niedziela, 18 kwietnia 2021

Cykl "Tło gry": Odcinek 1 - gry o tematyce cyrku.

Nie samymi recenzjami żyje człowiek. Od dawna po głowie chodziły mi pomysły na posty o różnych tematykach gier. Pomysły trzeba realizować, zatem zapraszam Was na nowy cykl postów pod tytułem "Tło gry". Będziemy Wam w tym cyklu przybliżać gry pasujące do danej tematyki.

Ponieważ wczoraj był Światowy Dzień Cyrku, zatem zaczynamy od takiej właśnie tematyki. Szczerze mówiąc od dziecka nie przepadam za cyrkiem. Kojarzy mi się z ryzykownymi czy wręcz śmiertelnymi akrobacjami, a przede wszystkim z męczeniem zwierząt. Co innego jednak jeśli cyrk jest tematyką albo tłem gry planszowej. To zupełnie inna sprawa. W taką grę zagram z przyjemnością. 

źródło: https://pixabay.com

Zatem mając na uwadze wczorajsze święto, zapraszam Was na przegląd gier o tematyce cyrku lub z cyrkiem w tle. Miłej lektury. 


źródło: https://www.granna.pl/katalog-gier/0-wszystkie-gry/316-ALE-CYRK-.html

Ale cyrk! Wydawnictwo Granna

Przed Państwem najsłynniejsza grupa cyrkowa świata! 
Zapraszamy na zapierające dech w piersiach akrobatyczne show!
Poznajcie grupę śmiałków, która potrafi zaprzeczyć prawom grawitacji!
 
Zadaniem graczy jest zaprezentowanie skomplikowanych układów akrobatycznych. Aby tego dokonać, muszą oni układać drewniane klocki z postaciami akrobatów jeden na drugim. Każdy z układów jest zapisany na kartach. 

Zmysł równowagi i precyzja ruchów są w cyrku na wagę złota nie możemy więc strącić wieży akrobatów. Kto pierwszy wykona 7 niepowtarzalnych układów, ten wywoła burzę oklasków i wygra rozgrywkę!

Wiek: od 6 lat
Liczba graczy: 2-4 osoby
Czas gry: ok 15 minut
Autor: Marco Teubner
Ilustracje: Marie Cardouat


źródło:http://foxgames.pl/hokus-pokus

Hokus Pokus Wydawnictwo Foxgames

Ułóż magiczny stos magika najszybciej jak potrafisz!

„Hokus pokus” to gra w której szybkość, zręczność, precyzja zadecydują o sukcesie przestawienia. Gra daje mnóstwo zabawy, gdyż wszyscy grają jednocześnie, ćwiczy zdolności manualne i cieszy oko pięknymi plastikowymi elementami.

Zasady nie mogą być już prostsze – należy ułożyć jak najszybciej stos 5 magicznych przedmiotów w odpowiedniej kolejności wynikającej z wylosowanej karty.

Zainteresowanych odsyłamy do naszej recenzji

Wiek: od 6 lat
Liczba graczy: 2-4 osoby
Czas gry: ok 15 minut
Autor: Thierry Denoual
Ilustracje: Stéphane Escapa


źródło: https://muduko.com/pl/sklep/pchli_cyrk
Pchli cyrk Wydawnictwo Muduko

Pchła pchłę pchła do wody... Wróć! Pchła pchłę pchła na trampolinę!
Witajcie w Pchlim Cyrku, najmniejszym cyrku świata!

Pchli Cyrk to niepozorna gra, która wymaga odrobiny strategii i wiary w swoje szczęście. Ogromna zabawa w niewielkim pudełku. Bardzo proste zasady i dynamika rozgrywki sprawią, że gra sprawdzi się w każdym gronie.

Wiek: od 6 lat
Liczba graczy: 2-5 osoby
Czas gry: ok 15 minut
Autor: Reiner Knizia
Ilustracje: polska wersja Łukasz Silski




źródło: https://www.rebel.pl/gry-planszowe/mysterium-park-edycja-polska-115117.html
Mysterium Park Wydawnictwo Rebel

Witajcie w krainie osobliwości!

Do miasteczka zajechała karawana Mysterium Park, przedziwnego cyrku słynącego z zapierających dech w piersiach pokazów i dostarczających adrenaliny atrakcji. Krążą plotki, że dzieją się tam niepokojące rzeczy. Odwiedzający doświadczają przeraźliwych wizji, a na terenie cyrkowego miasteczka pojawiają się upiorne widma i mają miejsce przedziwne zjawiska nadprzyrodzone. Mówi się nawet, że sam dyrektor cyrku zniknął w niewyjaśnionych okolicznościach...

W tej kooperacyjnej grze planszowej jedna z osób wciela się w ducha i zsyła na pozostałych wizje za pomocą kart. Śledczy muszą je zinterpretować, by wydedukować, co stało się z dyrektorem cyrku. Uczestnicy współpracują w celu poznania prawdy i mogą wygrać wyłącznie wszyscy razem. Każdy z nich musi spełnić 2 osobiste cele: wyeliminować 1 potencjalne miejsce zbrodni i oczyścić z zarzutów 1 podejrzanego. Naszą recenzję możecie przeczytać tutaj.

Wiek: od 10 lat
Liczba graczy: 2-6 osoby
Czas gry: ok 30 - 45 minut
Autor: Oleksandr Nevskiy, Oleg Sidorenko
Ilustracje: Xavier Collette, M81 Studio


źródło: https://www.matagot.com/en/catalog/details/family-games/3/meeple-circus/894

Meeple Circus Wydawnictwo Matagot

Niech rozpocznie się przedstawienie!

W Meeple Circus masz tylko jeden cel: zabawić publiczność. Konkurencja jest trudna, ale możesz stworzyć najbardziej niesamowity cyrk, proponując niesamowite akty! Do Twojej dyspozycji są akrobaci, konie i wiele akcesoriów. Upewnij się, że wykonałeś dobrą próbę, a następnie dzięki swojej niezwykłej zręczności możesz dać im pokaz ich życia. Gdy zacznie się muzyka cyrkowa, wszystkie oczy będą skierowane na Ciebie!

Krótko mówiąc, Meeple Circus to gra zręcznościowa, w której robisz to, co wszyscy gracze robią podczas gry: układaj swoje meeple!

Wiek: od 8 lat
Liczba graczy: 2-5 osoby
Czas gry: ok 45 minut
Autor: Cédric Millet
Ilustracje: Angelina Costamagna, 
                 Mathieu Leyssenne, 
                 Sabrina Tobal




źródło: https://boardgamegeek.com/image/1217078/crazy-circus
Crazy Circus Wydawnictwo GameWorks

Crazy Circus to symultaniczna gra polegająca na rozwiązywaniu zagadek. Trzy zwierzęta stoją na dwóch platformach, a ty próbujesz zmienić ich konfigurację, aby dopasować ją do karty docelowej, wydając polecenia takie jak „Ma”, która przesuwa dolne zwierzę na jednej platformie na górę lub „Ni”, która zamienia dwa górne zwierzęta na dwóch platformach. 

W rezultacie gra jest wyścigiem, w którym wykrzykuje się wielosylabowe komendy, takie jak tytułowe „MaNiKi” czy „LoNiMaSo”. Pierwszy gracz, który zrobi to poprawnie, wygrywa kartę docelową, a ten, kto zbierze najwięcej kart, wygrywa grę!

Wiek: od 8 lat
Liczba graczy: 1- 10 osób
Czas gry: ok 20 minut
Autor: Dominique Ehrhard
Ilustracje: François Bruel

Które z wymienionych gier znacie? W które mieliście okazję zagrać? My w naszej kolekcji mamy wszystkie wymienione gry. Przyznamy się Wam, że najczęściej na stole ląduje Pchli Cyrk. Jest to mała ale niezwykle sprytna gra. Może znacie jeszcze jakieś inne gry o tematyce cyrku lub z cyrkiem w tle? Podzielcie się z nami tytułami w komentarzu. 

Będziemy też wdzięczni za informacje jak Wam się spodobał 1 odcinek cyklu. Będziecie czekać na kolejne odcinki?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz