niedziela, 6 listopada 2016

Kieszonkowce! Nowe gry edukacyjne w Wydawnictwie Edgard - informacja prasowa.

Wśród jesiennych nowości Wydawnictwa Edgard pojawiła się nowa, oryginalna seria - KIESZONKOWCE. Są to gry karciane, które zgodnie z hasłem nauka przez zabawę, pomagają w szybkim doskonaleniu znajomości języka angielskiego, nauce matematyki (ach, te ułamki!) i logiki. Z Kieszonkowcami jest wesoło, rozrywkowo i mądrze - to świetny pomysł na wspólne rodzinne granie!Kieszonkowiec angielski Bitter Sweet

1 talia = 4 edukacyjne gry towarzyskie!

Zapamiętuj przeciwieństwa, wyszukuj i działaj szybciej niż przeciwnik! Daj się wciągnąć w ekscytującą rozgrywkę, a nawet nie zauważysz, jak szybko nauczysz się najważniejszych angielskich przymiotników!

Kieszonkowiec angielski Bitter Sweet to wyjątkowa gra karciana do nauki angielskich przymiotników dla każdego fana nauki przez zabawę – mogą grać w nią także dzieci już od 9 roku życia.

Efekt uboczny grania: nauczysz się najważniejszych angielskich przymiotników.

Liczba graczy: 2-8
Czas gry: 10-20 minut
Wiek: 9+

Kieszonkowiec angielski Remember & Forget

1 talia = 4 edukacyjne gry towarzyskie!

To put on? To take off!
To buy? To sell!

Zapamiętuj przeciwieństwa, wyszukuj i działaj szybciej niż przeciwnik!
Daj się wciągnąć w ekscytującą rozgrywkę, a nawet nie zauważysz, jak nauczysz się 53 angielskich czasowników!

Kieszonkowiec angielski Remember & Forget to wyjątkowa gra karciana do nauki najważniejszych angielskich czasowników dla każdego fana nauki przez zabawę – również dla dzieci już od 9 roku życia.

Liczba graczy: 2-8
Czas gry: 10-20 minut
Wiek: 9+


Kieszonkowce składają się z talii kart, za pomocą której można zagrać w aż 4 edukacyjne gry towarzyskie: memory, klapek, karuzela, szachraj. Umieszczona na karcie instrukcja szczegółowo wyjaśniona zasady wszystkich wariantów rozrywki. Do kart dołączony jest również słowniczek z tłumaczeniem. Intrygujące ilustracje rozbudzają wyobraźnię, a rozgrywka dostarcza wielu emocji!

Do współpracy przy Kieszonkowcach szlifujących angielski zostali zaproszeni utalentowani polscy ilustratorzy – Remember & Forget oraz Bitter Sweet w ciekawy sposób zilustrowała Marta Ruszkowska. Merytoryczną zawartością Kieszonkowców zajęła się Dorota Kondrat, twórczyni projektów edukacyjnych.


Kieszonkowiec matematyczny Na 200%

1 talia = 5 edukacyjnych gier towarzyskich!

Wyszukuj pasujące karty i działaj szybciej niż przeciwnik!
Daj się wciągnąć w ekscytującą rozgrywkę, a nawet nie zauważysz, jak szybko zrozumiesz ułamki.

Kieszonkowiec matematyczny Na 200% to wyjątkowa gra karciana do nauki ułamków i procentów dla każdego fana nauki przez zabawę – mogą grać w nią dzieci już od 11. roku życia.

Efekt uboczny grania: opanujesz ułamki, procenty i zabłyśniesz na matmie.

Liczba graczy: 2-8 
Czas gry: 10-20 minut 
Wiek: 11+

Kieszonkowiec matematyczny Trzecia połowa

1 talia = 5 edukacyjnych gier towarzyskich!

Wyszukuj pasujące karty i działaj szybciej niż przeciwnik!
Daj się wciągnąć w ekscytującą rozgrywkę, a nawet nie zauważysz, jak szybko zrozumiesz ułamki.

Kieszonkowiec matematyczny Trzecia połowa to wyjątkowa gra karciana do nauki ułamków dla każdego fana nauki przez zabawę – mogą grać w nią dzieci już od 10. roku życia.

Liczba graczy: 2-8 
Czas gry: 10-20 minut 
Wiek: 10+


Kieszonkowce składają się z talii kart, za pomocą której można zagrać w aż 5 edukacyjnych gier towarzyskich: dwa rodzaje memory, klapek, karuzela i szachraj. Do kart dołączona jest instrukcja, w której szczegółowo zostały wyjaśnione zasady różnych wariantów rozrywki. Intrygujące ilustracje rozbudzają wyobraźnię, a rozgrywka doskonale rozwija spostrzegawczość i zdolność łączenia poszczególnych elementów w pary.

Do współpracy przy Kieszonkowcach matematycznych zostali zaproszeni utalentowani polscy ilustratorzy – Na 200% i Trzecią połowę opracowała graficznie Danka Fukowska. Merytoryczną zawartością kieszonkowców zajęły się: Bożena Dybowska – pedagog, nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej i Anna Grabek – pedagog, matematyczka.


Kieszonkowiec logiczny Dzika logika (12+)

Zagadki i łamigłówki

Pewien gospodarz hoduje zwierzęta. Ma tylko krowy i gęsi, ale nie może doliczyć się swojej menażerii. Gdy liczy głowy, wychodzi 20 zwierzaków, gdy liczy nogi – 50. Ile w takim razie jest krów w gospodarstwie?

Kieszonkowiec logiczny Dzika logika to wyjątkowa propozycja dla pasjonatów zabaw logicznych i miłośników główkowania. 54 podchwytliwe i wciągające zagadki logiczne o różnym stopniu trudności uczą myślenia logicznego i wyciągania wniosków, ćwiczą koncentrację, a przede wszystkim zapewniają świetną zabawę!

Rozwiązywanie zagadek i łamigłówek to wspaniała rozrywka zarówno dla młodzieży, jak i dla dorosłych. Zadania można rozwiązywać samodzielnie lub ze znajomymi, wówczas wspólna zabawa będzie wymagać nie tylko lotnego umysłu, lecz także bystrego oka i refleksu!

Dziką logikę opracowała graficznie Danka Fukowska. Merytoryczną zawartością kieszonkowca zajęła się GRUPA Mimów.

Wytęż mózg i zostań dzikim mistrzem intelektu!

Liczba graczy: 2-8 
Czas gry: 10-20 minut 
Wiek: 12+


Wygodny format kart sprawia, że zmieszczą się w kieszeni i sprawdzą w każdych okolicznościach – w domu, w podróży, czy w szkole. Kieszonkowiec to wyjątkowa gra dla całej rodziny.

Kieszonkowce polecają:

Gry Planszowe u Wookiego oraz Zwykłe Życie.


Więcej szczegółów znajdziecie na fanpage'u Kieszonkówców na FB.

Informacja prasowa wydawnictwa Edgard
Treść i zdjęcia są własnością Wydawnictwa. 

My świetnie wiemy jak ważne w edukacji naszych dzieci są dobre pomoce dydaktyczne.Oj dobrze to wiemy, bo nasza Marysia to już czwartoklasistka. Więc jeśli jest coś dzięki czemu można uczyć przez zabawę to my jesteśmy na tak. Czy Kieszonkowce będą taką cenną pomocą? Czytając opis nie mamy najmniejszych wątpliwości, że tak. Jak uda się nam z nimi bliżej zapoznać na pewno podzielimy się z Wami naszymi wrażeniami. 

1 komentarz:

  1. Bardzo fajny wpis :) na tablet warto polecić aplikację tabletowe przedszkole, które ma świetne gry edukacyjne dla dzieciaków.

    OdpowiedzUsuń