpliwy walor edukacyjny - w trakcie przyjemnej zabawy możemy przemycić dzieciom trochę wiedzy matematycznej o formach przestrzennych czy bryłach.
Nie od dziś wiadomo, że budowanie łączy pokolenia. Nie inaczej jest z klockami Cardblocks. Świetnie się będą przy nich bawić zarówno dzieciaki jak i rodzice czy dziadkowie. My w czwórkę spędziliśmy nad nimi sporo czasu. Świetnie spędzone rodzinne chwile.
Na koniec kilka słów w temacie, który ma coraz większą rangę, a mianowicie ekologii. Cardblocks to polska produkcja ekologiczna. Wg informacji Wydawnictwa Egmont "Ekologiczne klocki konstrukcyjne CARDBLOCKS produkowane są w Polsce, z tektury typu kraft. To włókna pierwotne celulozy pochodzące ze specjalnych upraw leśnych z domieszką makulatury. Powstają w zamkniętym cyklu produkcji. Tektura jest lekka, a przy tym niezwykle wytrzymała. Posiada niezbędne certyfikaty ekologiczności, dlatego klocki są w 100% bezpieczne dla dzieci. Można z nich składać bryły wiele razy, a także kolorować je farbami, kredkami czy pisakami." Słowem czysta ekologia i wspaniała alternatywa dla głośnych i plastikowych zabawek.
W naszym domu Cardblocks już się całkiem zadomowiły. Dzieciaki tworzą z nich przeróżne konstrukcje, zmieniają, przekształcają swoje pomysły. Wiele godzin zabawy za nimi a po klockach tego nie widać. Myślę, że przeżyją jeszcze wiele takich szalonych pomysłów.
Klocki konstrukcyjne Cardblocks będą dostępne w sprzedaży od jutra (czyli od 25 maja). Opisywany przez nas zestaw podstawowy jak również inne zestawy dodatkowe znajdziecie w sklepie Wydawnictwa Egmont.
Serdecznie dziękujemy wydawnictwu Egmont za udostępnienie gry.
Galeria zdjęć:
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz