poniedziałek, 25 lipca 2016

Spostrzegawczość z kameleonem Leonem - książka i gra w jednym, czyli o kreatywnym rozwoju dziecka.

Pamiętam jak pierwszy raz, gdzieś w okolicy 4 urodzin naszej Marysi, Dziadkowie przynieśli jej dwa małe i niepozorne pudełeczka z zagadkami z pewnej znanej serii. Towarzyszyły jej przez wiele lat, przeżyły nie jedną podróż samochodem, uprzyjemniły nie jedno oczekiwanie w kolejce do lekarza. A przy tym przez zabawę uczyły nowych rzeczy. Gdyby sfatygowane kartonowe pudełeczka i swoiste fiszki spięte plastikowym pinem mogły przemówić opowiedziałyby pewnie długą i wciągającą historię przyjaźni łamigłówek z małą dziewczynką. 

Kiedy trafiła do nas informacja prasowa od Wydawnictwa Edgard dotycząca jednej z pozycji serii Kapitan Nauka od razu przypomniały mi się te sfatygowane, pogięte fiszki z zagadkami i zadaniami wszelakimi. A jeden rzut oka na stronę Wydawnictwa utwierdził mnie w przekonaniu, że na naszym rynku pojawiła się świetna seria materiałów edukacyjnych dla dzieciaków. Dlatego jako matka dwójki bystrzaków nie lubiących nudy i psycholog z wykształcenia i zamiłowania spieszę poinformować świat o istnieniu takich kreatywnych materiałów wspierających rozwój naszych pociech.

Kilka słów o Wydawnictwie Edgard

źródło: Strona wydawnictwa


Wydawnictwo Edgard, założone w 1996 roku, jest czołowym producentem książek, audiobooków, publikacji multimedialnych do nauki 30 języków obcych oraz nowoczesnych poradników z serii Samo Sedno. Wszystkie publikacje wydawnictwa cechuje wysoka jakość materiałów merytorycznych oraz różnorodność tematyczna. 

Wydawnictwo kieruje ofertę do klientów indywidualnych, szkół, innych wydawnictw oraz firm. Prowadzi również specjalistyczne serwisy internetowe poświęcone edukacji i nauce języków.

Seria Kapitan Nauka

Kapitan Nauka zaprasza dzieci do poznawania świata i poszerzania wiedzy poprzez kreatywną zabawę. W skład tej edukacyjnej serii wchodzą zagadki, gry i książeczki, które wspomagają szeroko pojęty rozwój dziecka.

Kapitan Nauka gwarantuje:

* materiały opracowane przez specjalistów – psychologów, pedagogów i terapeutów
* atrakcyjne treści dostosowane do wieku i możliwości dzieci
* oryginalne, zabawne ilustracje
* wspaniałą, rozwijającą zabawę dla całej rodziny!

Kapitan Nauka to marka lubiana przez dzieci i ceniona przez rodziców! Sprzyja rozwojowi wyobraźni i aktywności twórczej, a także pobudza ciekawość i zachęca do poznawania świata.

Wszystkie książeczki i karty zostały wyprodukowane w Polsce, z najwyższą dbałością o jakość i w trosce o bezpieczeństwo dzieci. Wyrusz w fascynującą przygodę razem z Kapitanem Nauką!Spostrzegawczość z kameleonem Leonem (Książka + 48 dwustronnych kart)

Jedną z pozycji znajdującej się w tej serii jest bohaterka tej notatki prasowej czyli  swoista gra z książką czy też książka z grą (jak kto woli)


Którego z ośmiu unikalnych kameleonów brakuje na karcie, a który występuje dwa razy? Ćwicz oko i refleks z kameleonem Leonem! Spostrzegawczość z kameleonem Leonem to propozycja rozwijającej zabawy, która wciągnie całą rodzinę.

W zestawie znajduje się książka oraz 48 kolorowych, dwustronnych kart do gry. Poradnik dla opiekunów autorstwa doświadczonej psycholożki zawiera wskazówki, jak rozwijać koncentrację u dzieci w wieku 6-9 lat. Karty można wykorzystać do ćwiczeń zgodnie ze wskazówkami zawartymi w książce albo grać nimi w Spostrzegawczość, wciągającą grę nie tylko dla dzieci!

W zależności od wieku i liczby uczestników można wybrać któryś z pięciu opisanych w książce wariantów gry lub wymyślić własny. Bez względu na  okoliczności gra Spostrzegawczość to gwarancja świetnej, wspólnej zabawy!

Wszystkie kameleony to autorskie grafiki Magdaleny Popovics.  

Agnieszka Biela
Cena: 34,90 zł
ISBN: 978-83-7788-658-8
Liczba graczy: 2-8
Wydawnictwo Edgard, Warszawa 2016
Więcej informacji: www.KapitanNauka.pl

Dzięki uprzejmości Wydawnictwa Edgard będziemy mogli na własnej skórze przekonać się jak działa takie połączenie książki i gry. Wyglądajcie więc recenzji z naszych edukacyjnych zmagań z kameleonem Leonem.

Informacja prasowa Wydawnictwa

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz