poniedziałek, 2 listopada 2015

Zapowiadana Hanafuda trafiła do sklepów - informacja prasowa wydawnictwa Trefl


Hanafuda to tradycyjne japońskie karty do gry. Inspiracją do ich stworzenia były karty przywiezione w XVI wieku do Kraju Kwitnącej Wiśni przez... Portugalczyków.


Przez pewien czas korzystanie z japońskich kart "Hanafuda" było zabronione przez szogunat. "Hanafuda" była w Japonii towarem nielegalnym, ale... poszukiwanym. Zainteresowany nabywca wchodząc do sklepu, w którym można było dostać karty "spod lady", dotykał swojego nosa, aby dać znać sprzedawcy, jaki produkt go interesuje. Nazwa "Hanafuda" oznacza bowiem „karty kwiatów” lub też „karty nosa” (fonetycznie "hana" to po japońsku kwiat lub nos).  Zakaz korzystania z "Hanafudy" przestał obowiązywać w Japonii w 1868 roku.


Po premierze na 19. Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie, "Hanafuda" trafia do polskich sklepów. Do jej zdobycia nie będą potrzebne szyfry i kalambury ;)

Jedno jest pewne - wrażenia wzrokowe gwarantowane. Tak choćby przedstawia się listopad na karcie Hanafudy:My osobiście nie możemy się już doczekać tych kart. Wydawnictwo Trefl tyle razy odkrywało rąbka tajemnicy, że wreszcie chcemy mieć okazję przekonać się na własnej skórze czy warto było tyle czekać...

Materiał opracowany na podstawie  informacji prasowych wydawnictwa.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz