poniedziałek, 2 lutego 2015

Czy warto inwestować w koszulki ochronne na karty do gry?

Chronić czy nie? Oto jest pytanie. Czy ktoś mi odpowie na nie?

Nasza kolekcja gier się sukcesywnie powiększa. Część z nich ma tak piękne karty, że aż strach pomyśleć że mogą się zniszczyć. A z drugiej strony gry są do grania a nie oglądania jak eksponaty w muzeum...I tak zaczęła w naszej głowie kiełkować myśl, czy aby nie warto zakoszulkować gier? Wytypowaliśmy do tego Pandemię, Splendor, Zakazaną Wyspę, List Miłosny i K2. Ale czy to nie wpłynie na jakość gry? Czy warto to zrobić? Koszt koszulek też nie jest mały...


I tak bijemy się z myślami i bijemy.


A jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Warto ochraniać karty koszulkami? Jeśli tak to w jakie koszulki najlepiej zainwestować? Na rynku jest ich tyle, że można dostać zawrotu głowy. Doradźcie nam proszę czy warto się w to bawić a jeśli tak to którą firmę wybrać. 

8 komentarzy:

 1. my do warhammera używamy koszulek MDG Premium Card Game Sleeves i są całkiem ok
  zapraszamy do nas
  blotodlazuchwalych.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za radę- wezmę pod uwagę

   Usuń
 2. FFG. Z drugiej strony trochę dziwne, że chcecie recenzować gry, a pytacie o tak podstawową rzecz. Niemniej - powodzenia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Kto pyta jest głupcem przez 5 minut, kto nie zadaje pytań pozostaje głupcem na całe życie" - chińskie przysłowie.

   Dziękuję za podpowiedź.

   Usuń
 3. Zdecydowanie warto koszulkować karty. Po pierwsze częściej grane tytuły zużywają się. Po drugie o "wypadki" w trakcie gry nie trudno. Pobrudzoną czy zalaną napojem koszulkę łatwo wymienić z kartą jest już gorzej.

  Ja używam koszulek Ultra Pro.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jestem tego samego zdania. Nie chciałabym, żeby tym ślicznym kartom coś się stało. Muszę się teraz tylko zdecydować: Mayday, FFG czy Ultra Pro:)

   Usuń
  2. Myślę, że najlepsza jest tu metoda "prób i błędów". Każdemu tak naprawdę pasuję co innego. Wiele osób narzeka na najtańsze koszulki Ultra Pro (nie przylegają do karty na ścisk i są śliskie). Mi osobiście to nie przeszkadza i do większości gier stosuje własnie te najtańsze :)

   Usuń
  3. Ja mam trudność ze znalezieniem koszulek Ultra Pro w sklepach internetowych. Mayday i FFG są niemal wszędzie a Ultra albo są niedostępne albo nie mogę ich wyszukać. Może w jakiś spokojny wieczór przegrzebie net i je znajdę. Chyba że znasz pewne miejsce zakupu to podeślij namiary na maila:)

   Usuń