czwartek, 17 listopada 2016

Konwenty planszówkowe w grudniu.

Listopad ugina się od planszówkowych imprez i konwentów. Kilka za nami ale jeszcze sporo przed nami. A co graczom przyniesie grudzień? 

Podobnie jak w listopadzie czeka nas kumulacja imprez w pierwszy weekend. Zobaczcie z resztą sami. Zapraszamy do lektury zestawienia planszówkowych imprez w pierwszym zimowym miesiącu. 


HISTORYKON w Lublinie 3 - 4 grudnia

źródło: https://www.facebook.com/events/347551848920382/

Historykon to spotkanie miłośników gier planszowych. Będzie to pierwsza edycja tej imprezy zorganizowanej przez Fundację animatorów i twórców kultury Trach. 

Podczas Historykonu dostępny będzie „games room”, z biblioteką liczącą ponad 120 tytułów gier planszowych. Kolejne znajdziemy na stoiskach partnerów. Obecni na miejscu instruktorzy pomogą wybrać odpowiedni tytuł na pierwszą rozgrywkę i wytłumaczą zasady gry. Organizatorzy w planach mają także warsztaty projektowania gier, turnieje z nagrodami i planszówkowe prelekcje.

Jak znamy siebie to ciekawość nas tam zawiedzie. Przecież nie wypada nie odwiedzić planszówkowej imprezy w swoim rodzinnym mieście.

Miejsce: Sala Konferencyjna Starostwa Powiatowego 
przy ul. Spokojnej 9
Wstęp: bezpłatny
Więcej szczegółów znajdziecie na stronie konwentu i na fanpage'u na FB


GAMES DAY RZESZÓW 3- 4 grudnia

źródło: https://www.facebook.com/events/564437633762075/

Sklep z grami planszowymi "GAMEKEEPER" ma po raz kolejny przyjemność zaprosić wszystkich miłośników gier planszowych, karcianych i strategicznych na Games Days Rzeszów. W tym roku współorganizatorem imprezy został Samorząd Studentów Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Na miejscu będzie można spędzić czas na dużej sali Games Roomowej, gdzie dostępne będzie ponad 100 różnych gier planszowych i karcianych. Podczas Games Days można będzie również wziąć udział w pokazach i nauce takich systemów jak Star Wars X-Wing czy Warhammer 40000. Organizatorzy przewidują także liczne konkursy i zabawy, w których będzie można wygrać różnorodne nagrody.

Miejscebudynek A0 Uniwersytetu Rzeszowskiego przy ul. Pigonia 1.
Wstęp: bezpłatny
Więcej szczegółów znajdziecie na fanpage'u na FB

XMASCON w Krakowie 3 - 4 grudnia

źródło: https://www.facebook.com/events/207902036311522/

Najbardziej świąteczny konwent roku już tuż tuż.  Festiwal XmasCon to doskonała okazja aby w świątecznym klimacie poznać nowych ludzi o wspólnym zakresie zainteresowań, czy też spotkać się z tymi, których już dobrze znamy. 

Jednak na tym zabawa się nie kończy. Organizatorzy starają się dostarczyć nam wszystkim setki godzin programu: prelekcji, gier, zabaw i pokazów. Całość możemy podzielić na kilka zakresów tematycznych związanych głównie z kulturą japońską, mangą i anime. Jednakże miłośnicy gier znajdą tam coś dla siebie. Będziecie mogli zagrać w Shogi, Go czy Mah Jong. Jeżeli jednak są to dla Was obce rejony, które byście chcieli bliżej poznać - opiekun sali na spokojnie Wam wszystko wytłumaczy. Pełny program będzie dostępny około tydzień przed wydarzeniem.

Miejsce: Zespół Szkół Ogólnokształcących Integracyjnych nr 7
ul. Czarnogórska 14
Wstęp: płatny
Bilety: w przedsprzedaży bilet na całość konwentu nabędziemy za 45zł, 
na sobotę za 35 zł, zaś na niedzielę za 15 zł
ceny biletów podczas imprezy: 
- całość konwentu 50zł 
- sobota 40zł 
- niedziela 20 zł 
Więcej szczegółów znajdziecie na stronie festiwalu i na fanpage'u na FB. 


PIONEK w Gliwicach 10 - 11 grudniaPionek to najstarsze w Polsce rodzinne spotkania z grami planszowymi. 
Pierwszy raz odbył się w 2006r w Gliwicach. I od lat ściąga do siebie tysiące ludzi - miłośników planszówek, dobrej zabawy, radosnego spędzania czasu. Wraz z rozwojem rynku planszówkowego charakter Pionka się zmieniał. Przez pierwsze kilka lat odbywały się 4 Pionki rocznie. Obecnie odbywają się 2 duże Pionki rocznie - w czerwcu i grudniu. 

Grudniowa edycja będzie szczególna- bowiem będą to 10 urodziny tej imprezy. Może z tego powodu impreza powróciła do Gliwic - bowiem czerwcowy Pionek odbywał się w Zabrzu. 

Pionek to nic innego jak jeden wielki games room z  ogromną ilością gier, konkursy, turnieje i inne atrakcje. Głodni (nie tylko planszowkowych wrażeń) znajdą także pyszne jedzonko. A zakupoholicy mogą utknąć na dłużej przy stoiskach handlowych - organizatorzy obiecują świetne ceny. 

Jeśli los będzie łaskawy to może uda się mi połączyć wyjazd służbowy z weekendową frajdą na Pionku. Ale na razie nie zapeszajmy.

Miejsce: Hala sportowa Gimnazjum nr 11
ul. Syriusza 30
Wstęp: bilet wstępu na czerwcową edycję kosztował 5 zł 
Więcej szczegółów znajdziecie na stronie konwentu i na  fanpage'u na FB


Pierwszy tydzień grudnia zapowiada się iście planszówkowo. Później wiadomo - sezon świąteczny więc i trudno się spodziewać organizacji takich eventów. Korzystajcie więc z tego co możliwe. My z pewnością odwiedzimy Historykon a może i uda się zaliczyć w reszcie Pionka. Pożyjemy, zobaczymy...

PS: Staraliśmy się dotrzeć do wszystkich wydarzeń ale jeśli coś pominęliśmy prosimy o informację - uzupełnimy zestawienie. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz