sobota, 5 grudnia 2015

XXV PIONEK - rodzinne spotkania z grami planszowymi już za tydzień w Zabrzu!

Kto nie zna albo przynajmniej nie słyszał o Pionku? I nie mam tutaj na myśli pionka do gry, choć taki zna z pewnością każdy. Pionek to najstarsze w Polsce rodzinne spotkania z grami planszowymi. 


Pierwszy raz odbyło się w 2006r w Gliwicach. I od lat ściąga do siebie tysiące ludzi - miłośników planszówek, dobrej zabawy, radosnego spędzania czasu. Wraz z rozwojem rynku planszówkowego charakter Pionka się zmieniał. Przez pierwsze kilka lat odbywały się 4 Pionki rocznie. Obecnie odbywają się 2 duże Pionki rocznie - w czerwcu i grudniu. 

W najbliższy weekend (12.12-13.12) wystartuje XXV edycja Pionka. Odbędzie się w Zabrzu - tym razem w dużej Hali Sportowej MOSiR.Co takiego czeka na miłośników gier planszowych na najbliższym Pionku? Ano wiele, wiele atrakcji:
  • Bogata biblioteka gier- ponad 400 gier zgromadzonych w zasobach Koła Gier Planszowych działającego w MDKu w Gliwicach;
  • Giełda gier używanych- rewelacyjna okazja do wymiany swoich ogranych gier na inne tytuły, które chcemy mieć w naszej kolekcji. Ciekawym rozwiązaniem jest to, że z każdej transakcji 2 złote trafia do puli, która na koniec Pionka jest losowana wśród wszystkich wymieniających się. Zwycięzca będzie ją mógł wykorzystać na zakup nowych gier.
  • Stoiska wystawców - znajdą się wśród nich wszyscy liczący się wydawcy gier planszowych z Polski i zagranicy m.in. Rebel, Egmont, Trefl, Bard, Fox Games, Hobbity, Galakta, Black Monk, Phalanx, Lucrum Games, Board & Dice, Piatnik, Granna o 2 Pionkach i Portalu czyli organizatorach nie zapominając. Wspaniała okazja do nawiązania kontaktów i zakupu gier często po bardzo promocyjnych cenach konwentowych. 
  • Turniej gier - nie ma konwentu bez turniejów. także i Pionek nie obędzie się choćby bez tej obowiązkowej pozycji w rozkładzie jazdy. Będzie choćby turniej Neuroshima Hex a nawet Finał Mistrzostw Polski w tej grze.
  • Konkurs korytarzowy - kolejna tradycja Pionka. Na korytarzu przy wejściu na uczestników konwentu czeka zadanie do wykonania. Zawsze polega ono na odgadywaniu nazw gier ale za każdym razem forma zadania jest inna (np. rebus, odgadywanie po karcie, żetonie itp). 
  • Zagraj żeby wygrać! - nowość Pionka istniejąca od jego 22 edycji. Na oddzielnym stole są gry biorące udział w akcji i osoby w nie grające mogą się wpisać na listę przy wypożyczaniu. Na koniec imprezy z osób grających w dany tytuł losowana jest jedna osoba, która w nagrodę otrzymuje nowy egzemplarz tej gry ufundowany przez jej wydawcę. 
  • Pomarańczowe koszulki czyli animatorzy gotowi pomóc, doradzić wybór gry, wytłumaczyć każdą grę,rozwiązać problem uczestników.
Jestem przekonana, że to nie koniec atrakcji - jedynie te najgłówniejsze. 

Nic dziwnego, że Pionek od lat ściąga coraz większą rzeszę uczestników. Zważywszy, że opłata za wejście to tylko symboliczne 5 zł. Ogromne zainteresowanie spowodowało, że ogranizatorzy zdecydowali się w tym roku przenieść imprezę do duzo wiekszego miejsca czyli do wspomnianej Hali Sportowej MOSiR w Zabrzu ul. Matejki 6. 

Impreza startuje w sobotę o godz. 10:00 i potrwa do godz. 18:00. W niedzielę od 10:00 do 17:00.

Zainteresowanych bliższymi szczegółami odsyłam na stronę wydarzenia na FB oraz na stronę Pionka

My niestety nie mamy szansy pojawić się na Pionku - dla nas to trochę drugi koniec Polski - ale jak nasze szczęścia podrosną nic nas nie zatrzyma. Więc Wy wszyscy miłośnicy i maniacy gier planszowych, którzy możecie nie zastanawiajcie się tylko spieszcie na Pionka. Udanej zabawy!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz