środa, 25 lutego 2015

Perełki w naszej kolekcji

Oj lubimy to nasze hobby. Przyjemność wyszukiwania ciekawych tytułów, oglądania gier, ich rozpakowywania, rozgryzania instrukcji a przede wszystkim wielką przyjemność z samego grani (i pisania o tym).

Ostatnimi czasy za punkt honoru wzięliśmy sobie wyłapywanie ciekawych tytułów gier (z różnych kategorii), które nie są już tak powszechnie dostępne. Nie da się ukryć, że w tej roli najlepsze efekty ma Michał. 

No i z takiego szperania i wyszukiwania wygrzebaliśmy w sieci troszkę perełek. Zresztą zobaczcie sami:
Nasze perełki w kolekcji gier czyli tytuły z "wymierającym" nakładem


Naszą kolekcję zasiliły takie "wymierające" tytuły jak:
  • Turbo Taxi
  • Agent Hunter
  • Hands Up
  • Straw
  • Toppo
  • Mały Amadeusz:Wielki koncert
  • Starcie magów
  • Baobab
  • Monkey Business
  • Gold Nuggets
Dziesięć różnych gier z kilku kategorii- każda na swój sposób wyjątkowa i interesująca.

Cóż to za gry? W kilku słowach postaram się przedstawić wybrane perełki:
TURBO TAXI- szybka gra strategiczna całkowicie pozbawiona czynnika losowego. Szybkie tworzenie układu uliczek miasta zgodnie z określonymi zasadami tak, aby taksówki mogły osiągnąć swój cel. Ciekawa gimnastyka umysłu dla 2 do 4 osób.STRAWto lekka karciana gra rodzinna, w której gracze starają się zapakować na plecy wielbłąda jak najwięcej kart-towarów w taki sposób aby ich nie złamać.
AGENT HUNTER- szybka gra karciana wyłącznie dla dwóch graczy. Stań oko w oko z agentem przeciwnika i zniszcz jego bezpieczną kryjówkę. Tylko uważaj- nie odkryj swojej pozycji. Gra w swojej mechanice bardzo mi przypomina Top Secret.


HANDS UP- zwariowana, błyskawiczna, wykręcająca ręce gra rodzinna czy towarzyska. Idealna na szaloną imprezową zabawę. Niby zwykłe pokazywanie gestów ukazanych na karcie a ile frajdy...


TOPPO- szybka karciana gra dla 2 do 4 osób. Dopasuj zestaw minimum trzech swoich kart do zestawu kart wyłożonego na stole. Kto pierwszy zejdzie ze wszystkich swoich kart wygrywa. 
MAŁY AMADEUSZ: WIELKI KONCERT- fajna gra karciana dla całej rodziny. Wcielcie się w rolę muzyków i kombinujcie tak, żeby zdobyć jak najlepsze (najwyżej punktowane) instrumenty do swojej orkiestry. Rozgrywka śpiewająca. 

STARCIE MAGÓW- niepozorna gra karciana w założeniu przeznaczona dla młodych graczy ale nieoczekiwanie przypadła bardzo do gustu tym starszym. Gra dająca możliwość kombinowania. Do tego ładne grafiki kart, magiczne tło i... pozytywny efekt wyczarowany. 


Pozostałe 3 gry (Baobab, Monkey Business i Gold Nuggets) to bardzo fajne tytuły przede wszystkim dla dzieci od 6 roku życia. Ale o nich poczytacie przy okazji specjalnego posta właśnie na temat gier dla dzieci.

Podobają się Wam perełki? Która najbardziej? Ja mam już swoją faworytkę, którą chcę bliżej poznać. Zgadnijcie która to gra?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz