poniedziałek, 9 maja 2016

WYBUCHOWA MIESZANKA: co skrywa pudełeczko? (foto unboxing)

Popularność Wybuchowej mieszanki jak na miks substancji wszelakich przystało eksplodowała po tegorocznych targach Essen. Bowiem to waśnie tam premierę miała gra Poison Explosion. Ekspresowo stała się hitem. Nie ukrywamy, że i naszą uwagę przykuła tak mocno, że jak tylko wydawnictwo Rebel ogłosiło ją w planie swoich nowości z niecierpliwością wyczekiwaliśmy jej pojawienia się. 

I oto jest. Ciężkie, kolorowe pudełko. A co takiego skrywa w sobie? Przekonajcie się sami - zapraszamy na fotograficzną wycieczkę po zawartości gry o warzeniu eliksirów i zderzających się kulkach. 

Albłędus Dumblendor zaprasza do swojej Akademii Magii i Szachrajstwa.
Pudełeczko sporych rozmiarów i słusznej wagi przyciąga naszą uwagę zabawną, kolorową grafiką. Aż nie możemy się oprzeć i z chęcią staniemy się uczniami Akademii Magii i Szachrajstwa profesora Albłędusa Dumblendora. A co nas tam czeka? Przekonajmy się.

No to do dzieła! Otwieramy pudełeczko ...

Wybuchowa zawartość pudełeczka z grą. 
Podnosimy wieko pudełeczka i naszym oczom (jak to przeważnie bywa) ukazuje się instrukcja do gry a pod nią cała reszta komponentów (za chwilę pokażemy je bliżej). Cierpliwi odkrywcy przekopując się przez plansze z elementami dotrą finalnie do całkiem zgrabnej wypraski.

Na całość zawartości składają się następujące elementy: • podajnik kulek składników;
 • 80 kulek składników;
 • 64 płytki eliksiru;
 • 21 żetonów drobnej pomocy;
 • 15 żetonów biegłości;
 • 4 plansze stanowiska alchemicznego;
 • żeton pierwszego gracza;
 • instrukcja do gry

Rzućmy zatem okiem na poszczególne elementy:

Podajnik kulek ingrediencji - do samodzielnego złożenia przed pierwszą rozgrywką, nie lada frajda dla małych dużych alhemików. Instrukcja dostarcza idealnie opracowanej procedury "zrób to sam" a na dzielnych majsterkowiczów czeka nagroda w postaci specjalnego miejsca na ich dzieło w wyprasce. 


Ot i owoc ćwiczeń praktycznych Maga Michała

Kulki ingrediencji - jest ich 80, po 20 kulek w każdym z 4 kolorów. Wśród nich znajdziemy:  • łzy jednorożca (niebieskie kulki) - stanowią najczystszy płyn znany w świecie magii. Wystarczy użyć kilku kropli, aby doprowadzić do katalizy bardzo potężnych efektów magicznych
 • smoczy dym (czerwone kulki) - skrystalizowane toksyczne opary wydychane przez smoki cechujące się wysoką reaktywnością magiczną 
 • ogrzą flegmę (czarne kulki) - lepka zawiesina używana do zagęszczenia zbyt lotnych mikstur i mieszanin
 • łupież wróżki (żółte kulki) - magiczny składnik chętnie stosowany przez nieznośne dzieci, które nie chcą dorosnąć.
Przezorny wydawca ubiegając nieuważnych magów zabezpieczył zapasowe kuleczki. Ale nie nadużywajmy tego dobrobytu. Płytki eliksiru - tutaj jeszcze grzecznie czekające w swoich tekturowych wypraskach
Kolorowa eksplozja magicznych eliksirów i innych ważnych elementów gry. 
Wśród 64 płytek eliksirów znajdziemy ich 8 rodzajów (po 8 fiolek każdego): mikstura mądrości, mikstura magnetycznego przyciągania, otchłań z beczki rodem, balsam szczytowej lepkości, eliksir ślepej miłości, mikstura radości pryzmatycznej; piaski czasu oraz filtr manipulacji magmatycznych. Każdy z danego typu eliksirów ma swoją specyficzną moc i wywołuje inny efekt. Każda płytka eliksiru jest dwustronna - jedna strona obrazu płytkę z przepisem, zaś druga to strona ukończonego eliksiru. Na płytkach znajdziemy informacje charakterystyczne dla każdej mikstury tj: specjalną magiczną moc eliksiru, jego wartość punktową, symbol początkowej pytki eliksiru zaś na stronie roboczej przepis czyli pole z dziurkami na nasze kulki ingrediencji. Żetony drobnej pomocy - jest ich 21 sztuk. Możemy z nich skorzystać w czasie swojej tury przed wykonaniem podstawowego ruchu. Użyte z rozwagą mogą zainicjować olbrzymie reakcje łańcuchowe. Ale nic za darmo. Taka pomoc będzie nas kosztować 2 punkty. Żetony biegłości - jest ich 15 sztuk. Stanowią specjalną nagrodę dla uczniów, którzy okażą się szczególnie uzdolnieni. Można je otrzymać za ukończenie co najmniej 3 eliksirów tego samego rodzaju lub co najmniej 5 eliksirów różnego rodzaju. W stosie odliczania znajdziemy ich różną ilość - w zależności od liczby adeptów biorących udział w edukacji. Każdy z żetonów biegłości dodaje do punktacji danego gracza po 4 punkty na koniec gry. Plansze stanowiska alchemików (4 sztuki) - znajdziemy na nich dwa palniki Bunsena. To na nich nasi adepci sztuk magicznych będą sporządzać swoje eliksiry. A obok nich stoi sobie szklane naczynie o wdzięcznej nazwie retorta - to w nim będą umieszczać kulki ingrediencji, których nie mogą od razu umieścić na płytkach eliksiru. Taka pula rezerwowa może liczyć 3 kulki. Żeton pierwszego gracza - ni mniej ni więcej tylko znacznik gracza rozpoczynającego zabawę. A według instrukcji staje się nim ten człek, który jako ostatni przygotowywał jakikolwiek napitek.Ot i cała tajemnica magicznej zawartości wybuchowej gry. Wszystkie elementy cechuje bardzo wysoka jakość wykonania. Kuleczki są ciężkie i miło grzechoczą w dłoni. Żetony i płytki eliksirów wykonane są z grubej tektury o chropowatej powierzchni- pozwala to sądzić, że będą one odporne na zniszczenia. Cała zawartość gry znajduje swoje odpowiednie miejsce w specjalnej wyprasce. Z resztą zobaczcie sami:Prawda, że to wszystko robi wrażenie? Robi, oj robi! A jakie wrażenie zrobi zdobywanie tajemnej wiedzy o warzeniu eliksirów? Czy próby adeptów sztuki alchemii skończą się jednym wielkim kolorowym wybuchem? Niedługo będziecie się mogli o tym przekonać choć trochę podczas lektury naszej recenzji gry Wybuchowa mieszanka. Już dzisiaj zapraszamy!


Serdecznie dziękujemy wydawnictwu Rebel  za udostępnienie gry.


Grę można kupić w sklepie Rebel.pl.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza