wtorek, 18 kwietnia 2017

Kwietniowe i majowe konwenty planszówkowe.

Biję się w pierś. Bowiem przez rewolucję mieszkaniową nie ogarnęłam należycie tematu i uciekło mi zebranie imprez planszówkowych mających miejsce w marcu i w pierwszych 2 tygodniach kwietna. A sporo się działo w naszym światku. No ale trudno. Uciekło to uciekło. Trzeba się zabrać do działania, żeby nie uciekły informacje o kolejnych imprezach. 

Tak więc przed Wami krótkie zestawienie tego co się będzie działo w kwietniu i maju. Miłej lektury.

Kwiecień

Chorkon w Choroszczy 22 kwietnia


Chorcon jest festiwalem hobbystycznym „od fanów dla fanów” organizowanym przez Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy.Głównym celem organizatorów jest propagowanie fantastyki znanej z gier, książek czy filmów. 22 kwietnia 2017 roku w Choroszczy ma się odbyć I edycja imprezy w budynku Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy.

Bloki, których można się spodziewać na imprezie to:
- Blok Gier Fabularnych
- Blok Gier Planszowych (w tym pokazy bitewniaków)
- Blok konferencyjny (prelekcje na tematy związane z fantastyką i/lub prelekcje popularnonaukowe w kontekście gier, książek czy filmów)
- Blok filmów Krótkometrażowych

Przyjdź do nas, a wyleczymy Cię z nudy!


Miejsce: Choroszcz ul. Sienkiewicza 29
(M-GCKiS w Choroszczy)
Wstęp: bezpłatny
Więcej szczegółów znajdziecie na
2 Światowy Dzień Gier Planszowych w Koninie  23 kwietniaG3 i Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie zapraszają wszystkich, bez względu na wiek do miłego spędzenia czasu z rodziną i znajomymi w świecie gier planszowych i nie tylko.  To już druga edycja tego wydarzenia, nie zabraknie turniejów, dobrej zabawy oraz znakomitych nagród.

W holu MDK znajdziecie stoiska sprzedażowe z bogatym asortymentem nowoczesnych gier planszowych i łamigłówek. Organizatorzy przygotowali też szereg sal turniejowych: 
 • Sala turniejowa – s. 110 – widowiskowa – Główny sędzia z firmy G3, obsługa stołów i sędziowie pomocniczy. Prezentacja gier, blok turniejowy. Zapisy w punkcie informacyjnym na 30 min. przed rozpoczęciem bloku turniejowego.
 • Rozgrywki indywidualne w konkretne tytuły. Nagroda przyznawana dla czempiona w rozgrywkach danej gry. Poza tym losowanie kilku nagród za sam udział w turniejach na koniec bloku turniejowego.
 • Sala szybkich turniejów – hol na 1 piętrze – Indywidualne zdobywanie nagród.Trzeba zebrać chętnych w daną grę i zbierać punkty. Najlepszy z danej partii zbiera nagrodę.
 • Speedcupsing – mierzenie czasów w jednoosobowym Speed cups.
Na konwencie każdy znajdzie odpowiadająca mu salę. A będzie ich sporo do wyboru:
 • Sala gier imprezowych – s. 003 – Gry o niedługim czasie rozgrywki, wartka akcja, często wymagające aktywności fizycznej w postaci łapania, wskazywania, mówienia.
 • Sala przedszkolna – MDK zapewnia 2 osoby do opieki nad małymi dziećmi w godzinach w godzinach 11.00-16.00 (wykładzina, niskie meble). Gry dla maluszków, zajęcia plastyczne i muzyczne.
 • Sala gier rodzinnych – sala kominkowa – Gry łączące pokolenia, bez negatywnej interakcji. Gry, które nie są zbyt trudne dla dzieci i nie są zbyt nudne dla dorosłych.
 • Sala gier logicznych – s.104 – Gry najczęściej dwuosobowe, abstrakcyjne, mające podobieństwa do szachów, warcabów, GO. Sala dedykowana również seniorom.
 • Sala gier geeków – s.203 – Gry rozbudowane, zawierające najczęściej złożone mechaniki, rozgrywki z reguły trwają dłużej.
 • Sala autorów gier – s. 201 - Kącik dla autorów, gdzie będą oni mogli pokazać swoje projekty przedstawicielowi wydawnictwa G3, jak również uzyskać informacje na temat procesu wydawniczego. Odbędą się również spotkania z autorami gier już wydanych, którzy wyjaśnią wszystkie tajniki swoich gier.
Organizatorzy będą jednolicie oznaczeni, pomogą w najlepszym wyborze gry, wesprą w opanowaniu zasad. Na korytarzach będą kierunkowskazy prowadzące do odpowiednich sal.

Oj zapowiada się świetna impreza
Miejsce: Konin, ul. Przemysłowa 3D
(Młodzieżowy Dom Kultury)
Wstęp: bezpłatny
Więcej szczegółów znajdziecie na stronie MDK 
Pyrkon w Poznaniu w dniach 28-30 kwietnia 


Czy Pyrkon trzeba przedstawiać? Największy festiwal fantastyki w kraju powinien być znany każdemu miłośnikowi popkultury. Szczególnie, że to w gruncie rzeczy nie tylko fantastyka, ale i gry komputerowe, komiks, e-sport, manga i anime oraz wiele innych.

Ale wszyscy miłośnicy planszówek wiedzą, że na tej imprezie jest coś dla nich. A niewątpliwie takim miejscem jest Blok Gier Bez Prądu. Tutaj niezależnie od stopnia zaawansowania możesz liczyć na doskonałą zabawę przy grach karcianych, bitewnych oraz planszówkach. Jeśli jesteś wytrawnym graczem z pewnością chętnie wypożyczysz coś z bogatej oferty gier lub weźmiesz udział w turnieju, jeśli Twoja przygoda z grami dopiero się zaczyna – wolontariusze nauczą Cię, jak grać.   
W Bloku Gier Bez Prądu znajdziesz atrakcje takie jak:
 • Wypożyczalnia Gier – strefa organizowana przez Fundację Zagrajmy, do której możesz przyjść, by wypożyczyć grę zupełnie za darmo;
 • Strefa Turniejowa – punkt, w którym odbywają się turnieje w gry planszowe organizowane przez wydawnictwa;
 • Blok Gier Karcianek Kolekcjonerskich – miejsce, gdzie odbywają się turnieje w kolekcjonerskie gry karciane;
 • Blok Gier Bitewnych – do którego powinieneś się udać, jeśli jesteś taktykiem i wielbicielem figurek;
 • Testuj Na Pyrkonie – strefa, w której możesz przetestować prototypy gier planszowych i karcianych.

Miejsce: Poznań, ul. Głogowska 14
(Centrum konferencyjne MTP)
Wstęp: bilety w cenie:
Bilet trzydniowy - 80zł
Piątek - 35zł
Sobota - 45zł
Niedziela - 35zł
Więcej szczegółów znajdziecie na stronie Pyrkonu


Maj


Festiwal Fantastyki CYTADELA w Nowym Dworze Mazowieckim
 od 26 do 28 maja


Festiwal Cytadela odbędzie się po raz pierwszy na terenie zabytkowej Twierdzy Modlin. Wszystkie atrakcje będą się odbywały na dziedzińcu fortyfikacji oraz w części najdłuższego budynku Europy. Znajdziecie bloki: literacki, filmowy, serialowy, popularno – naukowy, komiksowy, warsztatowy i pokazowy. Będzie również blok Mangi i Anime. Nie zabraknie znakomitych sesji RPG i LARPów. Miłośnicy planszówek, karcianek i systemów bitewnych odnajdą się w Games Roomie. Będzie także blok gier elektronicznych. Artyści zaprezentują swoje prace związane z fantastyką. Projektanci mody alternatywnej pokażą swoje kreacje. Wystawcy zjadą się z całego kraju. Miejsce: Nowy Dwór Mazowiecki 
ul. Generała Józefa Bema 200C
(Twierdza Modlin)
Wstęp: bilety w cenie:
Bilet normalny- 55zł do 10.05, 60zł w dniu imprezy
Bilet ulgowy - 35zł do 10.05, 40zł w dniu imprezy
Bilet rodzinny 2+1 120zł do 10.05,130zł w dniu imprezy 
Więcej szczegółów znajdziecie na stronie Cytadeli

Konwent fanów Sherlocka Holmesa - Sherlockon w Warszawie 27 maja


Plan konwentu się rozrasta i każdego dnia pojawiają się jego nowe punkty, ale  organizatorzy już na pewno wiedzą, że w programie znajdzie się:
 • sprzedaż gadżetów związanych z Sherlockiem
 • aukcja fanartów
 • gry, quizy, konkursy na różnych poziomach zaawansowania :)
 • panele dyskusyjne
 • wykłady
 • turniej planszówek związanych z Sherlockiem
 • gra typu escape room zorganizowana przez Escape Plan
 • występ teatru improwizowanego Coś Krótkiego
 • czytanie fragmentów opowiadań Conan Doyla przez aktorów scen warszawskich
 • tworzenie wyjątkowego fanartu, który po konwencie trafi do Benedicta Cumberbatcha :)
 • konkurs cosplay
 • specjalnie wydana gazeta okolicznościowa
i wiele innych niespodzianek, których nie chcą zdradzać.

Patronami medialnymi wydarzenia są Czwórka, Magazyn Detektyw, Warszawa naszemiasto.pl, Facetka od Kultury i Kulturalne Media.

Miejsce: Warszawa, ul. Złota 7/9
(Hybrydy)
Wstęp: bilety w cenie:
normalny - 20 zł
ulgowy- 15 zł
Więcej szczegółów znajdziecie na  


Planszówki z Muffinem 2.0 w Krośnie od 26 do 27 majaGrupa Blueberrypuddingcake wspólnie z Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie po raz drugi zorganizuje następną edycje festiwalu gier planszowych "Planszówki z Muffinem". 

Przedstawiciele grupy Blueberrypuddingcake są nie tylko recenzentami gier, youtuberami, blogerami, ale też doświadczonymi animatorami - będą oni instruować i pomagać uczestnikom wydarzenia grać w przeróżne produkcje – tym razem jednak „Planszówki z Muffinem 2.0” będą przeprowadzone na dwóch piętrach i trwać dwa dni, co zapewni większy komfort grania oraz chęć do poznania kolejnych tytułów. Każdy uczestnik będzie mógł wybrać produkcję z prywatnych zbiorów organizatorów obejmujących około 200 przeróżnych tytułów – począwszy od prostych gier familijnych aż po ciężkie strategie i rozbudowane przygodówki.

Oprócz gier planszowych i karcianych przeprowadzone zostaną również targi rękodzieła związanego z geek kulturą, bookcrossing – wymiana książek, komiksów, gier; czy też stanowisko z konsolami – Playstation, Xbox oraz Retro konsole.

Organizatorzy starają się wprowadzić jak najwięcej urozmaiceń, które zachęcą i przyciągną potencjalnych odbiorców.

Miejsce: Krosno, ul. Kolejowa 1
(Regionalne Centrum Kultury Pogranicza)
Wstęp: bezpłatny
Więcej szczegółów znajdziecie na  

Smokon 4 w Krakowie 27 majaSmokon to jednodniowe wydarzenie organizowane przez członków i sympatyków klubu fantastyki Krakowskie Smoki oraz Fundację Historia Vita. Jest doskonałą okazją do wspólnej zabawy nie tylko dla zagorzałych miłośników fantastyki i stałych bywalców konwentów, ale także dla osób, które dopiero zaczynają się interesować tym tematem. To krakowski minikonwent skupiający się na polskiej (i nie tylko) literaturze fantastycznej, filmach, serialach i grach. 

Miejsce: Kraków, ul. Rajska 12
(Arteteka)
Wstęp: bezpłatny
Więcej szczegółów znajdziecie na  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz