czwartek, 27 kwietnia 2017

Pyrkonowe atrakcje - garść informacji prasowych od kilku wydawnictw.

Wstępu do tego posta nie da się lepiej napisać niż tak jak to uczyniła w notatce prasowej Wydawnictwa Trefl Sylwia Skulimowska: "Można już odliczać godziny do rozpoczęcia Festiwalu Fantastyki Pyrkon 2017. Święto fanów fantastyki we wszelkiej postaci i formie rozpocznie się już w piątek! Pisać, że to wyjątkowe miejsce i czas, to jak tłumaczyć spragnionemu, że woda jest cudowna - to oczywista oczywistość! Wystawy, wykłady i warsztaty, spotkania z pisarzami, książki, komiksy, gadżety godne geeka i hala wystawców pękająca w szwach" 


Oczywiście na Pyrkonie nie może zabraknąć żadnego Wydawnictwa. Wszystkie przygotowały szereg niespodzianek. Zobaczcie sami co na Was czeka - przedstawiamy garść informacji prasowych od niektórych wydawnictw:


Nie zbłądźcie w tym fantastycznym przepychu - czekamy przy stoisku nr 84. :)

Opowiemy i pokażemy Wam nasze najnowsze gry m.in.: Kryptos, Gra Pomyłek, Boss Monster Następny poziom.

A może zagracie z nami? :)

W Strefie Turniejowej gramy w:


Farmageddon (piątek, godz. 19.00, stoliki 9-12)Mob Town (sobota, godzina 18.30, stoliki 20-23)Boss Monster 2 Następny Poziom (niedziela, godz. 11.30, stoliki 9-12)


Kilka informacji organizacyjnych i przydatnych linków:


Mapa wystawców (po prawej nasze stoisko nr 84):  http://pyrkon.pl/2017/lista-wystawcow/

Gry bez prądu na Pyrkonie: http://pyrkon.pl/2017/bgbp/Znajdziecie nasze stoisko w Krainie Wystawców, a na nim całe mnóstwo atrakcji! Będzie można kupić gry! Będzie można w gry pograć! Będzie można zobaczyć nasze tytuły premierowe i przedpremierowe! Oczywiście będzie koło fortuny! Będzie Tradycyjna Licytacja Gier Planszowych! Przygotowaliśmy turnieje, pokazy, promocje…

Przedpremierowe pokazy Century Korzenny Szlak - jedna z najgorętszych światowych premier będzie miała miejsce w połowie czerwca w Columbus podczas Origins. W czasie Pyrkonu będzie można zagrać, zrobić fotografie, czy nakręcić materiał. Mieć już przynajmniej jakieś pierwsze wrażenia z gry. Postaramy się też oczywiście odpowiedzieć na pytania, co dalej...Informacje o grze znajdziesz tutaj: http://factorycube.pl/gra/Century-Korzenny-Szlak/O-grzePremiera TopATop Family - rodzinnej, szybkiej gry, adresowanej do dzieci od 4 roku życia. W sobotę do dyspozycji na naszym stoisku będzie Agnieszka Migdalska (autorka TopATop i TopATop Family) oraz Patrycja Ignaczak ilustratorka (TopATop Family, Czary Mary w wersji pl i Chromosome). Wszystko, co trzeba wiedzieć o grze: http://factorycube.pl/gra/Top-A-Top-Family/O-grze


Tradycyjna Licytacja Gier Planszowych! W niedzielę, w samo południe, w samym centrum naszego stoiska kultowa Licytacja Gier! 50 tytułów. Niektóre już od złotówki. Bieżące informacje o licytacji znajdziecie w tym wydarzeniu na Face Booku: https://www.facebook.com/events/431042753908489/

Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski Summoner Wars Mistrzowie Przywołań: start w sobotę o g. 16.30 w sali Turnieje Gier Bez Prądu 6 więcej o tym wydarzeniu na stronie: http://www.summonerwars.pl/turniej/992

Drugie Mistrzostwa Polski w Schotten Totten – czyli próba odbicia tytułu Mistrza Łukaszowi Wookiemu Woźniakowi odbędą się w niedzielę, o g. 10.00 w Sali Turnieje Gier Bez Prądu 5. Więcej informacji o turnieju: https://www.facebook.com/events/1688181387875290/

W Games Room Factory – ekipa naszego wydawnictwa udostępni nowości oraz nauczy grać w nasze najpopularniejsze tytuły! Będzie KnitWit, Blueprints, Wielka Wystawa Dinozaurów... Ale nie zabraknie: Ashes, Martwej Zimy, czy Summonerów!

W Games Room Junior – Akademia Gier Cube poprowadzi pokazy i zajęcia dla najmłodszych graczy! Zagracie tu w TopATop Family, Czary Mary, Prosiaki, czy Magię i Myszy!Chcielibyśmy zaprosić was wszystkich na odbywający się już w ten weekend konwet Pyrkon, który odbędzie się w Poznaniu. Planujemy dla Was, nasi drodzy wiele atrakcji jak i specjalne ceny naszych gier. Jeśli zwlekaliście z kupnem jednej z naszych gier, to Pyrkon będzie odpowiednim miejscem na zakupy!

Pyrkon to premiery dwóch naszych gier!

FuseFuse to kooperacyjna gra, w której wcielicie się w tytułowych śmiałków, zmuszonych poradzić sobie z wieloma przemyślnie zabezpieczonymi bombami.

Na szczęście do dyspozycji macie aż 25 kostek w pięciu różnych kolorach. 
Zacznijcie od wyboru poziomu trudności – od tego będzie zależało, z iloma ładunkami przyjdzie się wam zmierzyć (w ten sposób ustalacie liczbę kart w talii bomb).


Kanagawa


W Kanagawie każdy z graczy wcieli się w artystę – i to nie byle jakiego, a ucznia samego mistrza Hokusaia. W czasie rozgrywki wszyscy uczniowie będą rywalizować o miano najlepszego malarza. 
Rok 1840. Prefektura Kanagawa nad Zatoką Tokijską. Mistrz Hokusai decyduje się otworzyć szkołę dla artystów, by wykształcić swoich następców. Jesteś jednym z nich – musisz udowodnić, że to właśnie ciebie powinno się nazywać godnym kontynuatorem ścieżki „starego, szalonego malarza”. 
Wybierz temat swoich obrazów i ruszaj tworzyć wiekopomne dzieła! Chwyć pędzel w dłoń, podążaj za naukami swojego nauczyciela, maluj, rozwijaj swoją technikę i studio – pokaż wszystkim, kto najlepiej operuje pędzlem! Wybierz swoją specjalizację (Drzewa, Zwierzęta, Postacie lub Budynki) i śledź uważnie zmiany pór roku – tylko dzięki temu uda ci się stworzyć najbardziej harmonijny obraz. To będzie dzieło twojego życia!


Jeżeli będziecie na Pyrkonie, to z całą pewnością musicie odwiedzić nasze stoisko, przyjść porozmawiać, poplotkować o grach planszowych, zagrać w nasze najnowsze gry i wziąć udział w atrakcjach zorganizowanych przez Portal Games!Black Monk jak co roku nie przegapi okazji, by zaoferować jak najwięcej uczestnikom imprezy odbywającej się w rodzimym dla wydawnictwa mieście!

W tym roku Black Monk wiąże się z planszówkową stroną Festiwalu jeszcze silniej niż dotychczas - wydawnictwo zostało oficjalnym sponsorem Games Roomu na Pyrkonie! Ponadto na tegoroczną listę Pyrkon Poleca trafiło kilka tytułów Black Monka - Rosyjska Ruletka: Mistrzostwa Świata, Munchkin Panic i Munchkin w różnych odsłonach tematycznych - Steampunk i Super!

W tym roku Black Monk da Wam co najmniej kilka naprawdę dobrych powodów do odwiedzenia ich stoiska. Czy nazwiska John Kovalic, Ralph Horsley i Wayne Raynolds coś Wam mówią? Powinny - cała trójka to rysownicy ściśle związani z grami! Pierwszy znany jest przede wszystkim z prac przy serii Munchkin, dzieła dwóch kolejnych zdobią między innymi takie tytuły jak Magic: The Gathering czy Dungeons and Dragons! Pyrkon nie będzie jedynie okazją do zdobycia ich autografów czy rysunków - dzięki Black Monkowi będziecie mogli wziąć udział w spotkaniu autorskim z Johnem Kovalicem i w prowadzonych przez niego warsztatach!

Ponadto na stoisku będziecie mieli okazję zobaczyć i zagrać w kilka najnowszych tytułów wydawnictwa. Zagrajcie w Munchkina Panica i przekonajcie się, jak działają klimat, humor i podłość tej kultowej karcianki, kiedy wrzucić ją w nowe ramy mechaniczne, dodać planszę i zmusić graczy do kooperacji!

Pyrkon to również impreza, na której od wielu lat gracze walczą o tytuł Mistrza Polski w Munchkina. Także tym razem nie zabraknie turniejów dla zaawansowanych i początkujących. Oprócz tego wydawnictwo zaplanowało jeszcze turnieje w VuDu i Rosyjską Ruletkę!


Black Monka na Pyrkonie znajdziecie wszędzie tam, gdzie dobre gry! W hali wystawców, na liście Pyrkon Poleca i w Games Roomie, którego jest sponsorem.


Jesteśmy przekonani, że to nie koniec pyrkonowych atrakcji. Więc kto żyw niech kieruje się na Poznań. Pyrkon startuje jutro o 14:00. Fantastycznej zabawy.

Informacje prasowe Wydawnictw.
Treść i zdjęcia są własnością Wydawnictw.

1 komentarz:

  1. Dobrze wiemy o tym, że tegoroczny Pyrkon był udany. Ja również miło spędziłam czas grając w ciekawe gry i poznając nowych ludzi, którzy mieli podobne zainteresowania. Było extra!

    OdpowiedzUsuń