piątek, 22 lipca 2016

Cube Factory of Ideas czaruje, czyli o magicznej grze Czary Mary.

Bohaterka dzisiejszej informacji prasowej doczekała się już wielu wydań w różnych częściach świata. Była koreańska Abraca ..., What? Korean Boargames, Z-Man'owska Abracada... What?, niemiecka Simsala... Bumm? od Pegasus Spiele. Jakby nie była nazwana zebrała sporo nagród. A teraz ta iście magiczna pozycja trafia na nasz rodzimy rynek pod jakże chwytliwym tytułem Czary Mary. To wszystko za sprawą wydawnictwa CUBE Factory of Ideas.

O cóż w tym zaczarowanym tytule chodzi? Zdradza to sam wydawca w notatce prasowej. Zapraszamy do jej lektury.
Czarodzieje zebrali się u stóp wieży arcymaga z nadzieją, że znajdą w niej wyjątkowe zaklęcia i receptury, które dadzą im potężną moc i uczynią najsilniejszymi ze wszystkich! Nie ma więc co się dziwić, że w takim tłoku szybko dochodzi do sprzeczki, a ogniste kule i gromy z nieba zaczynają śmigać nad pojedynkującymi się postaciami! Czy wystarczy wam sprytu i zimnej krwi, żeby pozostać jedynym na polu bitwy i otworzyć wrota mistycznej budowli?

W Czary Mary gracze korzystać będą z zaklęć, aby wyeliminować przeciwników z gry i pozostać najpotężniejszym magiem na świecie! Tylko ci, którzy potrafią połapać się w ogólnym bałaganie, przechytrzyć konkurentów i zgadnąć jakimi czarami dysponują, sięgną po ostateczne zwycięstwo!


źródło: http://www.factorycube.com/gra/Czary-Mary/produkty

Ekscytujący pojedynek

Czary Mary to świetna i ekscytująca gra z bardzo ciekawą mechaniką, w której gracze widzą zaklęcia jakimi dysponują pozostali, ale nie mogą spojrzeć na swoje własne. Tylko umiejętność dedukcji i uważnej obserwacji pozwoli wam przetrwać i nie popełnić błędu. Każdy błąd będzie bowiem drogo kosztował, a pozostali tylko czekają na każde wasze potknięcie!

Zostań prawdziwym magiem

Wcielcie się w prawdziwych mistrzów swojego fachu - w potężnych czarodziejów, którzy jednym ruchem ręki potrafią przywołać ogromne ogniste kule i ciskać w przeciwników gromy z nieba! Przy pomocy tajemnych zaklęć uśpijcie swoich wrogów, osłabcie ich czujność, uderzcie w nich wszystkim co posiadacie albo przyzwijcie do pomocy mocarnego smoka!

Magiczna gra – magiczne wykonanie

Cieszcie się najwyższą jakością wydania. W pudełku znajdziecie m.in. duże plastikowe podstawki na zaklęcia, które nie tylko uczynią wasze rozgrywki bardziej spektakularnymi, ale też znacznie poprawią ich przejrzystość. Oprócz tego pomocna na pewno będzie też plansza punktacji i plansze pomocy graczy, a wszystko to w przepięknej, baśniowej szacie graficznej (autorstwa Patrycji Ignaczak [przypis red.]), która na pewno pomoże wam wsiąknąć w magiczny świat Czary Mary!  


źródło: wydawca

Nie da się ukryć, że rodzime wydanie jest najpiękniejszym graficznym wydaniem tej gry. Porównajmy choćby okładki:
Wydanie koreańskie, amerykańskie i niemieckie opiera się na tych samych grafikach. Okładka wersji niemieckiej jest wręcz uszczupleniem oryginału. Zaś nasze polskie wydanie z grafikami wspomnianej Patrycji Ignaczak tworzy niesamowity klimat. 

Magicznie i baśniowo, prawda?
My mieliśmy okazję niejednokrotnie poczarować po germańsku za sprawą chyba najbardziej zakręconej tytularnie wersji czyli Simsala… Bumm? Istna magia i kupa radochy. Więc jeśli się zastanawiacie czy gra Czary Mary powinna dołączyć do Waszych kolekcji poczytajcie o naszych wrażeniach w naszej recenzji  i podejmijcie jedyną słuszną decyzję :-).

Opis gry i zdjęcia pochodzą 
z materiałów prasowych
 otrzymanych od Wydawnictwa

Tak w tajemnicy dodamy, że to były początki naszego blogowania – wybaczcie nam niedociągnięcia i iście dywanowe zdjęcia. Mamy nadzieje, że teraz nasze posty wyglądają lepiej. Cóż, może jest w tym magia a na pewno ciężka praca i szkolenie warsztatu :-)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz