sobota, 13 sierpnia 2016

Królestwo w budowie Nomadzi- zapowiedź wydawnictwa.

Wydawnictwo Rebel zapowiada, że w najbliższych dniach do sprzedaży trafią Nomadzi, czyli dodatek do znakomitej gry strategicznej Królestwo w Budowie, Donalda X. Vaccarino, która w 2012 roku zdobyła tytuł Spiel des Jahres (Gra Roku w Niemczech). Rozszerzenie wprowadza do gry szereg nowych mechanik i rozwiązań, które urozmaicają rozgrywkę, oferując graczom liczne nowe możliwości planowania i budowania strategii.
Poza nowymi mechanikami dodatek zawiera w sobie elementy przeznaczone dla kolejnego gracza - 40 osad oraz znacznik złota w czerwonym kolorze pozwalają na prowadzenie gry w pięć osób. Na planszy robi się naprawdę tłoczno!4 części modularnej planszy zwiększają łączną ich pulę do 12, ponadto wprowadzają one zupełnie nowe pola. Kamieniołom, karawana, wioska oraz ogród to niewystępujące wcześniej w grze miejsca specjalne, które podobnie jak te występujące w podstawowej edycji pozwalają graczom na wykonywanie dodatkowych akcji w każdej turze.


Całkowitą nowością są pola nomadów. Pojawiają się one na nowych częściach planszy w zastępstwie pól zamków, jednak ich działanie zbliżone jest bardziej do miejsc specjalnych: współpraca z nomadami również pozwala graczom wykonywać dodatkowe akcje w turze.


Różnica jest jednak zasadnicza - na każdym z pól reprezentujących nomadów znajduje się wyłącznie jeden żeton akcji, w dodatku wylosowany losowo z puli 15 żetonów. Oznacza to, że poszczególne grupy koczowników oferują różne korzyści. Ponadto z akcji nomadów gracz może skorzystać wyłącznie w swojej kolejnej turze, jednak korzyści zapewniane przez nomadów są dużo większe, niż w przypadku standardowych akcji.


Królestwo w Budowie: Nomadzi wprowadza do gry 3 nowe karty Budowniczych Królestw, które należy wtasować do podstawowej ich talii. Wyróżniają się one czerwonym obramowaniem oraz zupełnie nową mechaniką przyznawania punktów - karty te działają w każdej turze, dając graczom złoto każdorazowo, gdy wypełnią określone wymagania. Od teraz aktywny gracz po zbudowaniu każdej osady musi sprawdzić, czy nie spełnił warunków którejś z czerwonych kart, a jeśli mu się to udało, od razu powinien on dodać zdobyte sztuki złota do swojego wyniku na torze punktacji.

Treść i zdjęcia są własnością Wydawnictwa Rebel

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz