poniedziałek, 21 listopada 2016

Nowości Wydawnictwa Galakta - informacja prasowa.

Wydawnictwo Galakta nie próżnuje i ostro działa z nowymi grami. Poniżej znajdziecie zestawienie informacji prasowych wydawnictwa. Miłej lektury.
Na tropie mordercy
Już za chwileczkę odbędzie się premiera gry Ostatni Piątek!
Ta nowa gra planszowa dla 2-6 graczy, utrzymana w klimacie horroru lat 80. wymaga niebanalnej strategii i umiejętności przewidywania od wszystkich uczestników. Jeden gracz wciela się w postać Szaleńca, podczas gdy pozostali kierują postaciami 5 Obozowiczów.

Gra rozgrywana jest w serii scenariuszy, które wyznaczają zasady zwycięstwa i definiują przebieg rozgrywki. Raz to Obozowicze będą uciekać przed Szaleńcem, który będzie próbował dopaść ich i brutalnie zamordować, a innym razem to Szaleniec będzie ukrywał się przed Wybrańcem, który może położyć mu kres jednym celnym ciosem.

Szaleniec planuje swoje ruchy za zasłonką, notując pola, na które się przemieszcza. Jeśli przejdzie przez pole, na którym znajduje się Obozowicz, morduje go, a na tym polu należy położyć znacznik ciała, który nie pozostanie bez znaczenia w dalszym toku rozgrywki. Obozowicze poruszają się po białych polach i próbują wykonać cel scenariusza. Będą mieli do dyspozycji wiele pomocnych przedmiotów, jak i będą mogli wykorzystać także elementy otoczenia na swoją korzyść (np. zabarykadować się w chatce).

Do gry będzie można również zdobyć kartę promo – psa Buby’ego, który pomoże Obozowiczom wytropić Szaleńca. O dostępność karty promo należy pytać w poszczególnych sklepach, w których będzie można zamówić grę.Zostaniecie pochłonięci…
Horror w Arkham LCG już w sklepach!

Horror w Arkham LCG trafił do polskich sklepów w dzień światowej premiery, czyli w czwartek 10.11. Dzięki zestawowi podstawowemu gracze mogą rozpocząć swoją przygodę w Arkham – mieście grozy i szaleństwa. W czasie gry będą eksplorować opuszczone (ale czy na pewno?) domy, walczyć z budzącymi niepokój wynaturzeniami z innych wymiarów, spróbują przeszkodzić kultystom w rytuale i uwikłają się w wiele wątków pobocznych. Gra pozwala wcielić się w badaczy, z których każdy, poza wieloma atutami, jest tylko człowiekiem i ma swoje słabości. Należy o tym pamiętać, stając oko w oko z potwornymi ghulami – czasem lepszym pomysłem niż otwarte starcie może okazać się ucieczka i poszukiwanie pomocy. Mrok czai się w każdym zakamarku starego domostwa i będzie podążał za badaczami niczym cień, nawet pomiędzy scenariuszami. Dokonane wybory będą wywierać trwały efekt na kolejne przygody. Każdy wybór ma swoje konsekwencje.


Horror w Arkham LCG można kupić już w każdym dobrym sklepie z grami planszowymi i karcianymi.

W zdrowym ciele zdrowe Punkty Akcji
Czyli jak pokierujemy swoimi złodziejami w nowej produkcji Galakty?
W tej grze dla 2-4 graczy pokierujemy najbardziej zdeprawowanymi, nikczemnymi i przebiegłymi złodziejami, którzy mają tylko jeden cel – każdy chce zdobyć dla siebie Klejnot Cesarzy i uciec z nim z miasta.

Najnowszy artykuł na stronie Galakty przybliża podstawowe narzędzia i zasady, których gracze użyją, aby kontrolować swoje postaci. Każdy złodziej zaczyna ze swoim arkuszem postaci, specjalną kartą akcji i Punktami Akcji, a w ciągu gry będzie zdobywał kolejne karty.

Karty akcji są wykorzystywane, aby pokierować działaniami złodziei. Aby podjąć jakiekolwiek działanie, najpierw należy w tajemnicy zadeklarować akcje. Aby to zrobić, gracze będą musieli przydzielić kartom swoje Punkty Akcji. Im więcej Punktów Akcji na karcie, tym większa szansa, że zadziała ona przed innymi kartami.

To tylko zarys tego, co czeka graczy w Wieku złodziei. Zachęcamy do przeczytania całego artykułu na:


Star Wars: Przeznaczenie – instrukcja już online!
Dzięki Star Wars: Przeznaczeniu fani Star Wars i gier karcianych mogą przekonać się, jak mogły potoczyć się losy galaktyki i sprawdzić najsłynniejszych bohaterów i złoczyńców w szybkich, widowiskowych pojedynkach.


Oficjalna premiera już niedługo, a jeśli chcecie już teraz przekonać się jak dynamiczną grą jest Star Wars: Przeznaczenie sięgnijcie do instrukcji, która pojawiła się na stronie Galakty:


Informacja prasowa wydawnictwa Galakta.
Treść i zdjęcia są własnością Wydawnictwa. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz