niedziela, 1 marca 2015

TURBO TAXI: co skrywa pudełeczko? (fotounboxing)

TURBO TAXI- szybka gra wydawnictwa Queen Games o tworzeniu układu ulic miasta tak, aby dwie taksówki mogły osiągnąć swój cel. Lekki tytuł dla całej rodziny. Szkoda tylko, że już coraz trudniej dostępny. Przyjrzyjmy się mu bliżej nim całkiem zniknie z naszych sklepowych zasobów niczym ekspresowa taksówka śmigająca przez miasto znika z oczu przechodniów.


Front i tył pudełeczka do gry. A co skrywa w środku?

Intrygująca grafika na przykrywce pudełka zachęca (nie tylko najmłodszych graczy) do jego otworzenia i poznania zawartości. Czy znajdziemy tam rowery? A może taksówki? Jeśli chcemy się przekonać co jest w środku musimy się dostać do jego wnętrza. Więc do dzieła!!!


Otwieramy pudełeczko i ...


... instrukcja zasłania nam całą zawartość.
Tajemnica się wzmaga.
Elementy gry:

  • 5 zestawów kafelków dróg (każdy po 12 sztuk) z różnymi obrazkami na rewersie dla każdego gracza. Zestaw z medalem na rewersie to zestaw neutralny do ułożenia na planszy;
  • 1 plansza obrazująca wycinek miasta (3x3 pola)- będzie stanowiła podstawę do tworzenia układu ulic miasta;
  • 2 drewniane pionki domków (żółty i czarny);
  • 2 drewniane pionki samochodów (żółty i czarny);
  • dwustronna kartka z instrukcją z opisem zasad i obrazkowymi przykładami.


Zestawy kafelków drogi-
jeszcze w wytłoczkach i już po wyjęciu


Drewniane pionki samochodów i domów


Przód i tył planszy obrazującej wycinek miasta do zapełnienia ulicami

Wszystkie elementy gry, jak przystało na jakość tytułów wychodzących ze stajni Queen Games, są wykonane z najwyższą starannością. Kafle są grube i odporne na zniszczenia, grafiki bardzo przyjemne dla oka a pionki to wręcz małe dzieła sztuki w drewnie.  

Elementy składowe spokojnie mieszczą się w pudełku a wypraska ograniczająca przestrzeń w środku ułatwia ich przechowywanie. Sama wypraska dodaje do tego grze uroku dzięki zabawnym rysunkom przyciągającym wzrok. 


Atrakcyjna i przyciągająca wypraska jest do tego niezwykle funkcjonalna 

Przydałoby się jeszcze dodanie do środka (jak to można spotkać w innych tytułach wydawcy) kilku woreczków strunowych na kafle dróg i byłoby idealnie. Dostajemy niestety jedynie woreczek na pionki. A przechowywanie zestawów kafli w oddzielnych woreczkach zdecydowanie skraca czas przygotowania gry w przypadku wersji na mniej niż 4 osoby- nie musimy wyszukiwać poszczególnych kafli ze swoich zestawów graczy i zestawu neutralnego spośród wszystkich pięciu kompletów. Dlatego warto zainwestować w woreczki strunowe na własną rękę.


Czy tak to nie wygląda lepiej? Z pewnością jest to zdecydowanie bardziej funkcjonalne. 


Turbo Taxi prezentuje się na prawdę ciekawie. Już sama lektura tyłu pudełka zachęca do bliższego poznania gry. A dalej jest tylko lepiej- wiemy, bo kilka rozgrywek już za nami. Ale o tym teraz milczymy- nasze wrażenia zdradzimy przy okazji recenzji z gry. 

Tajemnica zawartości pudełeczka rozwiązana!

Turbo Taxi w całej okazałości. 

Chcecie zabawić się w urbanistów- szalonych konstruktorów sieci ulic miasta? Jeśli tak łapcie za pudełeczko z grą i do dzieła!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz