czwartek, 2 czerwca 2016

Boss Monster w finale Pixel Awards 2016 i na imprezie Pixel Heaven.

Mroczne podziemia i pikselowe klimaty nie pozostawiają nikogo obojętnym. Miło nam ogłosić, że gra "Boss Monster" zakwalifikowała się do finału Pixel Awards 2016 w kategorii Total Blackout (najlepsza gra planszowa).


To już 4. edycja największego w Polsce międzynarodowego konkursu dla twórców gier niezależnych. Wszystko rozstrzygnie się na imprezie Pixel Heaven w dniach 3-5 czerwca 2016 r. w Warszawie. O tym, kto zdobędzie laur zwycięzcy zdecyduje jury oraz (w przypadku kategorii Grand Prix) publiczność. Uroczyste wręczenie nagród zaplanowano na 4 czerwca 2016.


"Boss Monster" to gra karciana inspirowana klasycznymi grami wideo z klimatyczną grafiką pixel art. Gracz staje przed prawdziwym wyzwaniem – musi wcielić się w rolę czarnego charakteru, potężnego bossa, zbudować podziemia, zwabić do nich poszukiwaczy przygód… a potem wybić ich co do jednego!

Twórcy gry – bracia Chris i Johnny O’Neal – zbierali fundusze na publikację gry za pomocą crowdfundingowej platformy Kickstarter. Mieli nadzieję uzbierać 12 tysięcy dolarów, obawiali się jednak, że kwota może okazać się zbyt wysoka. Nieoczekiwanie w ciągu 30 dni udało im się zebrać zawrotną sumę 215 tysięcy dolarów. Był to pierwszy sygnał, że "Boss Monster" może spotkać się z dużym zainteresowaniem fanów retro gier.

Od czasu amerykańskiej premiery w lipcu 2013 roku, gra cieszy się rekordowym powodzeniem. Sprzedano już niemal 30 tys. egzemplarzy "Boss Monstera". Bracia O’Neal, zachęceni sukcesem, rozpoczęli prace nad kolejną częścią. Powstała też aplikacja "Boss Monstera" na urządzenia mobilne.

"Boss Monster" posiada zniewalającą pikselową grafikę. Każda karta to absolutne arcydzieło, a do tego wiele z kart raczy nas smakowitym humorem. W czasie rozgrywki nieustannie myślałem „kurczę, ta gra jest genialna!”.

Arek Lewandowski, Kostkarnia u Kostka​​

Zainteresowanych bliższymi szczegółami odsyłamy do naszej recenzji.

3 czerwca to również data premiery "Niezbędnika bohatera" - dodatku do gry "Boss Monster"!


Rozszerzenie "Niezbędnik bohatera" wprowadza do gry karcianej "Boss Monster" nowość − karty przedmiotów, które zmieniają bohaterów w prawdziwe maszyny do expienia. Pokonaj uzbrojonych po zęby śmiałków, ograb ich z przedmiotów i zdobądź nowe ofensywne zdolności!​

Więcej szczegółów na temat dodatku znajdziecie w naszej krótkiej notatce

Więcej informacji o finale Pixel Awards 2016 na stronie http://www.pixelheavenfest.com/.

A dla wielbicieli gier retro, dla miłośników komiksów i gier planszowych, dla tych którzy z nostalgią wspominają klimat lat 80. i 90. ubiegłego wieku i dla tych, którzy interesują się współczesnymi grami - już w ten piątek rozpoczyna się trzydniowe święto wszystkich fanów gier, czyli Pixel Heaven 2016. To już czwarta edycja imprezy. Poprzednia przyciągnęła 5 tysięcy osób. Atrakcji jak zwykle będzie mnóstwo: rozgrywki planszowe, konsole i flippery, wystawy i pokazy, goście specjalni, koncerty i kiermasze, "Giełda Komputerowa" jak za dawnych czasów, 80's Trailer Shock czyli cykl trailerów do filmów klasy B z lat osiemdziesiątych, strefa dla dzieci Kids Play & Learn i wiele innych. Szczegółowy program znajdziecie tutaj.

Zapraszamy do odwiedzin stoiska Trefla - nr  4.4.  Poznacie Treflowe nowości, Wydawnictwo uchyli rąbka tajemnicy i zdradzi najbliższe plany wydawnicze, może nawet uda się wam ograć ich w kilku rozgrywkach. ;) I najważniejsze! Będzie okazja by poznać wreszcie wyczekiwany dodatek do Boss Monstera.  

Notatka opublikowana w oparciu 
o informacje prasowe od wydawnictwa

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz