niedziela, 29 maja 2016

Gobbity atakują Polskę! czyli szalona ofensywa Phalanx.

Wydawnictwo Phalanx oficjalnie rozpoczęło współpracę z Morning Family, czyli francuską grupą wydawców i dystrybutorów  gier planszowych z całego świata. A co to dla Was oznacza? Dużo nowych gier, w tym najbardziej wyczekiwana gra roku - Scythe.

Współpracę Phalanx rozpoczyna jednak od dwóch gier: Gobbit i Gobbit Angry Birds. To zwariowane i emocjonujące gry imprezowe dla 2-8 graczy, w których do ataku i obrony używamy dłoni. W trakcie rozgrywki sytuacja zmienia się błyskawicznie i tak na przykład w Gobbicie raz przyjmujemy rolę atakującego drapieżnika próbującego pożreć uciekającą ofiarę, a już za chwilę sytuacja może się odwrócić i to naszym zadaniem będzie ochronić się przed atakiem. W Angry Birds włączamy się natomiast do odwiecznej wojny pomiędzy ptakami a świniami. Sytuacja również zmienia się jak w kalejdoskopie i zmieniamy strony walki. Tylko uważajcie – nigdy nie możecie zaatakować sami, w końcu w stadzie siła! 


Premiera tej gry związana jest z wejściem do kin filmu Angry Birds. 27 maja animatorzy wyruszyli w Polskę i odwiedzą prawie 50 lokalizacji. Jako jedni z pierwszych w grę Gobbit Angry Birds mogli zagrać goście kina Helios oraz Cinema City we Wrocławiu, Legincy, Kędzierzynie Koźlu, Kielcach, Piotrkowie Trybunalskim i Opolu. Przed seansami lub po ich zakończeniu mogli wypróbować i sprawdzić się podczas rozgrywki w  tę grę. Dla najmłodszych przygotowano kącik z kolorowankami z motywami Angry Birds. 

Gobbitowy plan podboju Polski na najbliższy czas wygląda następująco:

  • 1 czerwca - kino Helios - Galeria Aleja Bielany we Wrocławiu.
  • 1 czerwca - kino Helios - Cuprum Arena w Legnicy.
  • 4 czerwca - kino Helios - Galeria Solaris w Opolu.
  • 4-5 czerwca - kino Helios w Radomiu.
  • 4-5 czerwca - kino Helios - Galeria Sfera w Bielsku Białej.
  • 4-5 czerwca - 33 kina Cinema City w całej Polsce!
  • 5 czerwca - kino Helios - Galeria Olimpia w Bełchatowie.
  • 11 czerwca - kino Helios - Centrum Handlowie Pogoria w Dąbrowie Górniczej.
  • 12 czerwca - kino Helios w Sosnowcu.


A to tak naprawdę tylko początek gobbitowej fali, która zaleje Polskę! Wydawnictwo ma nadzieję, że karciana wersja odwiecznej walki o jaja również podbije Wasze serca i stanie się fenomenem, zyskując miano kultowej! Zarówno tę wersję, jak i zwykłego Gobbita, kupicie m.in. w firmowym sklepie wydawnictwa.

Współpracę z Morning Family Phalanx zaczyna od spektakularnej akcji po to, by dobrze się przygotować na przyjęcie fenomenalnej gry Scythe, która wygrywa w prawie wszystkich rankingach prowadzonych w serwisie BoardGameGeek. Nie dziwi fakt, że to najbardziej wyczekiwana gra roku - jej ufundowanie wsparło prawie 18 tysięcy osób. Udało się zebrać ponad 1 800 000 dolarów. Autorem tej gry jest Jamey Stegmaier, a fenomenalne grafiki ukazujące alternatywną wizję 1920 roku, stworzył Polak - Jakub Różalski. Gra trafi do Was już jesienią tego roku! Przed nami zatem naprawdę emocjonujące miesiące!

My się wybieramy w weekend 4-5 czerwca. Taka ofensywa nie może przejść nam koło nosa!

Informacja prasowa wydawnictwa

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz