wtorek, 31 maja 2016

Podsumowanie maja i plany na czerwiec.

Stare przysłowie głosi: "Jeśli w maju grzmot, rośnie wszystko w lot". A w maju burz nie brakowało stąd i nasza półka obrodziła, oj obrodziła. Ale tegoroczny maj był dla nas trudnym i jednocześnie bardzo szczególnym miesiącem. Bowiem nasza Marysia miała swoją I Komunię Świętą. Kto przeżył to wie, że zabiegania i dodatkowych zajęć było nie mało. 

Staraliśmy się w tym wszystkim w miarę możliwości publikować posty i recenzje. Plany mieliśmy ambitne, ale życie nam je troszkę zweryfikowało. Część zapowiedzianych recenzji i wydarzeń udało się zrealizować, część niestety nie.


Co takiego zadziało się w maju na blogu?

W tym zabieganiu udało się nam opublikować 12 postów (w tym podsumowanie kwietnia i plany na maj). A wśród majowych publikacji znalazły się:

Recenzje 3 gier:
  • Haus der Sonne - jeden z tych zakupów, który dokonany był niemalże w ciemno. Pod wpływem impulsu wywołanego okładką, wyglądem planszy i lekturze instrukcji stwierdziliśmy, że tę grę chcemy mieć w swojej kolekcji. Lubimy dobre gry dwuosobowe, a ta jest bardzo dobra. 
  • Gobblety - kółko i krzyżyk na sterydach. Wprowadzenie możliwości poruszania się naszych „kółek” i „krzyżyków” po planszy, oraz ich „połykania” nadały tej grze głębi. Trzeba trochę pomyśleć, żeby wygrać. A przegrana przychodzi nadspodziewanie łatwo. Kwestia braku koncentracji i mamy zwyczajny knockout. Natomiast na zwycięstwo przy pełnej koncentracji trzeba już trochę zapracować. Niezła zabawa dla małych i dużych.
  • Wybuchowa mieszanka - zachwyca wykonaniem (zawartość mogliście zobaczyć w naszym unboxingu). To lekka, łatwa i zaskakująco przyjemna gra, która potrafi dostarczyć dobrej rozrywki. Co ważne, sprawdzi się w każdym gronie. Autorom udało się stworzyć tytuł, który przy odrobinie myślenia zapewnia kupę dobrej zabawy.
Trzy recenzje trzech różnych gier. Jak na nas ilość nie powala ale obiecujemy, że w czerwcu będą królowały recenzje gier.

Posty okołoplanszówkowe

W maju na blogu królowały. Pojawiło się ich 7 a wśród nich:

  • informacje prasowe na temat 4 gier, tj. Wielka Wystawa Dinozaurów (zapowiedź kampanii oraz start), Lamokrady, dodatku do Boss Monstera czyli Niezbędnika bohatera oraz atak Gobbitów na Polskę.  
  • Z okazji jutrzejszego święta wszystkich dzieci (tych małych i tych dużych) chcieliśmy podpowiedzieć wszystkim szukającym dobrego prezentu kilka tytułów gier wartych uwagi. Informacje o nich mogliście znaleźć w pierwszej i drugiej części naszego poradnika zakupowego. 
Ostatnią niedzielę maja spędziliśmy na jubileuszowym wydaniu lokalnej planszówkowej imprezy Rodzina przy planszy - szczególnej dla nas bo to od niej jakiś czas temu zaczęła się nasza pasja.

Na koniec podsumowania maja pochwalimy się - bowiem do grona naszych partnerów dołączyły dwa nowe wydawnictwa: Cube Factory of IdeasLacerta. Dziękujemy za zaufanie. 


Czerwiec zapowiada nam się bardzo pracowicie. Z resztą zobaczcie sami:
A to tylko część gier do recenzji z naszej półki recenzenckiej. Bo jeszcze kilka jest w drodze do nas. Oj będzie Miesiąc Dziecka :-). Mamy więc ambitne plany i dołożymy starań aby je zrealizować. Robocze wersje recenzji kilku gier mamy już przygotowane więc lada dzień się pojawią. Obok recenzji pojawiać się pewnie będą informacje prasowe o ciekawych grach - dużo się dzieje w naszym światku więc trzeba się tymi informacjami dzielić. 

Zatem nie pozostaje Wam nic innego jak tylko zaglądać do nas ;-) Serdecznie zapraszamy. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz