czwartek, 14 lipca 2016

FLICK'EM UP! DZIKA STRZELANKA: co skrywa pudełeczko? (foto unboxing)

"Witaj w ekscytującym świecie "Flick'em Up! - Dzika strzelanka". Dzięki wciągającym scenariuszom i wyjątkowym elementom krajobrazu przekształcisz swój stół kuchenny albo podłogę w salonie w małe, aczkolwiek bezwzględnie rządzone, miasteczko na dzikim zachodzie. Nabij kule w swojego colta, ukryj się i strzelaj. Jeśli zakładasz, że twoi wrogowie okażą Ci litość, to jesteś głupcem."

Czytając ten tekst nie trudno się domyślić, że czeka na nas iście kowbojska przygoda. Bowiem mamy do czynienia z niczym innym jak tylko grą ociekającą tym klimatem. Chcecie się przenieść choć na chwilę na ogrzany słońcem i pachnący gorącym piaskiem Dziki Zachód? Zatem zapraszamy w naszą fotograficzną podróż po zawartości długo wyczekiwanej gry, czyli Flick'em Up! - Dzika strzelanka. 


Nie da się ukryć, że pudełko ma solidny rozmiar i równie solidną wagę. Zaś grafika z okładki jasno wskazuje gdzie się zaraz znajdziemy. A co tam nas czeka? Przekonajmy się!

No to do dzieła! Otwieramy pudełeczko ...


Podnosimy wieko pudełeczka i naszym oczom (jak to przeważnie bywa) ukazuje się instrukcja do gry a pod nią cała reszta komponentów (za chwilę pokażemy je bliżej). Cierpliwi odkrywcy przekopując się przez plansze z elementami dotrą finalnie do całkiem zgrabnej wypraski.

Na całą zawartość solidnego pudełka składają się:  • figurki kowbojów (12 sztuk)
  • żetony kowbojów (10 sztuk)
  • zdejmowane, dwustronne kapelusze (12 sztuk)
  • budynki (6 sztuk)
  • szubiennica
  • 72 żetony (opiszemy je później)
  • 37 innych elementów ( w tym beczki, skrzynie, zegar ratuszowy, kaktusy itp.)Wszystkie elementy znajdują swoje miejsce w świetnej wyprasce. Wielkie brawa - dawno nie widziałam takiego organizera w pudełku z grą. A to posiada jeszcze plastikową pokryweczkę. Majstersztyk wśród wyprasek!

Rzućmy zatem okiem na poszczególne elementy:
Solidne, tekturowe wypraski skrywają w sobie sporo elementów. Przyjrzyjmy się im uważniej. 
Żetony kowbojów - po 5 w każdym kolorze. W lewym górnym roku posiadają numery kowbojów, które  odpowiadają numerom kapeluszy na głowach figurek. Na każdym żetonie kowboja znajduje się przestrzeń na elementy przez niego posiadane. Pistolet (broń domyślna) jest już namalowany. Pozostałe miejsca są na żetony punktów życia i na dwa dodatkowe żetony. Na drugiej stronie żetonów znajdziemy grafikę obrazująca grób zabitego kowboja. 
Figurki kowbojów - jest ich 12 sztuk. 5 białych kowbojów to praworządni stróże prawa, 5 czarnych to bandyci zaś niebieska i różowa figurka to postaci neutralne.  
Dwustronne kapelusze - znajdziemy ich 12 sztuk. 10 kapeluszy (  5 czerwonych i 5 niebieskich) jest ponumerowanych od 1 do 5, zaś dwa w neutralnym kolorze nie mają żadnych oznaczeń.

Budynki westernowej scenerii - w naszym miasteczku znajdziemy 6 budowli: posterunek szeryfa, bank, saloon, sklep, ratusz i lokal grabarza. 

Żetony - łącznie jest ich 72 sztuki. Wśród nich znajdziemy:
1. punkty życia (32 szt)
2. mieszki złota (11 szt.)
3. "niedozwolone" (6 szt)
4. pistolet Colt (5 szt) i strzelba Winchester (2 szt)
5. czysta/zatruta woda (4 szt)
6. dynami (2 szt)
7. dokument (2 szt)
8. inicjatywa (precel) 1 szt
9. zakładnik (1 szt).

Ich znaczenie znajdziemy w odpowiednich miejscach scenariuszy zamieszczonych w instrukcji.

Pozostałe elementy - jest ich 37 sztuk a wśród nich m.in takie jak te pokazane na poniższych zdjęciach:
No i oczywiście nie możemy zapomnieć o instrukcji. Tutaj to swoisty przewodnik po dzikim zachodzie - znajdziemy w niej objaśnienie podstawowych zasad, 10 scenariuszy oraz informację na temat dodatkowych zasad. 


Prawda, że wszystko robi wrażenie? Solidne tekturowe żetony, kolorowe plastikowe elementy, niesamowicie funkcjonalna wypraska ... To przemówi nawet do najbardziej niezdecydowanych. każdy element kipi bowiem westernowym klimatem. A jak ustawimy scenerię to nie trzeba zamykać oczu, żeby się przenieść na Dziki Zachód. Zobaczcie z resztą sami:
Nabraliście już ochoty na dziką strzelankę na Dzikim Zachodzie? Wyglądajcie zatem relacji z naszych kowbojskich przygód. Recenzja gry już za jakiś czas.
Serdecznie dziękujemy wydawnictwu Lacerta za przekazanie gry. 


Lacerta


Grę można kupić w sklepie Rebel.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz