czwartek, 7 kwietnia 2016

16 Festiwal Fantastyki PYRKON (8-10.04.2016r)

W 1999 roku Klub Fantastyki "Druga Era" postanowił zorganizować pierwszy konwent miłośników szeroko pojętej fantastyki w Poznaniu. W ciągu piętnastu edycji impreza rozrosła się i stała największą w Polsce oraz jedną z największych w Europie. Wiecie już o jakim konwencie mowa? No oczywiście: PYRKON.


Od roku 2010 łącznie imprezę odwiedziło ponad 80 000 osób! Właśnie dlatego na 16 edycję Pyrkonu organizatorzy szykują jeszcze więcej fantastycznej przestrzeni.

Jakie atrakcje zapewnia Pyrkon?

 • 9 budynków, dziesiątki sal prelekcyjnych wypełnionych atrakcjami, Cosplay, koncerty, wykłady, konkursy, warsztaty, wystawy i pokazy nie z tej ziemi.
 • Raj dla fanów fantastycznych gadżetów -  ponad 7 000 m2 na stoiska z biżuterią, figurkami, grami, ubraniami - w skrócie ze wszystkim, o czym możemy zamarzyć. 
 • Okazja do spotkania niesamowitych gości! W ciągu ostatnich lat Pyrkon odwiedzili: Shane Lacy Hensley, Ted Chaing, Jacek Dukaj, Eoin O'Doherty, Graham Masterton, Jacek Grzędowicz, Dmitry Glukhovsky, Tad Williams, Sandy Petersen, Cameron Stewart, Olga Gromyko, Charles Stross, Lauren Beukes, Aleksandra "Shappi" Tora, Jakub Ćwiek i inni. 
 • Bezpłatny nocleg w specjalnie przygotowanej hali (Pamiętajcie! Kto pierwszy ten lepszy, więc warto przyjechać przed innymi). 
 • Kochacie planszówki? Pyrkon ma przygotowany olbrzymi Games Room.
 • Wolicie gry komputerowe? Blok Gier Elektronicznych to miejsce dla Was - znajdziecie tu konsole, turnieje, showroomy.
 • Organizatorzy gwarantują niezapomniane wrażenia i doskonale spędzony czas z tymi, którzy są najważniejsi na festiwalach, czyli nietuzinkowymi, zwariowanymi ludźmi, którzy podzielają Waszą pasję.
Pyrkon startuje już w najbliższy piątek 8 kwietnia. Więcej szczegółów odnośnie konwentu znajdziecie na stronie Pyrkonu

Jak to na każdym konwencie także i na Pyrkonie nie zabraknie wydawców. Co takiego przygotowały nasze krajowe wydawnictwa? Zobaczcie sami:


REBEL

Szczegóły obecności wydawnictwa na Pyrkonie znajdziecie na poniższym plakacie:
Grafika wydawnictwa

PHALANX

Zdjęcie przesłane przez wydawnictwo


Podobnie, jak w ubiegłym roku, wydawnictwo czeka na Was, wraz z innymi wydawnictwami z Polish Publishing League, w Krainie Wystawców na stoisku numer 51. Przygotowali dla Was moc atrakcji: • No co?! Stoicie, czy się przyglądacie? - Prezentacja gry Pingwiny z Madagaskaru, Świat Dysku: Sekary oraz Studium w Szmaragdzie – ostatnie nowości wydawnictwa. Gry wypróbujecie nie tylko w godzinach otwarcia Krainy Wystawców, ale także w Games Roomie podczas Nocnego Grania.
 • Zagraj ... i wygraj z Autorem! W niedzielę o godzinie 11.00 rozpocznie się pierwszy w historii turniej w grę Pingwiny z Madagaskaru. Trzech finalistów zmierzy się z Autorem gry - Michałem Ozonem.
 • Testuj na Pyrkonie – na stoisku Phalanxów zobaczycie prototypy gier, które zostaną wydane w 2016 roku, to m.in. Mare Nostrum: Imperia i Gobbit.
 • Pingwiniarze - czyli pingwinia subkultura - każda osoba, która odwiedzi ich stoisko, a będzie ubrana w białą koszulę i czarny krawat/kamizelkę otrzyma od wydawnictwa "pingwinią" niespodziankę. Jeżeli wyrazi zgodę zostanie jej zrobione zdjęcie, a z fotografii wydawnictwo robi album fanów. Akcja prowadzona będzie przez cały czas trwania konwentu.

Brzmi zachęcająco, prawda?

PORTAL


PORTAL GAMES na Pyrkonie będzie przeprowadzać naukowe badania mające na celu ostateczne sprawdzenie kto gra lepiej w gry: chłopaki czy dziewczyny! Ja osobiście nie mogę się doczekać wyników :-)


źródło: profil Portalu na FB


Pokażą także świeżutką imprezówkę czyli:

źródło: profil Portalu na FB

G3


Na Pyrkonie nie zabraknie także konińskiego wydawnictwa. Wśród tzw. Top 30, czyli gier szczególnie polecanych przez Fundację Zagrajmy, są m.in. gry:
1) Kakao
2) Speed Cups
3) La Granja
4) Qwirkle

Zapraszamy zatem w imieniu wydawnictwa do Poznania i do zagrania również w inne ich tytuły. Na Pyrkonie będzie można także dokonać zakupu gier wydawnictwa (jak również tych, które dystrybuują) w bardzo atrakcyjnych cenach.EGMONT


Wydawnictwo znajdziecie na stoisku nr 145. Będziecie mogli zagrać w nowości oraz hity, między innymi: Pędzące Ślimaki, Kiwi, Tikal czy Hollywood.

Wielką atrakcją będzie przedpremierowy pokaz gry Zombie 15 ­– prawdziwa gratka dla fanów żywych trupów!


Zdjęcia są własnością wydawnictwa


Na stoisku wydawnictwa będzie też można kupić komiksowe nowości, między innymi: pierwsze tomy nowych serii Gotham Central, Flash i Thunderbolds oraz najnowszy tom serii Thorgal Młodzieńcze lata – Berserkowie.
Wszystkie gry i komiksy będzie można kupić z 25% rabatem.

BLACK MONK


Jak co roku, także w najbliższy weekend Wydawnictwo Black Monk pojawi się na Pyrkonie. Znajdziecie ich w Krainie Wystawców, na stoisku numer 330. Dlaczego warto do nich zajrzeć?
Pokażą Wam i nauczą Was grać w ich najnowsze tytuły – Gwiezdnego Munchkina i Munchkina Pathfindera, a także w VuDu z dodatkiem. Będziecie mogli zagrać z nimi we FLUXXy i ustalić własne zasady. To nie koniec! Iluzjonista Maciej Jasiński poprowadzi pokazy sztuczek karcianych, które udowodnią nam wszystkim, jak mało wiemy o oszukiwaniu w karciankach!

Możecie też poszukać wydawnictwa w GamesRoomie turniejowym. Poprowadzą tam turnieje w Munchkina i Gwiezdnego Munchkina, w VuDu oraz FLUXXa. W Świetlicy Fantastycznej zorganizują turniej w Fun Farma dla najmłodszych uczestników Festiwalu.

FABRYKA KART TREFL-KRAKÓW


Fabryka Kart Trefl Kraków zaprasza do podstępnej rolniczej bitwy w "Farmageddonie" i sprowadzania bohaterów na drogę zagłady w "Boss Monsterze". Zdjęcie przesłane przez wydawnictwoA jeśli doskonale znacie już wszystkie triki i podstępy agrobiznesu, może spróbujecie sił w turnieju "Farmageddon", który zostanie rozegrany na Pyrkonie?

Zdjęcie przesłane przez wydawnictwo

Kilka kluczowych informacji:

333 - to numer stoiska Fabryki Kart Trefl-Kraków, tu będą na Was czekać. 
Na stoisku dostępne będą wszystkie gry wydawnictwa i karty w atrakcyjnych cenach.Nieprzekonanych może zachęci Oficjalny Teaser konwentu:My już żałujemy, że nie możemy być na Pyrkonie :-( Kto może niech spieszy. Bawcie się świetnie (i pobawcie się trochę za nas). 

Post opracowany w oparciu o notatki prasowe otrzymane od wydawnictw i informacje dostępne na stronach konwentu i fanapage wydawnictw na FB. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz