wtorek, 30 maja 2023
Szarlatani z Pasikurowic - recenzja gry planszowej wydawnictwa G3
niedziela, 21 maja 2023
Mindbug - recenzja gry karcianej wydawnictwa Portal Games
środa, 17 maja 2023
Rozumówki - recenzja gry planszowej wydawnictwa Albi
niedziela, 14 maja 2023
Pachnący ogród - recenzja gry karcianej wydawnictwa Rebel
piątek, 12 maja 2023
Gra planszowa Kangurek Kao już w sprzedaży - informacja prasowa Wydawcy
środa, 10 maja 2023
Opowieści z Pryncypii: Królewna Łucja i obrońcy królestwa - recenzja gry planszowej wydawnictwa Rebel
niedziela, 7 maja 2023
Reakcja łańcuchowa - recenzja gry logicznej wydawnictwa Egmont
Są takie tytuły, które obiecują świetną zabawę już po samym rzucie oka na zapowiedź, czy okładkę z nazwiskiem autora. Takie odczucia mamy zawsze, gdy widzimy nazwisko tego twórcy gier. Reiner Knizia. Kochany przez wielu i przez wielu uważany, za mechanicznego twórcę gier w hurtowej ilości.
My bardzo lubimy jego gry więc każda kolejna trafia na radar. Bohaterka dzisiejszej recenzji ujęła nas już od pierwszych słów zapowiedzi wydawcy. Mowa tutaj o grze Reakcja łańcuchowa od wydawnictwa Egmont. Grze z linii Travel, czyli serii małych pudełek, które można zabrać ze sobą na urlop, weekendowy wyjazd, zabawę w świetlicy szkolnej czy spotkanie ze znajomymi. Czy Reakcja łańcuchowa wywoła lawinę emocji? A może to będzie tylko frustracja? Przekonajcie się sami. Zapraszamy do lektury naszej recenzji.
Recenzja jest efektem współpracy recenzenckiej/współpracy reklamowej z Wydawnictwem. Wydawnictwo nie miało wglądu w tekst przed jego publikacją, ani wpływu na naszą opinię.
CO ZAWIERA GRA
W pudełku z Reakcją łańcuchową znajdziemy tylko albo aż 90 kwadratowych kafelków, 20 bonusowych żetonów (swoistych żetonów celów) oraz 4 tajne żetony koloru. Do tego wszystkiego dołączona jest zwięzłą instrukcja ze sporą ilością obrazkowych przykładów.
Jakościowo wszystko jest naprawdę dobre. Może poza żetonami bonusowymi i żetonami koloru, które wykonano z cienkiego kartonu, na którym widać ślady użytkowania od samego patrzenie się.
CEL GRY
Cała zabawa polega na takim dopasowywaniu do siebie kafelków, aby uruchomić reakcję łańcuchową i zdobywać punkty. Im dłuższa reakcja, tym lepiej! Musimy przewidzieć, jak nasz kafelek będzie aktywował kafelki tworzące planszę. Do tego nie możemy zapominać o bonusowych układach przynoszących sporą ilość punktów.
PRZYGOTOWANIE GRY
Z pozostałych kafelków układamy zakryty stos.
Obok lub nad planszą z kafelkami układamy żetony bonusowe (tak, aby było widać ich wartości).
Spośród tajnych żetonów kolorów każdy z graczy losuje jeden dla siebie - ogląda go w tajemnicy przed pozostałymi graczami. Tak samo tajnie odkładane są do pudełka niewykorzystane żetony.
Na koniec każdy gracz bierze do ręki jeden kafelek ze stosu.
Można zaczynać zabawę!